Како преферирате да јадете?

Како преферирате да јадете...?

  • Сами

    Гласови: 64 65,3%
  • Во друштво

    Гласови: 18 18,4%
  • Со семејството

    Гласови: 16 16,3%

  • Вкупно гласачи
    98

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Претежно сама. Лавовски, со р’жење ако сум гладна, а ми бараш. Значи - НЕ делам храна, кога сум ултра гладна.

Сакам да ручам со моите, иако мајка ми дрдори додека збори, сестра ми кенка, татко ми срка... Несовршени јадачи, ама од иштаф и милост, ќе седнам.

Најслатко ми е мезењето во друштво, кога сме во кафанче, по родендени, и слични пригоди.
А исто и со момакот, кога си праиме ќејфови. Да ти е мерак да му зготвиш и да јадеш со него.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Во друштво...коа ќе седнеме како хиени на слава или слично. :D
 
O

onlya

Гостин
Сама најубаво е (и ко прасе да се направиш никој ништо нема да ти рече) :D но ретко се случува тоа, а видат дека јадам одма се лепат на масата :confused: посебно брат ми
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Порано сакав сама, ама сега сакам да јадам со некој што има скоро ист вкус за јадење како мене. Со некој со кого имаме исти омилени јадења, па така да можеме заедно да уживаме во јадењето :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сама најубаво е (и ко прасе да се направиш никој ништо нема да ти рече) :D но ретко се случува тоа, а видат дека јадам одма се лепат на масата :confused: посебно брат ми
Па затвори се во соба. Клуч на врата и ај пријатно. :pos:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Во друштво ми е најслатко некаде седнати или дома онака со мерак :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Пијам во друштво а јадам сам.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Сама. Така можам во ориз да си истурам кисело млеко или во боранија таратур и никој да не падне во несвест :icon_lol:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сам, пред се поради комфорот.

Во последно време наместо готова храна се повеќе готвам и си спремам салати и слично.
Има нешто поетско во целата таа процедура.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Најчесто сакам сам да јадам затоа што јадам како што јас сакам, а не некој друг да ми кажува како треба да се јаде, на пр. кога јадам месо или риба татко ми одма ми вика земи јади со рака. Тоа ме нервира.:mad:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Најчесто сакам сам да јадам затоа што јадам како што јас сакам, а не некој друг да ми кажува како треба да се јаде, на пр. кога јадам месо или риба татко ми одма ми вика земи јади со рака. Тоа ме нервира.:mad:
Па јади со рака,поубаво е :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom