Како ви е поубаво - со кондом или без?

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
divine напиша:
... не сакам да ми се трга наеднаш партнерот ... капите?
Ќе се тргне??? Ќе го задаам меѓу колена, носел он кодом или пак не :twisted: :) :wink:
Добро сеа, ако сме решиле дека сме безсидни, може и ние женичките да г'тнеме некое апче, да туриме некоја пружина, некоја вагиналетка, та не е само кондом, ебаго.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sekako deka moze i taka, jas kondomot kako najupotrebuvan go spomenav ... bitno sega svativte sto sakav da prasam ... dali toj moment vredi tolku :lol: :wink:
 
Член од
22 јуни 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Bez kondom e poubavo, ama so kondom e po sigrno :lol:
 
Член од
18 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
1
Acid напиша:
FrOsTDrAgOn напиша:
Dobro chitash li ti shto e temata a? TEMATA E KAKO E POUBAO NE KAKO E POBEZBEDNO AMAN VIDI PRVO PA POSLE SHLAPAJ POSTOI
A читаш ли тие што пишуваат? Еве ќе ти објаснам:
Поубаво е со кондом затоа што:
1) Не се оптеретуваш со тоа дали ќе "фатиш" нешто;
2) Не се оптеретуваш каде ќе свршиш (иако Dolphin еднаш убаво кажа дека најсигурен начин е "во кондом, ама сепак надвор".
Психолошки си многу поопуштен. Е, сега тоа можеби не важи за тие што немаат ни грам совест ниту памет во главата - ама јас така би играл.

= Со кондом е поубаво.
Sto posto si siguren za ova a?Ja sluchajno si iam drugarche edno od kaj mene od maalo sho taka ko tebe razmishljashe i sea klacka bebence:D Mu pukna kondomot na choekot....ali ne e bitno toa si e tvoe mislenje ja pa si mislam drukshe...i bez toa ednash zhiveesh what the hell:D
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Муабетов е универзална вистина

Се разбира без УСУЛ и без КОНДОМ
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
FrOsTDrAgOn напиша:
Acid напиша:
FrOsTDrAgOn напиша:
Dobro chitash li ti shto e temata a? TEMATA E KAKO E POUBAO NE KAKO E POBEZBEDNO AMAN VIDI PRVO PA POSLE SHLAPAJ POSTOI
A читаш ли тие што пишуваат? Еве ќе ти објаснам:
Поубаво е со кондом затоа што:
1) Не се оптеретуваш со тоа дали ќе "фатиш" нешто;
2) Не се оптеретуваш каде ќе свршиш (иако Dolphin еднаш убаво кажа дека најсигурен начин е "во кондом, ама сепак надвор".
Психолошки си многу поопуштен. Е, сега тоа можеби не важи за тие што немаат ни грам совест ниту памет во главата - ама јас така би играл.

= Со кондом е поубаво.
Sto posto si siguren za ova a?Ja sluchajno si iam drugarche edno od kaj mene od maalo sho taka ko tebe razmishljashe i sea klacka bebence:D Mu pukna kondomot na choekot....ali ne e bitno toa si e tvoe mislenje ja pa si mislam drukshe...i bez toa ednash zhiveesh what the hell:D
Tи изгледа имаш некое генетско пореметување да не ги дочитуваш до крај работите, или "рипаш" цели редови. Пишав дека (кога веќе збориме за сигурност) најдобро е "со кондом, ама сепак надвор".
(морав да ти го болдирам за да не го ф'тнеш и овој пат)
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Се мириса цвеќе со гас-маска?! ;)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Има убави цвеќенца што предизвикуваат разни алергиски реакции и влијаат негативно на имунолошкоит систем. Некои можат да предизвикаат и трајни последици.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Абе, народе кондомски! Божана прашуе за коитус интераптус уствари. Колку многу го мрзите и дали воопшто го упражњавате и дали сте евентуално незадоволни притоа? Дали Мујо треба да свршава на балкону? Ем ај корект, Дивајн?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Aceva напиша:
Абе, народе кондомски! Божана прашуе за коитус интераптус уствари. Колку многу го мрзите и дали воопшто го упражњавате и дали сте евентуално незадоволни притоа? Дали Мујо треба да свршава на балкону? Ем ај корект, Дивајн?
Јес ју ар ... ама џабе никој не разбра, иако повторно препрашав ... си кажав јас ставајте клуч :lol: :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Без кондом ништо. Заеби убаво, неубаво, не вреди да закачиш нешто.
Знам дека јако се рокаат по Македонијата сите без кондоми, али малце памет во глава.
Што ако се онадиш без кондом, да, поубаво е, али последиците од тоа можеш да ги имаш после цел живот.

И не зборувам само за бебиња, си има тука цела нишка на венерични заболувања. Ај да не ја споменувам сидата, бидејќи демек е ретка и мала е шансата да ја фати некој, али што станува со сифилис, гонореја итн. Знаете дека сифилисот додека биде откриен, може да предизвика непоправливи пореметувања во нервниот систем и и да не продолжувам.
(заборавив да споменам хепатитис и неговите подвидови.. поподмукла билест од него е само сидата.. и да и тој се пренесува преку сексуални односи)

Јас не сум некој пуританец, далеку од тоа но моето мислење е -не си играјте, ако се сексате, машките кондоми, жените апчиња, дијафрагма или спирала и навикнете се да уживате со нив. Немојте во 21 век да сте неедуцирани и да ги занемарувате проблемите кои потенцијално може да се случат.

Уште еднаш ќе кажам, не вреди човек да ризикува.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола напиша:
И не зборувам само за бебиња, си има тука цела нишка на венерични заболувања. Ај да не ја споменувам сидата, бидејќи демек е ретка и мала е шансата да ја фати некој, али што станува со сифилис, гонореја итн. Знаете дека сифилисот додека биде откриен, може да предизвика непоправливи пореметувања во нервниот систем и и да не продолжувам.
Никола, покрај кондомите, не заборавај џемперче да земеш и не искачај со мокра глава, промаја да не те фати :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, покрај кондомите, не заборавај џемперче да земеш и не искачај со мокра глава, промаја да не те фати Намигнување
Ајде, ајде не ја врти работата на шега, треба како повозрасна и помудра да ни ги посочиш проблемите и предизвиците со кои ќе бидеме соочени, а не да ја релативизираш работата. Малце едукација.
Ако на некој тука му е скурчено од животот, не значи дека е така со сите и не треба да биде така. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Аиии, осеќам сеа жестока реплика ќе има ради последната реченица! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom