Како да се прекине една врска?

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
ИМА ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ВИСТИНСКИ НАЧИН-ќе го седнеш партнерот негде на некое осамено место и ќе бидеш со него најискрен што можеш! Ме ќе ве мрази анма бидете сигурни дека после некое време ќе вепочитува за начинот. Едноставно тоа е, кажи му најискрено, без лажна надеж , без лица и маски. ТОА Е!
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ако сакаш тоа да го сториш ... НОГУ ЛЕСНО ! :helou:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ако сакаш тоа да го сториш ... НОГУ ЛЕСНО ! :helou:
E ај мољам те кажи колку е тоа лесно?
Како може да ти биде лесно да раскинуваш со партнер со кој си имал врска?!? хелоу

Јес да е најдобро како што кажа Правниче, но дур ги кажам тие зборови уф, мислим дека мене тогаш ми е потешко одколку на партнерот кога ќе ги слушне.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Преку e-mail е најлесно :icon_lol:.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Лично, со разговор и со вистинската причина. Кога еден не сака повеќе да е во таа врска, нема што да се мисли и да се измачува зошто така се измачуваат и двајцата и колку подолго трае врската се потешко и потешко станува за раскин.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Не е лесно, но чесно е да му/и ја кажеш вистинската причина, зошто веќе не сакаш да бидете заедно наместо да го/ја повредуваш, игнорираш или да измислуваш.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
да се смуваш со нејзин/а другарк/а ... 100 % успева
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Ја сексаш анално и при крај ја вртиш и и велиш “Сега сакам да ме завршиш орално“... 99% нема да сакаат и тогаш ќе ја погледнеш тажно.. тажно и ќе и речиш.. јас не гледам иднина во нашата врска... ти мене не ме сакаш...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Najlesniot cekor:)

Devojko slatka si kako cokolado,ama jas sum dijabeticar:pos2:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Полесно ми е кога мене ке ми раскинат него кога јас ке раскинам. Незнам зошто, изгледа дека имам мек карактер. Ама тоа е.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Како сакаш речи, заебано е...
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Ја сексаш анално и при крај ја вртиш и и велиш “Сега сакам да ме завршиш орално“... 99% нема да сакаат и тогаш ќе ја погледнеш тажно.. тажно и ќе и речиш.. јас не гледам иднина во нашата врска... ти мене не ме сакаш...
:pos2:
me iznasmea.

a najlesen nacin za raskinuvanje nema.. kako i da probas, tesko e. ali spored mene, najprvo da gi namalis zaednickite izleguvanja, i poretko da se slusate i koga ke go zabelezi toj/taa toa ...
Pravnice напиша:
ИМА ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН ВИСТИНСКИ НАЧИН-ќе го седнеш партнерот негде на некое осамено место и ќе бидеш со него најискрен што можеш! Ме ќе ве мрази анма бидете сигурни дека после некое време ќе вепочитува за начинот. Едноставно тоа е, кажи му најискрено, без лажна надеж , без лица и маски. ТОА Е!
:toe:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
пффф.еден другар и раскина преку MSN,ејјјј која будалаааа, после го натерав и у очи да и каже,ццц раскинување преку msn,ili sms, бог да чува.....
мене ми имаат раскинато преку мсн :) јас се пуштив неа да ја одкачам преку мсн, ама глеам иам офлајн месиџ :)))
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Беше тоа еден сончев ноемвриски ден...Седевме на кеј на клупа си кажавме шо си имавме...искрено кој за кого што си мисли...И готово....сеа сме си френдз/...али онака официјално здраво како си шо има ново старо...и така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom