Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
?

..........

Гостин
Како влијае мерихуната кај маките?

Вчера на мојата мачка и сварив млеко со трева, фрлив една папка убава големка така, посвежа, во гезве со отприлика 50 мл млеко, кога зоври го тргнав од оган и го прецадив млекото кое веќе имаше добиено зелена боја, мачка го испи во еден здив, после тоа се препарира буквално, седеше мирно и изгледаше многу релаксирано.... беше срекна..:icon_lol:

Мислам дали е штетно за мачките, дали може да поднесат?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Мислам дали е штетно за мачките, дали може да поднесат?
Еј, еве добра идеја. Прво направи и, после поставувај прашања дали ќе и наштети.

П.С. Кај да најдам бе? Од Ск сум...пиши пп, од каде е и колку пари :)
 
T

Tetro

Гостин
Како влијае мерихуната кај маките?

Вчера на мојата мачка и сварив млеко со трева, фрлив една папка убава големка така, посвежа, во гезве со отприлика 50 мл млеко, кога зоври го тргнав од оган и го прецадив млекото кое веќе имаше добиено зелена боја, мачка го испи во еден здив, после тоа се препарира буквално, седеше мирно и изгледаше многу релаксирано.... беше срекна..:icon_lol:

Мислам дали е штетно за мачките, дали може да поднесат?
cool story, bro (y)

се зависи од возраста на мачката и количината на тxц. Не и давај многу и ќе преживее. Ако и дадеш многу може да се самоубие по грешка
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ако може едно прашање до вас момци, мислам дека оваа е правата тема. Која сорта, тип како ли се дели не знам; марихуана содржи доволно добар процент третрахх...o_Oo_O, онаа состојка ТХЦ што можда го намалува ракот на бели дробови? Под кое име да барам на нет?
Чичко Луртс, THC-то што се користи за лечење, односно спречување на ширење на канцер клетки обично се конзумира како масло од THC, кое и не е така тешко за екстрактирање.
Марихуана со доволно добар процент на ТHC во Македонија, ретко да најдете. Али тоа и не е така битно, реално, ви треба само нешто поголема количина за да го добиете истиот екстракт на THC масло, кој потоа се конзумира или преку инхалирање односно пушење или можете да си го ставите на храна.
 

alexmacedonia

jack of all trades ,master of none
Член од
7 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
48
имам пушено кога бев околу 16 -17 години, сега сум 31 , околу 50 пати во тотал , околу 5иот пат добив напад ,прво почна како да пропагам надоле со лифт а потоа ненормално срцебиење и паника ,срцето како да ќе излезеше од градниот кош ,најстрашно нешто што сум доживеал до тогаш,
бев сам кога пушев и испушив како три цигари или џоинта во рок од пола саат, можда затоа ,организмот нема развиено толеранција на ефектите или сум преосетлив на трева,
после тоа пак продолжив да конзумирам ама почна пак да се случува истото, паника , срцебиење ненормално, и викам доста е , не сум за ваа работа,
многу сакам да пушам трева ама не ми поднесува организмот.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
имам пушено кога бев околу 16 -17 години, сега сум 31 , околу 50 пати во тотал , околу 5иот пат добив напад ,прво почна како да пропагам надоле со лифт а потоа ненормално срцебиење и паника ,срцето како да ќе излезеше од градниот кош ,најстрашно нешто што сум доживеал до тогаш,
бев сам кога пушев и испушив како три цигари или џоинта во рок од пола саат, можда затоа ,организмот нема развиено толеранција на ефектите или сум преосетлив на трева,
после тоа пак продолжив да конзумирам ама почна пак да се случува истото, паника , срцебиење ненормално, и викам доста е , не сум за ваа работа,
многу сакам да пушам трева ама не ми поднесува организмот.
И 3 литри вода да испиеш ќе ти стане лошо не пак нешто друго. Ако си ја знаеш точната доза од која ќе се осеќаш добро, не можеш да згрешиш ништо.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Оној што ужива во трева... :cls: :bum: :bal:

Добро познато е какво влијание има. Имаме добри примери и од учесници, корисници на марихуана на форумов. Сами се деклариаат како такви, па дури се обидуваа и да пропагираат користење на оваа психотропна супстанција. Знаеме какви беа нивните постови и како завршија на крај. :roll:
Тоа што сакав и јас да го кажам! Не само што се уништуваат психички и физички и како и да е, а и многу енергично шират некоја пропаганда како ќе ви биде подобро, ќе ви се опрае животот и све..... незнам луѓе, ние ве тераме да бидете чисти?
Бркајте си работа, ни се разминуваат крстосниците и тоа е тоа...........
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ако овде е илегално да се користи канабис, не значи и дека е исправно тоа.
Во Швајцарија е веќе дозволено на секој 18 годишен член да одгледува по 3 стебла во сопствениот дом. Канада прави напори истотака за комплетна легализација. Повеќе американски држави имаа медицински канабис кој можат да го зимаат пациенти со лиценци..
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Jas ziveam u chz, i daa koristam nekojpat skung t,(Purple haze, White.w, swiss miss, itn i tn) dobro sum zapoznaen so slucuvanjata tuka i iskreno moram da kazam deka se dosta interesni no i zafrkneti vo isto vreme zakonite tuka za koristenie i odgleduvanje... Si imas shopovi mozes da si kupes celata texnika potrebna za indoor odgleduvanje, seeds moras preku net od holland, i daa mozes da si odgleduvas sam i dosta ednostavna i shablonska postapka e, i daa mozes da konzumiras no ne i na javni mesta, dokolku policija te stopira i si naduvan e ondak ke si plates debelo sodvetna kazna spored tvoite licni primanja i daa obicno vo dosegasnata praksa ovde poveke kazni se pishuvaat za naduvani vozaci nego za pijani, znaci sho napravija vlastite tuka...Da ne im se slevaat parite na gragjanite vo nekoi mafiaski kanali, ja legaliziraa, no od druga strana gi zasilija sobrakjajnite kontroli i gi zgolemija kaznite na korisnicite na treva pa bujrum pishi i plakjaj, no vo sekoj slucaj vaka e podobro odkolku kaj nas tie represivni merki koi nasheto MVR gi praktikuva vrz konzumatorite na trevata
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Тоа што сакав и јас да го кажам! Не само што се уништуваат психички и физички и како и да е, а и многу енергично шират некоја пропаганда како ќе ви биде подобро, ќе ви се опрае животот и све..... незнам луѓе, ние ве тераме да бидете чисти?
Бркајте си работа, ни се разминуваат крстосниците и тоа е тоа...........
Абе зошто ти енергично шириш пропаганда дека треба да навиваме за манчестер јунајтед, па уште со аватари еј. И ако некој не навива за манчестер јунајтед ај да го тепаме, навивачи сме. Нцнцнц
 

alexmacedonia

jack of all trades ,master of none
Член од
7 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
48
И 3 литри вода да испиеш ќе ти стане лошо не пак нешто друго. Ако си ја знаеш точната доза од која ќе се осеќаш добро, не можеш да згрешиш ништо.
,имам испиено 3 литри вода(2 кожувчанки од 1,5л) во рок од 15 минути кога бев војска заради облог, и ги испив ,и не ми беше ништо само стомакот подуен како 9ти месец ,ждриганје многу, и после мнооогу мочање ,

имам екстремна толеранција на алкохол ама со тревата се плашам,
имаше една бугарска тревка , беше така светлозелена и мека што не ми правеше проблеми ,
за дозата? може и тоа да е ,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom