Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
дали може некој совет каков шампон да користам пошто имам првут , прво користев оден од recept против првут од кој малце се намали првутот , сега зедов head and sholders против првут со ментол но и тој не помага многу многу , и дали е можно што се туширам често ( секој ден ) да имам од тоа шголемно ниво на првут
Мене само еднаш ми се има појавено првут и беше пред неколку месеци. Купив head and shoulders и после 2-3 миења снема тоа првутот....

Иначе често менувам, но пред месец дена купив Garnier fructis nutri repair многу е добар...
 
С

Само Човек

Гостин
Head and shoulders , а регенератор и земам на мајка ми од фарби што купува:)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
користам еден од Limes за првут, тој се купува само од една мулти левел мрежа, овие нашиве нема шанси да се споредуваат со тој, малце е поскап ама вреди
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Schauma за сува коса. Тоа дали е од Македонија шампонот или не можеби игра некоја улога, но водата на пример во Германија ми ја прави косата помека, додека со истиот шампон кога ќе се измијам дома, нема ист ефект. :)
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683


И тоа секогаш различен. Многу убаво мирисаат.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
S

Sasha

Гостин
Gi menuvam mnogu cesto za sega koristam Palmolive i super mi odgovara,za ponatamu ke vidime dali ke go smenam so drug :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
127
Поени од реакции
104
Schwarzkopf шампон и регенератор и презадоволна сум! И Elseve od L'Oreal е многу квалитетен. :)
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Palmolive beauty gloss, и дава прекрасен сјај на косата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom