Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
СКОПЈЕ:
Секретарки
02/6121-609
02/6121-611
Техничка Поддршка СКОПЈЕ
02/6121-612

ШТИП:
Секретарки
032/612-609
032/612-610
Техничка Поддршка ШТИП
032/612-612

Свети Николе
Секретарки
032/440-609

СТРУМИЦА:
Секретарки
034/344-609

БИТОЛА
Техничка Поддршка БИТОЛА
047/227-331

Ете да не се жалите :smir:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СКОПЈЕ:
Секретарки
02/6121-609
02/6121-611
Техничка Поддршка СКОПЈЕ
02/6121-612

ШТИП:
Секретарки
032/612-609
032/612-610
Техничка Поддршка ШТИП
032/612-612

Свети Николе
Секретарки
032/440-609

СТРУМИЦА:
Секретарки
034/344-609

БИТОЛА
Техничка Поддршка БИТОЛА
047/227-331


Ете да не се жалите :smir:
И за Битола се сменати броевите:

Секретарки
047/612-609
Техничка подршка
047/612-612
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
Nema pobrz internet... zimi vakvoto

Jas neznam so e toa brzina od 4Mbps, ednas samo bese 4 mega u 3 saat sabajle, non stop mi simnuva so 30Kbps, Wadslot bese 100 pati poaren od ovoj, i ne samo kaj mene slusam se zalat i drugi
aj kazete kako e kaj vas posto stvarno ne sum ic zadovolen
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Симнување преку browser, без некој download accelerator, оди со по 30-40 KB/s; со него - 700 KB/s. Торенти немаат проблем, секогаш одат со фул брзина (кога е добар торент во прашање). Страни отвора исто така брзо.

Зошто само обичен/http download оди толку споро, не знам.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А до кога на МЕНЕ ке ми викаат дека ми е расипан компјуерот и дека ми е пун со вируси? Еј ало? За да после 2-3 саати кукавички го опраат? Тоа трските од техничка поддршка треба да се научат како се збори со клиенти. Арно што не им се снимаат разговорите, ке фрчат отпуштања секој ден......

Ко прво, клиент не се убедува дека не е во право, и не му се вреѓа познавањето на конкретната струка, па колку и да е тапа (а не сум, ебаго ја работам истата работа ко нив, само со правни лица). Клиент се УСЛУЖУВА и се прави ЗАДОВОЛЕН по телефон, па макар и да е стварно проблемот до мене (што не е) треба барем да кажат дека мојата забелешка е примена и дека ке се обидат да направат се што можат. Па откако ке ми спуштат слушалка нека праат што сакаат, нека не проверуваат, нека ме оговараат у стилот "Еј шо копук ми сврте" и тако даље.

А НЕ ТОЈ КУРТОНОТ МИ ОБЈАСНУВА ДЕКА ЈАС СУМ СИ САМ КРИВ И ДЕКА ИМАМ 500 ВИРУСИ У МАШИНА КОЈА 2 ГОДИНИ НЕ Е ИЗГАСЕНА!!!! НЕПРИФАТЛИВО!!

Бидиков, една јавна молба до тебе како представник на ТК на форумов: Пренеси им на надлежните(или ти ако си газда у куќа) или да ги отпуштат тоа арогантните бамбуси, или нека ги издресираат како да се понашаат со клиенти, особено со оние што плаќаат по 1500 денари секој први во месецот, 3 години......
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
0


3MAX Comfort + ja kako sto znam pingot u prazen od treba da e 60-70ms ! Toa se slu4uva samo od 4 - 6 nautro i kraj ! Cel den e vaka (kda nisto ne pravu na nego )kda simnuju nesto nejkete da vidite kolku e pingo ! Za downloado da ne pocinjam da se zalu !
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
кај нас у велес за 500ден има неограничен интернет и одлична брзина до 4096кбпс.
јас сум задоволен:vozbud:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
По лош интернет од телекабел неам видено дефинитивно во месецот по недела ипол немав нет, и кога ке дојдеа ми викаa дека бил слаб сигналот и што ти ја знами кога последен пат снемав нет и коа им се јавив ми рекоа дека ме исклучиле заштo не сум платила а ја веке унапред плаќав и така ме изнервираа и го откажав од нив нетот ставив од T- home call&surf и задоволна сум 25 гига. Telekabel shit
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
По лош интернет од телекабел неам видено дефинитивно во месецот по недела ипол немав нет, и кога ке дојдеа ми викаa дека бил слаб сигналот и што ти ја знами кога последен пат снемав нет и коа им се јавив ми рекоа дека ме исклучиле заштo не сум платила а ја веке унапред плаќав и така ме изнервираа и го откажав од нив нетот ставив од T- home call&surf и задоволна сум 25 гига. Telekabel shit


Кај мене е топ. T-Home колку гледам sucks big time!
И никогаш ама баш никогаш на тие лихвари пара не им давам.
А тебе со среќа! како и на сите други кои им ги платија/плаќаат бонусите на Атила и компанија.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А до кога на МЕНЕ ке ми викаат дека ми е расипан компјуерот и дека ми е пун со вируси? Еј ало? За да после 2-3 саати кукавички го опраат? Тоа трските од техничка поддршка треба да се научат како се збори со клиенти. Арно што не им се снимаат разговорите, ке фрчат отпуштања секој ден......

Ко прво, клиент не се убедува дека не е во право, и не му се вреѓа познавањето на конкретната струка, па колку и да е тапа (а не сум, ебаго ја работам истата работа ко нив, само со правни лица). Клиент се УСЛУЖУВА и се прави ЗАДОВОЛЕН по телефон, па макар и да е стварно проблемот до мене (што не е) треба барем да кажат дека мојата забелешка е примена и дека ке се обидат да направат се што можат. Па откако ке ми спуштат слушалка нека праат што сакаат, нека не проверуваат, нека ме оговараат у стилот "Еј шо копук ми сврте" и тако даље.

А НЕ ТОЈ КУРТОНОТ МИ ОБЈАСНУВА ДЕКА ЈАС СУМ СИ САМ КРИВ И ДЕКА ИМАМ 500 ВИРУСИ У МАШИНА КОЈА 2 ГОДИНИ НЕ Е ИЗГАСЕНА!!!! НЕПРИФАТЛИВО!!

Бидиков, една јавна молба до тебе како представник на ТК на форумов: Пренеси им на надлежните(или ти ако си газда у куќа) или да ги отпуштат тоа арогантните бамбуси, или нека ги издресираат како да се понашаат со клиенти, особено со оние што плаќаат по 1500 денари секој први во месецот, 3 години......
Потполно си во право. Значи секогаш кога ќе им се јавам, добивам ист одговор. Рестардирај модем, извади го адаптерот од струја, провери да не имаш зачукано вирус, сигналот ни е слаб, оптиката е заебана, се работи на случајот. До кога ќе го слушам ова, мамето нивно ? И што е најинтересно, некогаш ќе речат дека ќе пратат екипа да провери, ни Е од екипа не видов. Некогаш па воопшто и не се јавуваат, не се замараат. А да не збориме дека на 188, немаат нивни број, вртам на тој 612 612 што го кажа некој форумџија, вика бројот е погрешен. Интернетот е тапа, Buffer од Youtube праи 94859485948594859485 денови. Торент не сум качил повеќе од 200, минатиот месец со 800 ги фурав. Незнам што ѓавол ги тераше да прават трансферот да биде 15 гига наместо 6, кога технички не се способни да го постигнат тоа. Ете, сами приметивме. Големи минуси за ТК.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Потполно си во право. Значи секогаш кога ќе им се јавам, добивам ист одговор. Рестардирај модем, извади го адаптерот од струја, провери да не имаш зачукано вирус, сигналот ни е слаб, оптиката е заебана, се работи на случајот. До кога ќе го слушам ова, мамето нивно ? И што е најинтересно, некогаш ќе речат дека ќе пратат екипа да провери, ни Е од екипа не видов. Некогаш па воопшто и не се јавуваат, не се замараат. А да не збориме дека на 188, немаат нивни број, вртам на тој 612 612 што го кажа некој форумџија, вика бројот е погрешен. Интернетот е тапа, Buffer од Youtube праи 94859485948594859485 денови. Торент не сум качил повеќе од 200, минатиот месец со 800 ги фурав. Незнам што ѓавол ги тераше да прават трансферот да биде 15 гига наместо 6, кога технички не се способни да го постигнат тоа. Ете, сами приметивме. Големи минуси за ТК.
Моја грешка беше то :helou:. За Скопје се:

Секретарки
02/6121-609
02/6121-611
Техничка Поддршка СКОПЈЕ
02/6121-612


За Битола е 612 - 612 :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Само што им се јавив, имаш од таму:

Абе дечко, кај мене YouTube супер си иде, еве полни, тоа не е од тука до тебе е. Ја пак: Ама правам споредба со минатите месеци, леташе, сега нејќе да мрдне. Му кажувам дека торентите коишто минатиот месец ги симињав со 800, сега идат со 200 мах, он пак се инати, место да рече ќе пратиме екипа да провери... Буквално тераше инает со мене....
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Мислам дека истите проблеми што ги има T-Home деновиве, надворешни линкови or whatever се рефлектира и кај ТК.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom