Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Буквално тераше инает со мене....
Хмм мојот предходен пост културно искажан со една реченица. Али јебига, бев нервозен, не ми се пишуваше само една реченица:pipi:

Треба да фрчат откази, или ако газдата не е строг до толку, една обука и едукација не би била лоша.

Мислам дека истите проблеми што ги има T-Home деновиве, надворешни линкови or whatever се рефлектира и кај ТК.
Па многу нормално, прашај се кој е едниствениот увозник на интернет во Македонија и све ке ти стане јасно. Сите сме во истата кал, само разликата е кој колку плаќа, и каква техничка поддршка му даваат.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Јас иам слушано дека порано интернетот од Телекабел бил s**t.Сега е добар,брз не пага конекцијата...Сега е подобар за разлика од порано но каде-како.
:salut:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дојдов до ситуација да не сум во можност да отворам најобични веб-сајтови како A1.com и така натака.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Дојдов до ситуација да не сум во можност да отворам најобични веб-сајтови како A1.com и така натака.
Абе мене пола сајтови не ми ги отвара... исто е и кај тебе така или проблемот е до мене/мојот интернет/мојот компјутер ? Исто и за МСН ми мрчи на моменти.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Абе мене пола сајтови не ми ги отвара... исто е и кај тебе така или проблемот е до мене/мојот интернет/мојот компјутер ? Исто и за МСН ми мрчи на моменти.
Абе има сајтови коишто ми ги отвара, ама има и такви за коишто нејќе да чуе. Мсн добро иде... Ама зашто се волку најкретени не ми е јасно.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Абе има сајтови коишто ми ги отвара, ама има и такви за коишто нејќе да чуе. Мсн добро иде... Ама зашто се волку најкретени не ми е јасно.
Истото ми се случува денес и мене, изгледа средуваат нешто.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе има сајтови коишто ми ги отвара, ама има и такви за коишто нејќе да чуе. Мсн добро иде... Ама зашто се волку најкретени не ми е јасно.
Исто и кај мене, пола сајтови ги отвара, пола јок... јас па мислев дека е нешто до мене проблемот, али тоа кај сите телекабелци било така. А чудно па за тие сајтови што ги отвара си работи без проблем, нит кочи нит ништо...

П.С http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2197860&postcount=825 :vozbud:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Исто и кај мене, пола сајтови ги отвара, пола јок... јас па мислев дека е нешто до мене проблемот, али тоа кај сите телекабелци било така. А чудно па за тие сајтови што ги отвара си работи без проблем, нит кочи нит ништо...

П.С http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2197860&postcount=825 :vozbud:
Да де, тоа е најчудното, што тие сајтови што ги отвара, ги отвара брзо и многу брзо се листаат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Се јави ли некој да праша што е финтава???
Баш тие сајтови што сега ми требаат не можам никако да ги отворам.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Се јави ли некој да праша што е финтава???
Баш тие сајтови што сега ми требаат не можам никако да ги отворам.
Ами што ќе се јавиш, ќе те излажат дека имаш вирус у компјутер и ќе те направат будала у здрав мозок :pos: Којзнае што ќе ти кажат, али е нешто до нив 90% ќе те излажат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Нема што да ме лажат, не е прв пат ова, се случи еднаш пред три-четири месеци, ама тогаш пак се отвараа лека-полека страниците. А сега... Воопшто не се отвараат. И гарант телефонот им е зафатен, т.е. слушалката ја имаат кренато.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Може и да не е до Телекабел директно.. него да е до Телеком.
Некои сајтови нејке да ги отвори,пример Гугл нејкеше..али Форумов на Кајгана па лета.. ко од My Documents vo My Computer да влагам :D..
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Може и да не е до Телекабел директно.. него да е до Телеком.
Некои сајтови нејке да ги отвори,пример Гугл нејкеше..али Форумов на Кајгана па лета.. ко од My Documents vo My Computer да влагам :D..
Мене Google ми го отвара исто како "турни ме да кинисам". Од 3та пали кај мене... еднаш не го отвара, после Refresh, пак не го отвара... и од 3та ќе запали :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Може и да не е до Телекабел директно.. него да е до Телеком.
Некои сајтови нејке да ги отвори,пример Гугл нејкеше..али Форумов на Кајгана па лета.. ко од My Documents vo My Computer да влагам :D..
Абе нека не не ду*ат, до Телеком бил проблемот. Секогаш кога нешто не чини некој друг е виновен.

Мислам дека полека се средува, барем кај мене :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ами што ќе се јавиш, ќе те излажат дека имаш вирус у компјутер и ќе те направат будала у здрав мозок :pos: Којзнае што ќе ти кажат, али е нешто до нив 90% ќе те излажат.
Дечко, тапа ти е Антивирусот што го имаш, ти гарантирам дека имаш вирус :pos2: Смешки се бе, да им ебам стопаните. Btw, кај мене полека почна да се средува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom