Како ви се допаѓа бугарската музика?

Kolku makedoncite ja slusaat bugarskata muzika


  • Вкупно гласачи
    298
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не можам да ја поднесам
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.458
Поени од реакции
47.318
Порано ги слушав сега не можам да ги смислам ми станаа многу одвратни пошто е само едно те исто ''пуакала за теб чакауа теб, обичам те харесвам те''---ден,дрн,јариња а се изнервирав и кога видов дека на нашите песни кариери прават разно-разни опајдури има еден ајван смрдлив што ја пее Бисер Балкански и мука нема ама кај нас термин ''авторски права'' не постои
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Bugarskata muzika e za nigde.Zenskite na spotovite imaat povekje silikon od kolku krv, muzikata e sranje, spotovite izuzetno im se so bmw-inja i mercedesi (demek oni se bogat narod). Mene takva muzika ne me interesira i zatoa ne ja ni slusam
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
абе, ги "слушам" само ако е уба женската. :)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Само шо ќе помислам ми се повраќат, а не пак да ја слушнам
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па повеќе ми се допаѓаат пејачките,а музиката е срање.:pos:Освен тоа не знам која е таа бугарска музика со оглед на тоа дека сите песни им се крадени.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
The Mummy Returns напиша:
Па повеќе ми се допаѓаат пејачките,а музиката е срање.:pos:Освен тоа не знам која е таа бугарска музика со оглед на тоа дека сите песни им се крадени.
Согласувам се со тебе, но само што се однесува до турбо-фолкот, кадето почти сите песни се копиjа на нешто српско, нешто грчко или нешто турско. Инаку има и други стилове, кои са доста поубави, но те, за голема жал, не се попульарни надвор од Б'лгариjа. :icon_frow
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Jalko e che v Makedonia pod Bulgarska muzika se razbira vidjanoto po Planeta i Fen. Istinata e che v Bulgarija imame goljamo razdelenie v predpochitanijata. Az lichno haresvam rock music :music3: , no povecheto tuk za sujalenie ja slushat taka-narechenata chalga (tova koeto vijdate po Planeta). Ima i fenove na pop, ima mnogo i na rock, no sega te sa po-malko slushani.
Nelosha bulgarska muzika moje da se gleda po kanal M2, no znam che v Makedonia go njama.
Inache moite lyubimi bulgarski grupi sa FSB, Shturtcite i Tangra. No te sa minalo. Sega na moda kakto vijdate sa tezi smeshni silikonovi seljanki.
 
P

Princ

Гостин
Како можеш да го поставиш ова прашање? Па они немаат своја музика, све крадат.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Da, tezi koito predstavjat produkta narechen popfolk kradat chujda muzika - nay-veche turski i grycki pop. No te sa si komersialni, syzdadeni sa kato tyrgovski produkt a ne kato muzikanti.
Za ostanalata bulgarska muzika - ima dobri neshta za koito ne e chestno da se kaje che sa kradeni. Dori v Rusia pejat bulgarski pesni (Philip Kirkorov naprimer).
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Se kladam deka ova vi se fori samo za na forumov, a doma po cel den gi gledate i slusate inace ako ne vi bea interesni nemase da znaete za televiziive.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Godfather напиша:
Se kladam deka ova vi se fori samo za na forumov, a doma po cel den gi gledate i slusate inace ako ne vi bea interesni nemase da znaete za televiziive.
Ко прво немам кабловска, ко второ планета ја гледаат многу луѓе,да...оние кои си немаат врска од музика и кои обожаваат да се споредуваат со силиконските убавици пеејќи ги нивните песни...од машките искрено ама баш никој не познавам кој ги гледа поради музиката :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom