Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
The`bItCh напиша:
Ако можеш да прекинеш како што викаш зошто не пробаш една недела да не „дуваш“ ?
eve na primer jas....sega ne pusammmmm hmmmmmmm cek da razmislam 3 meseci...................ide ako sakas

StenmarC напиша:
Гижо .. прочитај го првиот пост... убаво е се објаснето 8)
NE E UBAVO OBJASNENO NE SE LAZETE BE VIE NEZNALICI.......deka nigde ne pisuva...na koj vremenski preiod e napraven toj ispit.....deka od edna nedela duvanje mozokot sigurno uste e vo red...treba na sekoj ispit i vremenskiot period da e napisam...mesec,dva,godina...RAZBIRATE!!!?????????????????????
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.609
Поени од реакции
107
Значи зависник од марихуана не можиш да станиш така?
Колку што разбрав од постојте погоре:))
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
The`bItCh напиша:
Значи зависник од марихуана не можиш да станиш така?
Колку што разбрав од постојте погоре:))

MOMENT!!!!!!!!!!!!!!!
mozez da stanes zavisnik na PSIHICKA baza....deka stvarno feelingot e ubav i sexot uste po ubav...i zatoa mozebi sekoj den ke sakas da e se "poubavo"....tuka lezi kaj marata opasnosta....PSIHATA!!!!!!!!
a fizicki zaviznik ne mozez da stanes od marata....
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.495
Поени од реакции
182
LouWeed напиша:
NE E UBAVO OBJASNENO NE SE LAZETE BE VIE NEZNALICI.......deka nigde ne pisuva...na koj vremenski preiod e napraven toj ispit.....deka od edna nedela duvanje mozokot sigurno uste e vo red...treba na sekoj ispit i vremenskiot period da e napisam...mesec,dva,godina...RAZBIRATE!!!?????????????????????
:shock: :shock: :shock:
Во ред тоа што го пишуваш, само не ми е јасно зошто гледам огромна доза на нервоза во твојот пост, нема потреба од толку прашалници и извичници, сеуште (нам незналиците) не држи видот :shock:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
FortunE напиша:
Во ред тоа што го пишуваш, само не ми е јасно зошто гледам огромна доза на нервоза во твојот пост, нема потреба од толку прашалници и извичници, сеуште (нам незналиците) не држи видот :shock:
ne e nervoza tuku zelba za otvaranje oci i objektivno gledanje na raboti ili ispiti kako vo ovaj slucaj...........
treba da se znae kakov ispit e ovaj...medicinski,drzaven,privaten i.n...........na dolgo/kratko/prvo korisnici,koja vozrast,koja kolicina,kakva treva so kakov sodrzok na thc (mozebi e povisok kao ovaj sto e vo normalna crna prodazba),cinot na konzumiranje,kolku korisnici od kakov pol,kakvi zadaci bile postaveni na tie korisnici i slicno...............
toa se primeri ama i vazni podatocu za sekoj ispit bilo za kakva substanca zse zboruva...............

ps;i za toa so vidot: e toa i mi bese pricinata za !!??????????????????..za da vi padne odma v´oko i da ne preletuvate............... :wink:
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
Јас сум пушел ганџа 6 години, прекинав пред година и пол, а еве здрав прав сум ...
по 5-6 џоинти дневно...
а замислете толку алкохол дневно
досега џигери че немав
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
LouWeed напиша:
deka stvarno feelingot e ubav i sexot uste po ubav...
Па види, еден другар шо иам сигурно по 2-3 џоинта пуши дневно, јесте да е реласкиран и филинго му е арен али дури и сам си признава проблеми со ерекцијата му стварала травата :pos:
поарно му е да гледа у таван релаксиран отколку да ебне нешто за валијата :pos: ептен ќе изгоре у мозокот мож :pos: :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.049
Тој нека гледа у таван, праќај ги неговите женцки наваму, јас само пијам и ебкам!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Wolf Pack напиша:
по 2-3 џоинта пуши дневно, јесте да е реласкиран и филинго му е арен али дури и сам си признава проблеми со ерекцијата

pa vidi sea...ja neam problemi a imam da kazam nakaj 10 taka nesto..........e sea edinstveniot problem mi e togas.......STRVEN sum do daska..za..ZENAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.228
Поени од реакции
30.853
Гледаш како некој пуши, пафка, пие - и ништо не му е, човекот е апсолутно здрав (надворешно)!

Најчесто околината гледајки ги овие лажни примери си наоѓа оправдување за дрогите. Повеќето луѓе, било која дрога за најкратко време ќе ги убие. Цигарите директно ги разоруваат градите, крвта, ткивото и други органи.
:arrow: Алкохолот директно го разорува желудникот, јетрата и др. органи.
:arrow: Силните чаеви како турски, англиски, руски, и чај од жалфиа го разоруваат нервниот систем.

Ова се само бледи примери бидејќи ние ни од далеку не можеме да замислиме каков разор се случува во организмот.

:arrow: Најсилни разорувања прават класични дроги како што се
Хероин, Кокаин, Марихуана, ЛСД, Опиум, Екстасис, Мескалин, Лексилиум, па дури и големи количества шекер ..

Нормално дека овие даваат голема енергија и најголемо задоволство
но човекот најбрзо го уништуваат и го слабеат до конечна смрт.

Па сега вие, ако имате останато уште малку памет во тимбата, мислете му ја.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.228
Поени од реакции
30.853
LouWeed напиша:
bravo.eden od retkite objektivni komentari...................
Фала, се обидов да ви укажам на некои работи. Ама вие сте (горе-долу) сите возрасни луѓе. Сами ќе си одлучите. :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.753
Поени од реакции
1.845
The`bItCh напиша:
Значи зависник од марихуана не можиш да станиш така?
Колку што разбрав од постојте погоре:))
Така викаат сите што пушат.
А не сум слушнала досега некој пушач или наркоман да признае дека е зависен, или дека нешто кај него е пореметено, или дека има било какви проблеми. И сите секогаш викаат дека ако сакаат одма ќе остават све. Жими мајка така е :twisted:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
divine напиша:
The`bItCh напиша:
Значи зависник од марихуана не можиш да станиш така?
Колку што разбрав од постојте погоре:))
Така викаат сите што пушат.
А не сум слушнала досега некој пушач или наркоман да признае дека е зависен, или дека нешто кај него е пореметено, или дека има било какви проблеми. И сите секогаш викаат дека ако сакаат одма ќе остават све. Жими мајка така е :twisted:

eeeeeeeeeee divne..............citaj go postot po dole...................... :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
The`bItCh напиша:
Значи зависник од марихуана не можиш да станиш така?
Колку што разбрав од постојте погоре:))
Tocno taka , zavisnik ne mozes da stanes no sekogas marihuanata e prviot cekor kon pojaka droga ( ok sea sve si zavisi do covekot )
jas pusev marihuana 2 godini , prestanav pred 5 godini si rekov sama NE ne sakam poveke i taka odednas i prestanav , ma da malku glupo i tesko mi bese dodeka povtorno da se prisposobam na normalniot zivot , nekako sve mi bese dosadno , neznaev da se zabavuvam bez marihuana
 

Kajgana Shop

На врв Bottom