Како преферирате да јадете?

Како преферирате да јадете...?

  • Сами

    Гласови: 64 65,3%
  • Во друштво

    Гласови: 18 18,4%
  • Со семејството

    Гласови: 16 16,3%

  • Вкупно гласачи
    98

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Епа преферирам јадење со вилушка бидејки со раце не е хигиенски
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Некогаш со цело семејство,некогаш со друштво никогаш сам пошто коа и да решам да јадам сам ете го братми тронте..он 29 пати дневно јаде...слонче без зурла :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Кога сум гладен или осетам глад преферирам да јадам,а тоа со кого ,каде и како ама баш во тој момент и не ми е толку важно и битно.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Па повкусно е сам, поготово наутро ко ќе е сончево си се распостилам на тераса и ако неам обврски можи и два саати да си се мезам:свиркам:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Понекогаш(речиси почесто:D) обожавам да јадам сам... да не морат да ги кршам рацеве со ножој и виљушки... туку намира да се мрсам до ушиве, да ми прскат на сегде, трошки да паѓет... флеќа обавезно на мене... да шлапам со устава, а не холивуд - со затворена...
Посебно обожавам кокошка печена да јадам, ко Ѓорѓи Колозов шо јадеше на приказнине навечер скришумски :vozbud::pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Интересна тема... :)
Обожавам и преферирам да јадам исклучиво сама... :D Со оглед на тоа колку обожавам храна и каков гурман сум, а поготово ако е некое од моите омилени јадења, дефинитивно сакам да сум сама дури и нејќам да ми се мота некој наоколу дури јадам... :D Пица на пример обавезно јадам со рака, салата од краставица или марула исто со рака сакам да си земам...Или тавче-гравче кога јадам обавезно залчето го макнувам прво...И редовно се флекам по блузата од стрвност што побрзо да изедам како да ќе ми го земе некој... :D
И тешко мене кога некој дечко ќе ме покани на вечера и сл...:D И поготово ако сум гладна и нарачам некое екстра јадење, тортура ми е да глумам максимална префинетост дури јадам(полека да јадам, мали залчиња, па нож и вилушка...) Или на гости кога одиме :D ...Ама морам во одредени ситуации другачије...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Шо би рекол народо' - 'на гладно срце' :D
Друштво не ми е фактор за начин и количина на јадење, храната ми е.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
54
Поени од реакции
14
во друштво многу ми се отвара апетит..некако поубаво е..битно е да јадам нешто вкусно ..не е битно каде и со кого..п.с јас јадна увек гладна :D хаха :)))))
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Сама :) Така повеќе уживам во јадењето
 
P

PewDiePie

Гостин
Некогаш сам пред компјутер,некогаш со друштво.

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom