Каков фотоапарат имате?

Член од
8 февруари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
ima li nekoj Olympus pen e-pl1? kakvo e vaseto iskustvo? prasuva fotograf amater sto saka dobra fotografija i lesno prenosliv aparat...
 

SLEJVV

Amon Ra
Член од
20 февруари 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Prv pat kupvam kamera PRRRV pat i neznam dali cini Canon sx30is dali nekoj se raazbera neka kazi .
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Добар е. Мада побитен е мајсторот од алатот. Како и да е, со здравје да го служиш.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
Неодамна kупив(ме) Canon IXUS 115 HS...но нема(ше) упатство за него!?
Нема ..ни на официјалниот сајт на Canon
Некаква помош ...за да се „види„ што се може да се работи со него?..
И впрочем.. какво е вашето мислење за апратчево..наизглед прифатливо за се?
Покрај вообичаеното ...„чкрапање„ со него!
Благодарам за евентуално добиената помош и насоки..
 
П

Пепси_

Гостин
Ајт не најдов тема па тука да прашам....

Каква камера би ми препорачале така по скромна ќе идам на одмор па планирам да си земам една за ОНАКА :) а сакам и фотки да праве камерата.... благодарам :)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
6
ПОМООШ!
Можеби не е соодветен постов на темава, али имам една голема мака....Никако не можам да најдам батерија за Sony dsc-t30 :toe:...ако немој може да ми помогне би му бил благодарен...ФАЛА ОДНАПРЕД
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Ајт не најдов тема па тука да прашам....

Каква камера би ми препорачале така по скромна ќе идам на одмор па планирам да си земам една за ОНАКА :) а сакам и фотки да праве камерата.... благодарам :)
Иди у Pix+ или у ТЕхномаркет и кажи им дајде ми некое апаратче :)


ПОМООШ!
Можеби не е соодветен постов на темава, али имам една голема мака....Никако не можам да најдам батерија за Sony dsc-t30 :toe:...ако немој може да ми помогне би му бил благодарен...ФАЛА ОДНАПРЕД
Ако нема во официјалните продавници на SONY во Скопје, прашај во Pix+ имаат компатибилни батерии за некои од фото-апаратите. Ако не, купи си нов фото-апарат на АА батерии :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
не е фотоапарат ама ке го стаам во оваа тема ..
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Некој предлог за полу професионален апарат ?
од прилика 300 - 400 евра, но тие пари од ebay или amazon да речеме. Не цени од кај нас... :)
 
П

Пепси_

Гостин
Иди у Pix+ или у ТЕхномаркет и кажи им дајде ми некое апаратче :)




Ако нема во официјалните продавници на SONY во Скопје, прашај во Pix+ имаат компатибилни батерии за некои од фото-апаратите. Ако не, купи си нов фото-апарат на АА батерии :)

Не сум од скопје иначе побарав само предлог за камера или пак апарат некој по ефтин а квалитетен за тие пари нели.... оти до сега сум немал апарат па за тоа од искуства сакав да слушнам нешто како и да е благодарам.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Ајт не најдов тема па тука да прашам....

Каква камера би ми препорачале така по скромна ќе идам на одмор па планирам да си земам една за ОНАКА :) а сакам и фотки да праве камерата.... благодарам :)
јас мислам дека поарно ти е да си земеш апарат што може да снима и добро видео,барем според мене ти е подобра опција, а за камера незнам колку може да најдеш што ќе ти извади добри фотографии и плус за да снимаш ти треба време а за фотографирање многу ти е побрзо а фотографиите може да ти вредат повеќе од видеото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom