Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од lion888, 24 јануари 2012.

 1. Razor

  Razor u jelly?

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.374
  Допаѓања:
  72
  а за САД истово важи ?
   
 2. пунтер

  пунтер

  Член од:
  21 март 2011
  Мислења:
  2.155
  Допаѓања:
  1.119
  Ne znam za USA , ali gledano logicki bi trebalo istoto da vazi.
   
 3. noken zivot

  noken zivot

  Член од:
  6 октомври 2016
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  0
  da preporacate nekoj regitriran agent
   
 4. MILA80

  MILA80

  Член од:
  20 март 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Vidi vo prethodnite postovi, nekolku strani nazad, ima podatoci za ova sto baras
   

Сподели преку: