Како да преболите?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Дали досега сте биле изнудени да преболите некој/а, и доколку сте, како сте успеале, имате ли последици, сеуште го/ја сакате но не како порано...?!

Ајде да видиме вашето искуство што ќе каже...

Јас лично до сега не сум морал да преболам ниедна, дали е тоа зошто и никад не сум бил онака лудо заљубен?! :roll:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
uffffff brate........ke ti dojde i tebe na red...siguren sum........da se vljubis ludo
a se preboluvanje imam,mu blagodaram na gospod za toa, ventil....ako go nemav ventilot ne znam so ke praviv........
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
хахаха:))
Досега само еднаш ми се случило да треба да преболам некого, возвратена љубов на некој начин ама после раскинувањето.. :cry:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Не сум имал потреба за преболување бидејќи моите раскинувања биле онака како да кажам „лесни“ т.е. кога знам дека нешто не тера у врскава по 2 недели ќе дојде до раскинување, а и не сум се вљубувал ептен лудо па после раскин “да сечам вени“. :pos: Туку едноставно доаѓа денот за раскинување и едвај чекам да кажам „си тераме по свој пат од денес, прави што сакаш, чао“. И после тоа мирна глава :pos:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
:pos: :pos: Само еднаш, откако ми раскина типката, три дена имав пролив и повраќав на нервна база... Буквално беше преболување :pos: :pos:

Оттогаш си го чувам здравјето :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zivotot prodolzuva imaf vrska vo koja bef sigurna ko vo nisto drugo deka ke trae , ja zloupotrebvav dosta klinka bef deckoto bese nekoja godina po star po stabilen zamina od swe posle 3 god me molese da se selam nejkef i ostana na razdelba. Den denes koga nekoja vrska ili slicno ne i odi od raka ke se pomislam na to , se vrakam so misla i pram komparacijaa , demek taka nemase Valentin nikogas da izeagira , ne znam dali e slabost to ili e zenski mentalitet :) I pls ne e deka go sakam nazad poso stvaaarno e gotovo megu nas eptem e prebolen ama na potezi se sekavam i pram sparki a zosto ne znam ni sama:)
 
A

Anonymous

Гостин
Преболување??? најдобар лек за скршено срце е одма да си најдеш нова љубов...мене барем ми успева тоа секогаш...не дека патам по некого, зашто не се врзувам..последниот пат кога се заљубив во некого завршив со ‘стомаче‘ а после тоа сама...авантуричките ми се некако по безпоасни нема некои емоции којзнае какви ама добро си поминуваш
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Најмногу помага да седнеш со некоја другарка и здраво да го изоговараш оној кој треба да го преболиш :pos: Само е многу лошо што натрупана негативна енергија и потиснати чувства избиваат вулкански на површина. Најтешко им е на оние кои немале шанса да му "истурат" се во фаца на човекот и чувствуваат гнев порати тоа.

Порано многу ми било потешко да преболам личност која многу ми значела, но сега некако гледам поинаку на работите. И не оставам недокажани работи кои би ми тежеле доколку се премолчени! Полесно е да заборавиш ако се ослободиш од она кое те мачи :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Преболување на старата/неостварена љубов... ?!
Лесно е, Chase and Replace :)
Не се исплаќа тагата ама за жал мора од првин да се научи на тешкиот начин. Само некои ни од прва не ја научат излеа :?
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Какви сечење вени..бре...немет шанси...Љубов да ИМА, ама во приказните!!! :pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Wolf Pack напиша:
Не се исплаќа тагата ама за жал мора од првин да се научи на тешкиот начин. Само некои ни од прва не ја научат излеа :?
Апсолутно, ама јас никогаш не сум научила друг начин освен тој :cry:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Скоро секојпат после раскинување сум осеќал некоја празнина, што е најинтересно - без разлика дали сум и раскинал јас неа или таа мене. Обично трае еден ден, и наредниот веќе немам проблеми.

Освен таа (што ја напишав веќе), за која имав три дена пролив на нервна база.

П.С. Недај боже жена ми да ми раскине сега, ќе имам пролив до крајот на животот :) :) :)
 
P

Princ

Гостин
E sega vaka... bev so edna devojka 2 godini i raskinavme pred 1 godina.. I nikako ne mozeme da se prebolime (a ni zaedno da bidime) i taka odvreme-navreme se slushame, zborime, gledame... ama ne ona drugarski, tuku sho znam, nekako ko da sme pak zaedno iako ona e vishe omazhena..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom