Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Може прашање за уље? Во скопје крузат разредени срања, а во битола имало за цена пола од таа во скопје. Имате искуство со квалитетот на уљето во битола?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Може не е баш таа тема кај што за тоа се збори ама не можам да ја најдам...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Може прашање за уље? Во скопје крузат разредени срања, а во битола имало за цена пола од таа во скопје. Имате искуство со квалитетот на уљето во битола?
Има муабети дека е само мешавина од какао и зејтин. Затоа со претпазливост за измама.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Па луѓе што сега прв пат треба да набават, како да се пазат кога марихуана у живот не виделе :( зарем има кретени што на туѓа мака се богатат?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Па луѓе што сега прв пат треба да набават, како да се пазат кога марихуана у живот не виделе :( зарем има кретени што на туѓа мака се богатат?
Сети се дека сме во Македонија и се ќе ти е јасно. А со маслово најмногу превара се прајт моментално, жалосно
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Зашто служи уљето и какви се производи од Канабис Сатива можам да најдам во Македонија и по која цена? :)
 
B

Bafra

Гостин
Па луѓе што сега прв пат треба да набават, како да се пазат кога марихуана у живот не виделе :( зарем има кретени што на туѓа мака се богатат?
Ако веќе толку се упорни да користат уље, ако најдат од кого да купат одма нека го тестираат:
- количина ПОМАЛА од зрно ориз, значи ПОМАЛА нека стави под јазик и нека се раствори со плунката. По 3-4 минути нека го голтнат.
После нека си седнат на кафе и ако во рок од 2 ч ги мавне во глава, ги натера да заспијат или се зашеметени тогаш нека му ги дадат парите на добавувачот ( може и да спортуваат за побрз ефект) Ако во рок од 2 ч (3ч преку сила) ништо не почуствуваат тогаш квалитетот на тоа уље е безвреден.

Врска количината ама стварно ВНИМАВАЈТЕ да е помала од зрно ориз,ако е поголема а првпат пробувате еба си мајката :вонзем:

Совет : CANNABUTTER рецепти на интернет колку сакаш
1. Мала количина коноп ќе ви треба 30-50 гр
2. Многу лесно ќе најдете 30-50 гр а и полесно некој може да ви гарантира квалитет.
3. Истиот ЕФЕКТ се постигнува, сите состојки од конопот ќе ги внесете а и поздраво е него разредувачите за уљето

Хинт: наместо Млечен путер може и со путер од Кокос доколку вкусот игра улога. Таков путер можете чистда комнзумирате или комбинирате со најразлични продукти:Нутела,Топло млеко,итн
Количината во зависност од јачината на конопот и соодносот коноп/путер може да биде од пола лажичка па до 1 супена ама прво се пробува помалата , после лесно се дозира

НАЈБИТНОТО е штом почне да делува уљето/путерот да ЗАСПИЕТЕ.

*Горенаведените информации се добиени од интернет, не се од лично искуство и не се за медицински цели.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.500
Поени од реакции
1.714
Може прашање за уље? Во скопје крузат разредени срања, а во битола имало за цена пола од таа во скопје. Имате искуство со квалитетот на уљето во битола?
pred nedela dve, rizikuvav i go naracav. i mi stigna. i ovde kaj mene ne e legalno. ako sakas link pisi pm pa citni si sto i kako i pisi im na lugeto, prasaj si.

inace imam kron, koj e mnogu napreden, zatoa i resiv da probam so ova. imam i predhodno pisuvano na ovaa tema deka pusenjeto mi pomaga za bolka. se nadevam masloto ke pomogne da se izlecam.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.745
Ах, сеа се викаш mackica92...
:facepalm:

тоа е. луд умора нема.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
pred nedela dve, rizikuvav i go naracav. i mi stigna. i ovde kaj mene ne e legalno. ako sakas link pisi pm pa citni si sto i kako i pisi im na lugeto, prasaj si.

inace imam kron, koj e mnogu napreden, zatoa i resiv da probam so ova. imam i predhodno pisuvano na ovaa tema deka pusenjeto mi pomaga za bolka. se nadevam masloto ke pomogne da se izlecam.
гледав пред недела -2, бајаги реклами на ФБ за препарати од Коноп :D , ама тука кај нас. во Скопје...
http://www.instore.mk/promotionsproduct/promotionsproduct/Mas1083o-od-seme-od-konop-250-m1083
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.500
Поени од реакции
1.714
гледав пред недела -2, бајаги реклами на ФБ за препарати од Коноп :D , ама тука кај нас. во Скопје...
http://www.instore.mk/promotionsproduct/promotionsproduct/Mas1083o-od-seme-od-konop-250-m1083

Убаво е и ова да се пие, но ова улје е од семките, не од цветовите. Инаку браво што почнале да го рекламираат и тоа е некаков почеток.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom