Како се ослободувате од негативната енергија?

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Најчесто преку гледање на некој комичен филм или серија (во последно време тоа се "Friends"), читање на вицеви, со еден збор смеење.
А физичка активност не практикувам во такви моменти, повеќе сакам да бидам сама додека ми помине првичната нервоза, па после со поблиските луѓе кои знаат да ме развеселат, а дури потоа можам да излезам на прошетка или трчање на чист воздух
А универзален најефикасен начин за ослободување на негативната енергија нема, за кого како:toe:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Навистина добра тема ... Иначе од негативната енергија се ослободувам единствено со слушање на музика...така ги празнам батериите :)
 
Член од
10 април 2009
Мислења
146
Поени од реакции
9
дефинитивно само со спортска активност. сум пробал со музика и со филм ама не ми делува туку само го гледам филмот и размислувам за другото. а ако земам да отидам на водно до крст од полициската станица за еден саат или некоја минута плус вечерта ќе заспијам како бебе:pos2:.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Мавам нешто (многу е добро) или некоја напорна физичка активност
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.504
Поени од реакции
47.658
Негативна вишок каква и да беше ја истурав на утакмици, душевно преродување после саат време адреналин и нервози се осеќав топ до наредно коло години наназад.
Сеа тога више нема, па принуден сум да правам ситна количина склекови за истурање бес како истиот не би го истурил врз некој ни крив ни дужен како сељак некој.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Коа имам голема доза на негативна енергија во мене не трае подолго од 10 секунди бидејќи најчесто ми поминува во мрзеливост и рамнодушност на се околу мене и затоа не се ослободувам на кој било начин (физички или психички) бидејќи самиот си се советувам да се смирам. Што и да е негативно лошо е и во мене и надвор прикажано па најдобро е да се трансформира макар и досаден да бидам на околината.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Идам у шетња низ маало, па макар и сам..Коа сум нервозен си ги средувам стварите у глава цакум пакум..некад идам на џокац, зависи за каква ствар се работи..Некад пуштам 1200micrograms до даска и легнувам да спијам..Некад рокам Соулфлај и затварам очи...тако даље и тако даље..
А коа сум гневен, ух, коа сум гневен пичка сум да признаам дека плачам..
Не плачам од болка и од нервоза, ама од гнев..ух -.- здивувам..ко шо сум тогаш агресивен никад не сум -.-
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ја пуштам Exile од Slayer и ко нов чуек одма.


Секс е песнава :sekss:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Се полнам со позитивна :helou:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Палам патиките и шетам ко акнат некој сам,неќам тогаш да бидам меѓу цивилизација да не кажам нешо шо нетреба па после да лижам кај шо сум плукнал.А и доста ефективен метод е идеш до 7 мица рокаш еден сендвич и кока кола легнуваш у кревет зимаш книга и заспиваш под хитно.За фала богу ретко имам негативна енергија:helou:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
Што правам? Рокам музика во соба. Нешто као Франц Лист, Бах, U2.... И исклучително лежење на паркет со глава на перница. Ова зборам ако некој ми го има избедирано денот до максимум.
Инаку ако осеќам дека денот оди кон лошо постепено, (некои црни мисли ме фаќаат поради глупи спомени) отварам книга. И тоа исклучиво некој кримиќ или трилер.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Плачам онака солидно, квалитетно, достатно, обемно, додека не си ја разлеам шминката до крај комплетно. Потоа сум спремна за влажни марамици и ново шминкање. Ова се случува воглавно во пмс. Друга работа за празнење од негативна енергија-пишување на текст.Метафорично-мистичен. Откако ќе го видам напишаното и откако естетски и емоционално ќе кореспондира со моите очекувања, се чувствувам многу подобро и сум среќна. За разлика од останати луѓе, не сум тип на човек што може да излезе во град, да се начука ко сателит и да заборави на се... Најнапред ми е потребна синтеза на самата себе и моите мисли и чувства.
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
oдам на кеј, се возам со ролери или трчам и кога ќе дојам дома ми е мнооогу по убаво и немам веќе негативна енергија :baeh:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ако има да одам некаде да се истрчам да испотам онака ко бесен да се понашам тогаш арно ако не ако сум дома на пример а морам моментално да се изрелаксирам играм кантер (можеби е смешно ама ми помага):toe:
Има и една друга варијанта што помага ....ама ..нема смисла..
E koja e taa so nema smisla....????? Kazi ja nekako pointeresna mi deluva...? ili ne a?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пцујам саат време , некогаш во себе , некогаш надвор од себе, на глас.
Како и да е , после 3 саата најчесто ја нема. А има и такви денови каде што би уништил се што ми се најде на пат , па дури и себе си .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom