Како ви се допаѓа бугарската музика?

Kolku makedoncite ja slusaat bugarskata muzika


  • Вкупно гласачи
    298
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Martin$ напиша:
Од каде па Бугарска музика? Ако мислите на народно (и на песната за евровизија ‘‘НИВНА‘‘ :)) Нема бугарска песна. А за тие нивните аџаља бузаља шознам не ги слушам ама сепак секој си има свој вкус :):):) Без навреда до нашите ‘‘мили‘‘ ‘‘пријателчиња‘‘ од Исток. :)
Nasava da ne e pouba slucajno.Nivnana barem imat nekakov ritam
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
muzikata NE (ima isklucoci) ama pejackite DA
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Godfather напиша:
Nasava da ne e pouba slucajno.Nivnana barem imat nekakov ritam
Е нивната брат убава е ама очигледно има крадено во песната...мене нашата ми се допаѓа,не е којзнае што ама каролина знае убаво да ја испее:helou:

П.С.Гадфадр ти нели си бугар и ако си зошто се преправаш дека си македонец?:tapp:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не е лоша музика како музика не дека ја обожавам ама немам проблем со слушање,башка Азис ми е идол :pos:
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
ме нервира јазикот,лицемерието кое владее,со фактот дека вршеа тивка асимилација над нашиве.А овие пак видоа пасош даваат лесно и се стрчаа...едноставно,ме иритираат,не сакам да имам ништо,па макар и само музика да е...не ја поднесувам,јазикот ми е од глуп-поглуп...да не излезе ги вреѓам,можеби не се сите исти...ма какви сака нека се,не сакам никаков контакт!
ова е доволна причина заради која што не сакам ни да помислам на слушање бугарска музика?!?!?!?!
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Никако не ми се доапѓа ако збориме за планета музика а друго имаат закон бендови панк хардкор нешо :) тоа може да слушам
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Е убаво ви текнало за темава.ЈАс искрено не можам да ја поднесам бугарската музика.Имам многу причини за тоа.На пример бугарките не се за слушање туку се за гледање.Цели се пластични а од пеење појма немаат ама добри што се се добри неам тука ништо да кажам.Ама вистинското прашање е дали бугарите слушаат наша музика и дали рокаат по дискотеки македонски хитови.Одговорот е едноставен : Не може да слушаат музика на некој народ т.е. племе (според нив) ако не е признаен народот и државата од нив.Е тука може да се задржиме малце.Многу ја мразам бугарската музика и поради горенаведеното.За тоа постои нацизам.КОга први соседи се нацисти кон нас како сакаме нешто да постигнеме.Сепак све е тоа наша грешка ама ај да не влагам во историја сеа.

Епа слободно мили наши соседи наминете во Македонија и кажете ми нешто што не треба за нашата земја и ке го вразумам со користење на физичка сила.
БУГАРИ НЕ СЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ ! Останете во таа лоповска земја !!!
 
Член од
14 март 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
bugarski pesni so azis ama ne ni sakum da ga slusnum so gergana taka i taka oti e seksi

koj gi sluse vie pesni e peder no inaste na sa nesto poarno ama poarnis se od nivnite
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Одвратна е, нема ни една оргинална песна, све плагијати:ija:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ми се повраќа од одвратнине силиконски долини.Сите ист филм фураат,глумат Beyonce или кој и да е.Толку идеја да се немало...катастрофа!Никогаш не слушам.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ја мразам многу заедно со Анкица
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Ama kakvi se i gergana i kamelija ufffffff :sekss:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Tanes напиша:
Ama kakvi se i gergana i kamelija ufffffff :sekss:
Се палиш на силикони?
А каква музика слушаш зависи од изгледот на интерпретаторите?:smir:

Бугарска музика-не благодарам!:helou:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
RealGirL напиша:
Се палиш на силикони?
А каква музика слушаш зависи од изгледот на интерпретаторите?:smir:

Бугарска музика-не благодарам!:helou:
Да беше така јас немаше никогаш музика да слушам,не ги знам диџеите како изгледаат хахахахха
Иначе бугарска музика-не фала,иако знаат да изненадат чат пат со некоја украдена песна хехе
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
BusHav напиша:
Да беше така јас немаше никогаш музика да слушам,не ги знам диџеите како изгледаат хахахахха
Иначе бугарска музика-не фала,иако знаат да изненадат чат пат со некоја украдена песна хехе
Тоа се однесуваше на членот кој на прашањето дали ви се допаѓа бугарската музика,искоментира само за изгледот на певаљките!:helou:
Што се јавуваш одмА ти:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom