Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277
С

Сатори

Гостин
Nivea се додека не ги пробав Syoss.
Шампонот и регенераторот за оштетена коса и сум апсолутно презадоволна.Ретко се случува да ми одговара шампон.
 

Fatal

Почетниче
Член од
23 ноември 2008
Мислења
110
Поени од реакции
7
Дали некој може да ми препорача шампон за обновување на косата бидејќи ја растам косата веќе година и неколку месеци и постојано ми се мрси, па ја мијам секој ден од што почна да ми се ретчи...
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Само скапи шамнони,што содржат природни екстракти,за усукана коса што се,директно од лабараторија ми ги праќаат,многу ми помагаат.....

Шо ве ребрам каков купат од дома таков..
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Дали некој може да ми препорача шампон за обновување на косата бидејќи ја растам косата веќе година и неколку месеци и постојано ми се мрси, па ја мијам секој ден од што почна да ми се ретчи...
Пробај со HairX Repair Therapy шампон и регенератор од Oriflame.
 
С

сашенко

Гостин
Шампон за бушава коса? :pos: Косата ми е бушава (природна шо ја викаме) и никогаш не и го погодив шампонот.Секој вид на коса си бара посебна нега соодветна за неа јас за мојата никогаш не најдов.Знам шампонот влијае многу на косата и нејзината форма и изглед и затоа сакам да го најдам вистинскиот за мојава ама појма неам кој шампон е соодветен за таков тип на коса...
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Шампон за бушава коса? :pos: Косата ми е бушава (природна шо ја викаме) и никогаш не и го погодив шампонот.Секој вид на коса си бара посебна нега соодветна за неа јас за мојата никогаш не најдов.Знам шампонот влијае многу на косата и нејзината форма и изглед и затоа сакам да го најдам вистинскиот за мојава ама појма неам кој шампон е соодветен за таков тип на коса...
ај пробај глис кур, може ќе ти одговара, сестра ми го користи и плус има еден спреј исто на глис кур
 
B

Black Guard

Гостин
Бекутан.

Нека не го перат мозокот со триста реклами за нови шампони абре бекутан=класика.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Колку само шампони излегле, и со реклами ги перат мозоците на луѓето, па затоа не користам шампон се мијам со детергент за садове по евтин е еве сликовит приказ

Detergent Production
The facilities for the detergent's production of Eurochartiki S.A. occupy about 4,000 square meters of covered space. It has been designed for the production of a full variety of liquid detergents, with bottling capabilities from 100ml to 20 liters.
The basic procedures during the production are:

  • Quality control of the raw materials
  • Production
  • Quality control of the finished products
  • Packaging of the finished products
  • Quality control of the packaged products
Пакување : 500 ml

Шифра : REGULAR, VINEGAR-APPLE, VINEGAR-BLACKBERRY ect
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Znachi koristam Shampon/Conditioner i Silver Shampon od markata KEUNE :)



 

Kajgana Shop

На врв Bottom