Како се запознавате со женски/машки

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас си користам стандард...

Здраво, јас сум димитар...после се почнува да иде спонтано.

Ден денес се дружам со некој девојки што сум ги запознал во седмо во елемент или нешто слично....

А вие?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka ako sum pijan neznam moze nekogash da ostavam i malce losh vpechatok posho zboram malce poishe ali posho u princip sum malce sramezliv prvo priogam i vikam zdravo jas sum darijan i znaesh posle bla bla od kaj si ova ona sho praish posle i se ponataka e istorija neli
 
H

HCL

Гостин
Јас во основа сум подиректен.Најчесто гледам што побрзо да прејдам на главното.Ретко кога почнувам со здраво јас сум...Скоро никогаш неправам муабет од кај си,кај учиш,бла бла...Мислам се знае.Ако прв пат се запознавам со типката многу јасно дека не сум и пришол само за да си пополнам време со некој празен муабет,а најчесто и она си знае.А кога треба да се прејде на главниот потег,најчесто нагласувам некако метафорично,лесно за сваќање ама не,како што викаат:плесни и го во фаца.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
HCL напиша:
Јас во основа сум подиректен.Најчесто гледам што побрзо да прејдам на главното.Ретко кога почнувам со здраво јас сум...Скоро никогаш неправам муабет од кај си,кај учиш,бла бла...Мислам се знае.
Да де, и улетуеш онака директно со клизачи у цеваница, ставаш кондомот и фрц! : )
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ne se upoznaam,inace mozhe samo u ekstremen slucaj ako curata frli nasmefka.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
нешо као калигула..

срамежлив сум.

ме интересира дали ќе се исфрли некој со „имаш цигара?” :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
уф...јас фрлам насмевка на сите...а се упознавам со сите што ке вратат на насмевка
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Jebi ga,ja sum pozatvoren tip....u Skopjevo.
A koa sum nadvor od nego sum druga licnost.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Caligula напиша:
Jebi ga,ja sum pozatvoren tip....u Skopjevo.
A koa sum nadvor od nego sum druga licnost.
Е зашо така, сфарно?
Те опитвам зошто имам идентичен, сигурно посериозен, случај/проблем со една пријателка. Доктор Џекхил у Скопје и Мис Хајд - надвор од границиве на нашата мала и прекрасна. Тука чучи у ќуш и чека да пријде некој (било кој - што е најтрагично), а надвор и блеснуваат тоа очиштата зелени и не моеш да ја стасаш. А кога се иссели на некое подолго време надвор, и јас се понадевав дека сме ја решиле, исто така почна да чучи.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mu davam doznananie so pogled i osmeh deka e odbraniot i posle e MOJ:)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Mnogu sramezhliv dechko, ushte od mal.

Nemam nekoi standard izraboteni shabloni, nego onaka.. flexibilno.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Aceva напиша:
Е зашо така, сфарно?
Те опитвам зошто имам идентичен, сигурно посериозен, случај/проблем со една пријателка. Доктор Џекхил у Скопје и Мис Хајд - надвор од границиве на нашата мала и прекрасна. Тука чучи у ќуш и чека да пријде некој (било кој - што е најтрагично), а надвор и блеснуваат тоа очиштата зелени и не моеш да ја стасаш. А кога се иссели на некое подолго време надвор, и јас се понадевав дека сме ја решиле, исто така почна да чучи.
Абе муабетот ми е дека коа ќе искочам на местенцава кај шо ја идам да кажам андергроунд (ама од мејнстримов нема спас) така да нема aндергроунд денеска,ја неможам да видам насмеана фаца од цура која со гримаса ти казжуе дека излегла за да запознава нови луѓе.
Друга работа,ја сум ти малце комплексен тип,коа искачам у град сакам да јадам гомна да се зезам да се растеретам,додека некоја кокошка ќе ми дрви или шо праела денес на факс или на работа пошо нели НЕ МЕ ЗНАЕ и ќе глуми финоќа пред мене(нема опуштеност)
Значи поентата ми е:да глеам многу насмеани цури (а не коа ќе влезам у Сектор,местото кај шо киснам најчесто) глеам само намуртени цури со подвиснати муцки што уште со фацата ти кажуе ако ми пријдеш си го јадел.И така постојано и постојано истите и истите фаци all the time.
Додека надвор од Ск не познаваш никој па макар и у Дебар да си шо се вика,а да не збориме за надвор од државава.
И друг факт што ме нервира,ја сум sex addicted дај доста се глуми у градов дека сите се дева марија.
У постов има многу причини зашо ја го минимизирав моето излагање у Скопје.

п.с. мое лично размислување
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Да. Точно знам за што збориш. Обесхрабрувачки намуртени и свиснати фаци. Во принцип, би се изненадил колку во секого (или кај повеќето) лежи интересен муабет (или секс - по твое), ако успееш да се осмелиш да пријдеш и да го исчепкаш, да симнуваш слој по слој инхибиции и фрустрации. Порано имав далеку повеќе нерви, време и воља да се занимавам со продори, ама лејтли, прагот на толеранција ми е непоправливо спуштен. Симнуам наочари и уживам у блурот.:):wink:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Aceva напиша:
Порано имав далеку повеќе нерви, време и воља да се занимавам со продори, ама лејтли, прагот на толеранција ми е непоправливо спуштен. Симнуам наочари и уживам у блурот.:):wink:
Истото е и кај мене,како се повеќе и повеќе стареам и зреам (иначе иам 28) се помалце и помалце иам мерак "да се занимавам со продори" убаво го тоа рече ацева.
Си сакам по симпл тингс јеби га.Оќеш-Неќеш..ајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom