Како да преболите?

Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Do sega ne sum patela ili neznam da sum pagala vo depresija vo ljubovta ne sum imala problemi mozebi zasto pazlivo sakam,no zatoa ne mozam da prebolam sto imam povredeno osoba sto celosno mi se predade mozebi zatoa mi e maka i seuste se nosam so taa rana vo dusa :(
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Тоа е,се случуваат и тие работи.Затоа сега ќе пазиш во иднина.Знаеш,има една изрека Не го прави тоа што нејќеш да ти го прават.:wink:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
чувствуваш дека не си го преболел и дека никогаш нема. :place: :toe:
 
M

MIL

Гостин
Никако особено ако навистина си бил заљубен ќе си патиш и тоа е тоа
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.609
Се знае како
Со една флаша алкохол.
 
N

navivacka

Гостин
^И мислиш се е решено со тоа нели...кога ке помине дејството од алкохолот пак ке продолжиш да ја сакаш таа личност.Не е решение тоа.Јас по 3 години едвај ама едвај заборавив една личност која ја сакав многу и кога ке се сетам пак ме боли тоа што се случило.Незнам како успеав и јас да го заборавам.Едноставно еден ден кога се разбудив на самата помисла на него ми се гадеше и не чуствував ништо.
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
знаеш...друштво , искачање ,алкохол, нови девојки, хоби, итн ....све тоа помага...али ипак, на крај од денот се враќаш дома у соба, легнуваш у кревет и остануваш сам со себе и со мислите...е тука не ти помага ништо живо...
треба време...без секого се може, само треба време...а колку време треба, тоа е индивидуално
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Се знае како
Со една флаша алкохол.
Мила Дарлинг алкохолот е само прекривање на нештата, ама кога ќе се испијаниш нели ти текнува пак на тој што го сакаш? Алкохолот и мене ми помага да, но само преку викенд кога можам да одвојам време, а што останува со остатокот од неделата?

знаеш...друштво , искачање ,алкохол, нови девојки, хоби, итн ....све тоа помага...али ипак, на крај од денот се враќаш дома у соба, легнуваш у кревет и остануваш сам со себе и со мислите...е тука не ти помага ништо живо...
треба време...без секого се може, само треба време...а колку време треба, тоа е индивидуално
Е токму така, кога ќе останеш сам со своите мисли -тоа ти е крај. Најтешкото, страв ми е од своите мисли и размислувања, зашто се враќаш во реалноста, а тоа боли. За преболување на нешто што стварно било љубов треба доста време, да легнат работите и да го си го најдеме животот кој сме го имале претходно, да продолжиме со истите навики од претходно и да се преокупираме со други работи. Првин треба време да се навикнеш дека таа особа не е со тебе, е тек после почнуваш нова врска и ред слични работи, до тогаш подобро не, зашто си се повредуваш себе си а и другиот кој е жртва во случајов.
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
ednas se zafrknav mnogu,,,se zaljubiv strasnoooo,poveke odkolku sto trebase,i ne uspeav da go prebolam toa:toe:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Се знае како
Со една флаша алкохол.
Со флашата алкохол само временски ќе ја покриеш тагата.Неколку саати можеби и после тоа кога ќе престане дејството пак исто ќе биде,а дури може и полошо.Има една песна,а ја ќе ти кажам дел од неа:
Во црно вино утеха нема.

@Simona_s
Не си ти единствена што си се изгорела.И јас така напраив,ама ако не се каам што сум се изгорел.
Човекот од својте грешки учи.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Se e do vremeto ,,,vremeto leci se i plus vo glavata odlucis li deka treba da go zaboravis potrudi se so tek na vreme poracionalno da razmisluvas ,toa pomaga i nema sto vreme da gubis vo preboluvanje....stom zavrsilo NE BILO VISTINSKO I TOCKA!:wink:
 
M

MIL

Гостин
Како да не,ништо не е лесно во животот а најмалку да заборавиш љубов :toe:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Нормално дека ништо не е лесно,а поготово да се заборави љубов која сме ја сакале и се сме дале за неа.Нормално дека боли и ќе боли ама мораме да идеме понатака.
 
O

Out Boy

Гостин
Па еве вака, како мене.
Ќе се релаксирате на форум.
Ќе си пивнете нешто жестоко.
Низ добар муабет со луѓе кои можат да ве разберат...

Не гледам друго.
Нова љубов не доаѓа во обзир.
А патење...? Хехе, лошо е за здравјето :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom