Како да си фатам девојка?

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Ја не ги разбирам оние женски кои ти покажуваат интерес и ти си разговараш со нив нормално, ти бара инста или друга социјална мрежа и ти после кога ќе и покажеш интерес ја снемува. Мислам...зошто покажуваш интерес и даваш внимание на тоа што зборуваме и после како ништо да не било и како да не се познаваме.
Тоа го прават за да си ја дигнат самодовербата и да знаат кои "типци" во дадено време можат лесно да ги добијат и секоја го прави тоа што бара потенцијален партнер. Кога ќе го добијат последниот hint нивната самодоверба е на топ ниво и нивната игра со тебе завршува, понатаму продолжуваат да бараат партнер со едно ниво повисоко на нивната скала. За да не завршуваш на нивната тактика која што е болна за тебе, треба ти да го направиш чекорот порано од нив.
Повикај ја да испаднете многу порано (запамти - после првиот разговор она знае како да продолжи со тебе), во ова има 2 сценарија.
1. Да
2. Не ти кажува не, има изговор - нема да можам - папагалот ми умре, немам време, ќе врне, многу сум зафатена итн.
Ако е 1 си ја исполнил целта.
Ако е 2 - ставаш блок, unfollow и продолжуваш со животот.
Изи-пизи.
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Има надеж за сите вас :icon_mrgr: Кога можев јас што до 20 години бев тотално теле за женски, да научам што како, тогаш можат сите.. не е некоја квантна физика, позаебано е! :ROFLMAO:

Ептен си навалил, затоа не е ни чудно што те одбила оr whatever. Никогаш не прашувај „ако сака да искочите“. Само пиши и нека каже, кога има време да се видите и готово. Тука одма ќе видиш колку е заинтересирана. Ако почне нешто као не знам, ќе ти јавам бла бла само терај, знаеш дека не е заинтересирана за тебе.
Јас без 'ако' и пишав, некако тоа ако прави онака прави послаб пристап, директно пишав, само лошо осмислив реченицава тука, дека нејќам експлицитно да кажувам што точно сум пишал, пробав онака во кратки црти да пишам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Mnogu filozofiranje padna na temata. Mnogu go tupite i mnogu gi glorificirate.
I tie mocat, serat, prdat, zdrigat i sto e najbitno od se i niv mu se ebi isto kako i vas. Isto ima i pametni i glupi, i posteni i spoznorusi i itn itn. Ne mora da gi kacuvate na piedestal, zeni se, ne se bozici.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Mnogu filozofiranje padna na temata. Mnogu go tupite i mnogu gi glorificirate.
I tie mocat, serat, prdat, zdrigat i sto e najbitno od se i niv mu se ebi isto kako i vas. Isto ima i pametni i glupi, i posteni i spoznorusi i itn itn. Ne mora da gi kacuvate na piedestal, zeni se, ne se bozici.
Има и божици меѓу нив....ама претежно се мочли.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Така си е. Само ти Грујо што го дигаше на пиедестал и они такви грешки прават
Saren aj ne mi jadi kurot, odi tamu tinkajgo na Apaisev.
Автоматски споено мислење:

Има и божици меѓу нив....ама претежно се мочли.
I bozicite se druzat, izleguvaat nekade , se ebat so nekoj, mu go pusat , samo ne so tebe ( ova opsto, nisto licno).
 
Член од
5 март 2023
Мислења
412
Поени од реакции
1.601
Има и божици меѓу нив....ама претежно се мочли.
ако мислиш дека меѓу жените има "божици", тогаш сигурно уште веруваш дека дедо мраз постои
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Интересно прашање посебно ако си случај ко мене без пријатели и над 30. Сум акал сам сум се пуштал но се ме избегнуваат и најјаки ми се локали каде нема да ми дадат маса или коњопој затоа што нормално сум сам. Едноставно многу тешко и глупо време живеме....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.796
Интересно прашање посебно ако си случај ко мене без пријатели и над 30. Сум акал сам сум се пуштал но се ме избегнуваат и најјаки ми се локали каде нема да ми дадат маса или коњопој затоа што нормално сум сам. Едноставно многу тешко и глупо време живеме....
Не треба да им се пушташ друже ако не си роден за тоа, не секој го бива реално да се пушта, треба да си ја чекаш твојата шанса, секогаш ќе излезе некоја добитна комбинација.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Да де пиј си кафе , пиј си тутун азното само ќе ти дојде дома?! Превод да чекам таа да ми се пушти мене?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.328
Поени од реакции
2.178
ако мислиш дека меѓу жените има "божици", тогаш сигурно уште веруваш дека дедо мраз постои
Се додека вака размислуваш ќе бидеш сингл и не само сингл, туку и ќе бегаат од тебе како од лепрозен, на жените мислев.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.328
Поени од реакции
2.178
Па у право е дечкото. (МОЦАРТ)
Коментирал на темата " Како да си фатиш девојка" давал совети, "дечко", кој никогаш немал и нема да има девојка. Трагикомично. Ваљда треба да коментира и советува некој успешен маж со долги години брачен "стаж". Колку држи неговото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom