Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Како беше тоа да се среди преку BIOS за инсталација на XP?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
А КАДЕ ГИ ЧУВАШ ИНСТАЛАЦИИТЕ ОД ИГРИТЕ,ВЕРОВАТНО У ПОСЕБЕН ФОЛДЕР.ПРОБАЈ ИЗВАДИ ЈА ИНСТАЛАЦИЈАТА НА ИГРАТА НА ДЕСКТОП,ПА ОД ТАМУ ДА ЈА ИНСТАЛИРАШ.МИСЛАМ ОТИ ЌЕ МОЖЕ.
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
do sega ne formatiran vista sakam da mu stavam XP stavam cd-to si ode se kako sto treba i na ednas zastane ne mozam da stavam XP sto e rabotata????????
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
јас со овие мои проблеми ви дојдов преку глава знам.вака сега го форматирам компјутерот се добро оди до местење на подршката за јазик време час итн.овде закочува и блокира целиот систем.немојте да ми кажете дека е до цд зато што имам 5 цд со сите пробав со сите прави така.еве го стои укочен и не мрда ама баш ништо.се мислам нешто да не е до биосот затоа што пред да го форматирам ми излегуваше error loading operating sistem такво нешто беше.и сег не можам никако да го формтирам се копират фајловите се форматира ц-то и се рестартира.ги инсталира онаа devices и кога ке стигне до јазикот шас време тука закочува.ве молам нешто помош околу оваа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
јас со овие мои проблеми ви дојдов преку глава знам.вака сега го форматирам компјутерот се добро оди до местење на подршката за јазик време час итн.овде закочува и блокира целиот систем.немојте да ми кажете дека е до цд зато што имам 5 цд со сите пробав со сите прави така.еве го стои укочен и не мрда ама баш ништо.се мислам нешто да не е до биосот затоа што пред да го форматирам ми излегуваше error loading operating sistem такво нешто беше.и сег не можам никако да го формтирам се копират фајловите се форматира ц-то и се рестартира.ги инсталира онаа devices и кога ке стигне до јазикот шас време тука закочува.ве молам нешто помош околу оваа.
Пробај со друг Windows XP ,вајда тој нечини
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
После преинсталација на ПЦ то, ме интересира дали има понатаму додатно средување за подобрување на перформансите (во стилот на enable-disable, activate-deaktivate...) при влегување во некои команди од Windows
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
јас со овие мои проблеми ви дојдов преку глава знам.вака сега го форматирам компјутерот се добро оди до местење на подршката за јазик време час итн.овде закочува и блокира целиот систем.немојте да ми кажете дека е до цд зато што имам 5 цд со сите пробав со сите прави така.еве го стои укочен и не мрда ама баш ништо.се мислам нешто да не е до биосот затоа што пред да го форматирам ми излегуваше error loading operating sistem такво нешто беше.и сег не можам никако да го формтирам се копират фајловите се форматира ц-то и се рестартира.ги инсталира онаа devices и кога ке стигне до јазикот шас време тука закочува.ве молам нешто помош околу оваа.
Нова машина, или да ти го дадам јас мојот Виндоус икспе, плус без код доаѓа:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Инсталирав XP кај еден другар и све беше ОК али нормално бара да се внесе product key е сега софтверот не е лиценциран,како да го најдам клучот ??
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
lugee po0magajte imam 4 windows xp vo kompjutero i neznam kako da gi stavam na bootiracko cd kazuvajte
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
staviv pasword na bioso slucajno i sea koga vlegna vo nego da stavam first bootable device na cd/rom mi pisa viwev taka nekako i samo posle ima [ok] help
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Внесе пасс? Ако го имаш заборавено треба да го извадиш џамперот на матична.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ставаш раката на џамперот и повлекувај накај тебе :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom