Каков спорт практикувате?

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.480
Не спортувам веке подолг период баш ништо пред доста време (читај 3,4 години) спортував активно да неречам професионално боречки спортови. На почеток малку Џит Кун До. Најсериозно се насочив кон Кик бокс и Бокс воедно, а и доста време Граплинг односно Бразилско Џиу Џицу. И сето тоа во еден ист клуб се разбира.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
793
Поени од реакции
1.450
Од ракомет преминав на чашкомет, јбг промашен таленат.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
Не спортувам веке подолг период баш ништо пред доста време (читај 3,4 години) спортував активно да неречам професионално боречки спортови. На почеток малку Џит Кун До. Најсериозно се насочив кон Кик бокс и Бокс воедно, а и доста време Граплинг односно Бразилско Џиу Џицу. И сето тоа во еден ист клуб се разбира.
Д Стронгест? И ако да, во кој клуб точно и колку е чланарината за Џит Кун До доколку знаеш?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.480
Д Стронгест? И ако да, во кој клуб точно и колку е чланарината за Џит Кун До доколку знаеш?
На Д Стронгест уште пред 5,6 години чланарината им беше 1000 денари во сите клубови, сега не знам, најверојатно за сите стилови толку.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
101
На Д Стронгест уште пред 5,6 години чланарината им беше 1000 денари во сите клубови, сега не знам, најверојатно за сите стилови толку.
ЏКД тренираат во сите клубови или само во одредени? Разбрав дека само во два клуба се тренирало, ама не разбрав во кои. :(:(:(
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.480
ЏКД тренираат во сите клубови или само во одредени? Разбрав дека само во два клуба се тренирало, ама не разбрав во кои. :(:(:(
Не знам толку одамна не ги следам и немам контакт, прашај го членот choker он тренира кај нив.
 
На врв Bottom