Како да преболите?

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Е како, се пијанчиш почесто од вообичаено. Секако со мобилен телефон надвор од дофат. Живееш ден за ден мислејќи дека нема никад да дојде ден кога нема да те боли. Време поминува бавно бавно ама поминува. И доаѓа ден кога дозвнаваш дека е несреќен у брак и светот ти станува поубав. И сфаќаш не те боли више.
Ова беше мојата приказна. Ама колку и да е клише, само времето е лек за пропаднати љубови.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
12
Целиот свет го мачи баш ова прашање, мислам дека кога би имало таблета за преболување светот би бил скоро совршен :) Инаку се согласувам, малку повеќе алкохол, занимавања, кафана и порано или покасно мора да помине ...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ракија и зелка салата.
isproban recept ,so garancija ...ne e dolgotraen no pomaga vo akutni momenti , se stava na replay (sekojdnevno ,dvapati nedelno ,ili spored potrebite )se povtoruva kolku e potrebno (zelkata moze da se zameni so sezonska salata ,nema da preci na receptot )
jas dodavam i srceparatelna muzika ,za da mi trgne PREBOLUVANJETO !

p.s. kratkorocno DA ,no dolgorocno NIKOGASH !
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не мора да е со зелка, може и со шопска да комбинираш :P
А бе може и со пилешки крилца и прсти и со текила и џинтоник и наведи друга било комбинација. :)

Опивањето не е трајно решение. Ќе се опиеш, нема да заборавиш, утредента ќе се отрезниш и пак ќе те боле. Треба време за преболување. Алкохолот не помага. Одмага само, постои ризик у пијана состојба да направиш нешто за кое што ќе жалиш. Од искуство ова. :P
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
А бе може и со пилешки крилца и прсти и со текила и џинтоник и наведи друга било комбинација. :)

Опивањето не е трајно решение. Ќе се опиеш, нема да заборавиш, утредента ќе се отрезниш и пак ќе те боле. Треба време за преболување. Алкохолот не помага. Одмага само, постои ризик у пијана состојба да направиш нешто за кое што ќе жалиш. Од искуство ова. :P

Бубамаро, многу на озбилно ми го сврте ти муабетов. Ја уствари сакав само да те потсетам дека имаме договор што вклучува ракија, шопска и табла :love:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Опивањето не е трајно решение. Ќе се опиеш, нема да заборавиш, утредента ќе се отрезниш и пак ќе те боле. Треба време за преболување. Алкохолот не помага.
Прво е тешко, после пиеш, после е неподносливо :icon_lol:
Е сега можеш да го копираш овој процес повеќе пати, а секоја копија е побледа од претходната, па ќе копираш дур не снема тонер. Е сега зависи што е тонерот, дали ракијата или чувствата. Ако е првото, СИ НАЕБАЛ.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Бубамаро, многу на озбилно ми го сврте ти муабетов. Ја уствари сакав само да те потсетам дека имаме договор што вклучува ракија, шопска и табла :love:
Озбилна тема, озбилни муабети.

Знам, ајде детали у пп. ;)[DOUBLEPOST=1415458995][/DOUBLEPOST]
Прво е тешко, после пиеш, после е неподносливо :icon_lol:
Е сега можеш да го копираш овој процес повеќе пати, а секоја копија е побледа од претходната, па ќе копираш дур не снема тонер. Е сега зависи што е тонерот, дали ракијата или чувствата. Ако е првото, СИ НАЕБАЛ.
Пре би без пиење да преболувам. Заебана сум кога сум пијана и тоа многу. :D
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Е како, се пијанчиш почесто од вообичаено. Секако со мобилен телефон надвор од дофат. Живееш ден за ден мислејќи дека нема никад да дојде ден кога нема да те боли. Време поминува бавно бавно ама поминува. И доаѓа ден кога дозвнаваш дека е несреќен у брак и светот ти станува поубав. И сфаќаш не те боли више.
Ова беше мојата приказна. Ама колку и да е клише, само времето е лек за пропаднати љубови.
Која е поентата на времето да лечи ? Времето има една цел само , да помине тоа ,а не и болката која ќе ја осеќа човекот за саканата личност.Фактички времето не лечи ,времето ти помага да го заборавиш некого , но да заборавиш некого и да преболиш некого не е исто.Секогаш ќе има мало жарче што кога ќе те пецка и боли барем малку кога ќе слушнеш за таа личност.Времето не лечи ,времето те тера да заборавиш .
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Која е поентата на времето да лечи ? Времето има една цел само , да помине тоа ,а не и болката која ќе ја осеќа човекот за саканата личност.Фактички времето не лечи ,времето ти помага да го заборавиш некого , но да заборавиш некого и да преболиш некого не е исто.Секогаш ќе има мало жарче што кога ќе те пецка и боли барем малку кога ќе слушнеш за таа личност.Времето не лечи ,времето те тера да заборавиш .
Семантика дарлинг;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Исполнување на времето со хоби и дружење со пријатели.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Не е тоа трајно решение. :)
То можит не е трајно решение, ама е најблиску до него.
Ти ак се напиеш и ак прајш непромислени работи тогај само зелка салата јади:)
Не мора да е со зелка, може и со шопска да комбинираш :P
Ако немојш да преболиш пример пролетно-летен период тогаш со ракијата форсираш шопска, а сеа ак сте пример зборвам тазе рафскинати и немојш да преболиш тогај се форсират кисели крастајчиња, карфиол, моркови. Се е то сезонски си имат марифет.
isproban recept ,so garancija ...ne e dolgotraen no pomaga vo akutni momenti , se stava na replay (sekojdnevno ,dvapati nedelno ,ili spored potrebite )se povtoruva kolku e potrebno (zelkata moze da se zameni so sezonska salata ,nema da preci na receptot )
jas dodavam i srceparatelna muzika ,za da mi trgne PREBOLUVANJETO !

p.s. kratkorocno DA ,no dolgorocno NIKOGASH !
Ракија е лек за све, прашај ги стариве да вијш шо ќе ти речат. Помагат убо, али пак ќе реча не да се напрајш ти осојнца или да прајш гргара од сабајле со ракијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom