Како се ослободувате од бесот?

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
hmmm slusham instrumentalki od santana ama samo koa sum epten nakurchen!!!!!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
idam na kafe so drugarka i pocnuvam:
"slushaj peer vaka i vaka...i na sekoja minuta, DOBRO TI ME SLUSAS MENE ? " :) :) :)

Grickam nokti ili ja cepkam kosata.Nekogas si pustam muzika za da me relaksira.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Stavam slusalki na uvo, go drmam Tchaikovsky i vrtam krugovi okoolu naselba - 2 Opusa jas nova.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
пааа...го истурам врз оној шо ќе налета прв....затоа не е препорачливо да се биде у моја близина во таква ситуација....мала провокација ми е доволна
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Кога сум изнервиран..ууу,опасно е тогаш.Ако има музика во близина,тогаш има некои шанси да се смирам,инаку...збеснувам...
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Angela напиша:
odam do prviot butik kupuvam neshto i ete me raspolozhena
A ako besot ti e nedostatok na finansii ili nabildan dug... pak ides u shopping?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Пуштам метал на системчето, и ако нема никој дома звучниците до максимум, ако има некој тогаш преку слушалки. Или пак одам пеш до крај на село, или во шумата над мојата куќа.
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Офчар напиша:
Урлам, се изнаебувам, кажувам шо не треба, па после бесот преминува у грижа на совест и морам да се извинам.. и па ја крив после и све е така циклично..
Исклучок е ако не ми се случи тоа со потемните букви ... без ралика дали кажувам што треба или што не треба :( . Затоа и избегнувам долги расправии, а се обидувам да се смирам со спиење, милион цигари, создавање на игнорантски однос кон објектот на бес, а често и си ја мијам косата :) .
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Обично коа сум бесна или се карам со моите дома (секогаш ми се жртвено јагне), или ке се развикам по некоја другарка од најблиските што нема да се налути за викањето, а претежно или одам на фризер или козметичар или шопинг па така се ке ми помине
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ретко кога се издувавам на друг.....
Повеќе претпочитам да го искористам бесот за нешто корисно.....:music5:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако сум на работа на пример, се заќутувам и имам лоша фаца ... секако ретко кој ме прашува нешто за да му се турам ... ако сум дома пуштам песни на глас ... ако сакам да плачам од мака пуштам тажни, ако не е дотолку работата пуштам поживи некои. И во двата случаи сум нова после брзо време:icon_lol:
п.с. Нема да се истакнам колку цигари и нејадење практикувам уз тоа:ne: :icon_lol:
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Zavisi za kakov bes se raboti, t.e. poradi koja prichina e besot. Ne sum toj tip sho saka da se rasprava koga e besen, pretezhno molcham, definitivno losha faca i ne sakam uopshte da zboram duri ne mi pomine besot. Ako me prashaat sho mi e ke recham nishto i stavam do znaenje deka ne mi se zboruva :ne_zboram - za tie sho ne me znaat bash najdobro... a mazh mi veke znae i uopshte ne me prashuva sho i kako duri ne prozboram samata. Ali, postojat i takvi situacii (retki se ama postojat) koga ednostavno nemozhesh da molchish i togash duri ni jas ne bi sakala da sum toj sho go predizvikal mojot bes! :sakas_ust :pishtoldz
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
најчесто не се разжестувам лесно...али коа веќе дошло до тоа,пунам када,миризлива купка,малце етерично масло....ммммммм
и се ми е рамно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom