Како заврши вашата последна врска?

Член од
6 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Дали вие му раскинавте на партнерот/ката или тој(таа) вам?
Која беше причината за тоа ?
Што се случува во животот на вашиот бивш партнер/ка кога веќе не е со вас?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Како заврши....
па некако со неосетно.....(како што и почна)
тивко....си се разделивме ко другарчиња...сеуште сме во добри односи...си ја сакам ко сестра...си се дружиме...си се потсетуваме на минатото.....совети...поддршка..ова она (накратко)
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Poslednata vrska ne bese nesto dolga(eden mesec) a zavrsi na miren nacin so dogovor megu dvajcata se vide deka nema ljubov pa sega sme drugarcinja koga se vidime sve najnormalno ;)
--- надополнето: Oct 21, 2011 6:31 PM ---
Дали вие му раскинавте на партнерот/ката или тој(таа) вам?
Која беше причината за тоа ?
Што се случува во животот на вашиот бивш партнер/ка кога веќе не е со вас?
Ti ke kazes kako zavrsi tvojata vrska bidejki ja otvaras temava :D
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Исто како на Пепелашка и принцот.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
со еден збор кажано, неславно :)

причина: неможноста да се изнајди разумен компромис :D
 
Член од
6 август 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
Poslednata vrska ne bese nesto dolga(eden mesec) a zavrsi na miren nacin so dogovor megu dvajcata se vide deka nema ljubov pa sega sme drugarcinja koga se vidime sve najnormalno ;)
--- надополнето: Oct 21, 2011 6:31 PM ---

Ti ke kazes kako zavrsi tvojata vrska bidejki ja otvaras temava :D
Pa vaka mi se javi po telefon,filmovi ovo-ono,vaka-onaka i na kraj mi prizna deka e the end megju nas bidejki nemal doverba nitu ni u edno zensko.Pomina seto toa i sea go gledam iskaca so edna prosti mi boze prvoklasno kurvice.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Како заврши....
па некако со неосетно.....(како што и почна)
тивко....си се разделивме ко другарчиња...сеуште сме во добри односи...си ја сакам ко сестра...си се дружиме...си се потсетуваме на минатото.....совети...поддршка..ова она (накратко)
Вака некако,само што не се дружиме толку и не се потсетуваме на минатото. :)
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
со навреди, закани и клетви.....
фала и пријатно!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Тој мене ми раскина, преку порака и незнам баш зашто, одамна беше, ми беше тешко ама ми помина... секој по својот пат, тој со друга -јас со друг и сите среќни и весели :D

НАРАВОУЧЕНИЕ: По дечко никогаш не се плаче, зашто со секој нареден ќе ти е милион пати поубо :P
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
"Заврши" пред некоја недела.... (Ако може да се каже заврши)....Зошто уште се гледаме,ги правиме сите работи што ги правевме во врска али сепак не сме во врска....Идевме 1 година...... Мн се сакавме и се сакаме сеуште.... Значи многу.... Но јас сум премногу строг према неа.... и најмала ситница ме вади од памет.... Јбг таков сум......:confused:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
"Заврши" пред некоја недела.... (Ако може да се каже заврши)....Зошто уште се гледаме,ги правиме сите работи што ги правевме во врска али сепак не сме во врска....Идевме 1 година...... Мн се сакавме и се сакаме сеуште.... Значи многу.... Но јас сум премногу строг према неа.... и најмала ситница ме вади од памет.... Јбг таков сум......:confused:
Најчудното нешто што сум го прочитала... :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom