Каков мобилен користите во моментов?

Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Allita напиша:
не купувај 6600 врска нема....го имав катастрофа е...ако сакаш изглед ем функционалност сони ериксон в800и...ако не ти се даваат толку пари 25000 ден. земи си самсунг д500 кој е 20000 ден.....ако и тоа ти е многу...земи си сони ериксон к700и 11975 ден...тоа ти е одличен телефон башка сега даваат и блу тут со него....сите тие се и на изглед одлични и на перформанси....тоа е моја препорака..
Izvini vaka ama ne se slagam so tebe deka 6600 ne e dobar mobilen, jas go koristam veke od Avgust mesec i nikakvi problemi ne sum imal do sega, inaku planiram 6680 da si zemam koga ke mu padne cenata se razbira ;).
Ima 2 dve kameri edna od napred VGA 640x480 i edna zadna 1.3MP treta generacija jezda funkcijata od treta generacija momentalno vo makedonija nema 3G oprema taka da toa ne pali toa kaj nas inaku prednostite se Video Phone, TV kanali moze da se gledaat PTT preku gprs ima funkcija i tn....
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Jas momentalno imam Siemens MC60.Malku slaba kamera ima t.e. malce vise ama toa e.Inace telefonot e top.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Posledniot sto go koristam e Motorola. Ne sum bas mnogu zadovolen od nego, i ke go smenam brzo. Sekako, imam i eden Compaq iPaq, koj mi vrsi mnogu rabota, i e prekrasen dzeben PC.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Абе луѓе што сте се запалиле по Nokia 6600 не гледам ништо во тој телефон,а нема ни нешто посебни функции
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
А што ако Nokia 6680 има 2 камери, сепак во Македонија сеуште нема таква можност кога зборис да се гледаш (камерата што е напред е за тоа)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
јас сеа за сеа си го користам ова телефонче и закон е :)


 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
filip_sk напиша:
Абе луѓе што сте се запалиле по Nokia 6600 не гледам ништо во тој телефон,а нема ни нешто посебни функции
сум се запалили поради тоа што имам слаб телефон, и поради тоа што сега ми е по достапна цена
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Motorola Mpx220. Вери Кул.
PDA телефонче. Windows Mobile. И покрај скептицизмот што го имам за Windows, Њињдоусот-мобилен у комбинација со емпеиксот го разбија секој Симбиан телефон. Епа многу си го сакам телефончето. Толце...
Спецификации, да вам течат лиги:
2x200Mhz processor(DSP i ARM)
32 mega RAM
256 mega miniSD
За друго најдите си на нето :)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
NikolaP abe 6600 ima mnogu funkcii samo shto ti ne si gi otkril, se instaliraat programi za da gi imash tie funkcii eve na primer jas imam programa preku bluetooth da si pushtam muzika od mobilen na kompjuter kako daljinsko, imam programa za univerzalno daljinsko imam FileManger, Mp3 player, DivX player.... i da ne ti nabrojuvam inaku specifikaciite ti se slednite:




General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Status Available
Size Dimensions 109 x 58 x 24 mm, 113cc
Weight 122 g
Display Type TFT, 65k colors
Size 176 x 208 pixels
- 5-way joystick navigation
- Selectable themes
Ringtones Type Polyphonic (24 channels), monophonic, True tones
Amount In shared memory
Customization Download, order now
Vibration Yes
Memory Phonebook 8 fields, in shared memory, contact groups, Photo call
Call records Unlimited
Card slot MMC, 32 MB card included
- 6 MB shared memory
- ARM9 CPU, 104 MHz
- 25 voice command slots
- Voice memo
Data GPRS Class 6 (3+1/2+2 slots), 24 - 36 kbps
HSCSD No
EDGE No
3G No
WLAN No
Bluetooth Yes
Infrared port Yes
USB
Features OS Symbian OS v7.0s, Series 60 v2.0 UI
Messaging SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML
Clock Yes
Alarm Yes
Games Yes, downloadable, order now
Colors Light Gray
Languages Major Europe and Asia-Pacific
Camera VGA, 640x480 pixels, video, Get PhotoAcute
- Mono audio player
- Java MIDP 2.0
- T9
- Built-in handsfree
Battery Standard, Li-Ion 850 mAh (BL-5C)
Stand-by Up to 150 h - 240 h
Talk time Up to 2 h - 4 h

Momentalno na staro mozete da go najdete za 150evra
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Mојот е бољи :wink:
Далеку бољи. Ама не ги набројував сите функции :)
А програми(кои не се функции) има колку сакаш, за што сакаш. И за пуштање музика.
Да те реметам пак, ти имаш ARM9 104 Mhz односно TI OMAP 710 процесор, кој е у средна класа, а мојот е TI OMAP 1611 кој има ARM9 i DSP na 200 MHz(i dvata :) ). 32 mega RAM(рам во вистинска смисла), ти имаш 6 мега шерд...
Башка 6600 изгледа како цигла, мојов личи на телефон.
Ме мрзи сеа спецификациите да ги вадам. Побарај малце...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Bratche jebiga imash PDA ova e mobilen se podrazbira deka ke imash podobri preformanci bashka ovoj 6600 e daleku postar od tvojot :)
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Бате не е ПДА, мобилен е :)
Windows Smartphone. На преклоп. А мислам дека у исто време искочија, барем у Америка... Како и да е... Кул е и твојот :wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
filip_sk напиша:
Абе луѓе што сте се запалиле по Nokia 6600 не гледам ништо во тој телефон,а нема ни нешто посебни функции

:lud: Молам ? :lud:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Абе 6600 не е лош телефон, ама е некако премногу тромав. Инсталирај тема - одма брзината опаѓа за 20%. Башка имам проблеми со интерниот модем на телефонот, не може да задржи конекција кога се врзувам преку PC. Бавен е за навигација, башка и голем ко цигла шо вика Никола (Инаку, Никола, не знам дали си шетал со Siemens S4, да видиш што е цигла!).

Мој општ став за Нокиа е дека се ок телефони, ама не вредат за цената.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Ај ноу игзаклз ват ју мин, Спуќе, нај френд. Баш такв имаше дома до пред некој месец :wink:

Еднпут га носеше у чаршију од заебанцију :) И тој у џеп набутан :pos:

Него уше у Лондон си? Како кокните?
Те викаат Спуќе, лав, ау ар је?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom