Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
го мерам на speedtest.net i speedtest.on.net.mk и еве моментално додека пишам на форум измерив 228кбпс/308кбпс

вчера симнував Авг 1 саат со 18кбпс

јутуб го чекам 100саати да наполне :vozbud:
А се јави/праша ли во ТК ?
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
i kaj mene e mnogu bavno poslednite 4-5 dena

edvaj so 20 kb/s siminjam
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Се ближи роденденот на телекабел :)
12 години постоење,на телевизија кажаа ке имаат изненадување за своите корисници:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
Се ближи роденденот на телекабел :)
12 години постоење,на телевизија кажаа ке имаат изненадување за своите корисници:vozbud:
Можеби 30 гига во месецот :pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
Дали некој има информација каков е кабелскиот интернет во Бутел 1? Нудат некои пакети, без претплата, без обврски, но дали се стабилни? Инаку, фирмата е ТВ Медиа.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Дали некој има информација каков е кабелскиот интернет во Бутел 1? Нудат некои пакети, без претплата, без обврски, но дали се стабилни? Инаку, фирмата е ТВ Медиа.
Мислам дека тоа не е Телекабел таму..ама незнам за сигурно..
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
Не е, сосема друга фирма е, но пошто е кабелски провајдер, а немаше друго место кај да поставам прашање, мислев дека овде е најсоодветно. Ама изгледа ептен ја утнав, избрзав, темава е само за телекабел. Не можам ни да го избришам постот.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Не е, сосема друга фирма е, но пошто е кабелски провајдер, а немаше друго место кај да поставам прашање, мислев дека овде е најсоодветно. Ама изгледа ептен ја утнав, избрзав, темава е само за телекабел. Не можам ни да го избришам постот.
Нема везе де..
Те глеам имаш проблеми со Дуо Екстрим(ако не се лажам).. јебига то је то..
Не дека го само го фалам Телекабел(иако и често и го правам тоа :) ) ама убедливо најака работа је тоа што немаш договор.. ако глеаш дека не го бива го баталуваш и то је то..
Можеш еден месец да го имаш еден да го немаш зависи од потреба..
Баш тоа ти дава некоја сигурност дека требат да бидам ОК пошто ако не се ке се откажат сите..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Od Strumica sum da prasam nesto, ako stavas internet od telekabel slusam imalo i gratis na telvizoro so e telekabel trac e ili vistina ili pa na nekoj paketi stavat na nekoj ne ??


.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
Нема везе де..
Те глеам имаш проблеми со Дуо Екстрим(ако не се лажам).. јебига то је то..
Не дека го само го фалам Телекабел(иако и често и го правам тоа :) ) ама убедливо најака работа је тоа што немаш договор.. ако глеаш дека не го бива го баталуваш и то је то..
Можеш еден месец да го имаш еден да го немаш зависи од потреба..
Баш тоа ти дава некоја сигурност дека требат да бидам ОК пошто ако не се ке се откажат сите..
Фала ти за поддршката и одговорот. И точно, имам проблем (не да е проблем, него е за :tapp: секојдневно), ама сега пошто и ти велиш дека кога сакаш (по потреба) можеш да се приклучуваш (што е огромна предност), дефинитивно ќе пробам. :smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Фала ти за поддршката и одговорот. И точно, имам проблем (не да е проблем, него е за :tapp: секојдневно), ама сега пошто и ти велиш дека кога сакаш (по потреба) можеш да се приклучуваш (што е огромна предност), дефинитивно ќе пробам. :smir:
Не е работата да се приклучуваш кога сакаш, туку ако направиш traffic помалку од 150 MB ништо не плаќаш за тој месец. Значи не треба никакви претходни најави или исклучувања.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
леле тиња. две недели се укочува нетот на едно 30 секунди до 2 минути често... не иде даунлоуд, реткост кога фуче.
згора на се, инсталирам кантер после дооооолго време, убацувам сервер еден босански и фуче пингот(лаг пуно). да, и на нашинскиве сервери е лом :S
се јавив во "стручна" телекабел поддршка и пази солуција - рестартирате го компјутерот и модемот за половина час.
 
B

Blacks

Гостин
леле тиња. две недели се укочува нетот на едно 30 секунди до 2 минути често... не иде даунлоуд, реткост кога фуче.
згора на се, инсталирам кантер после дооооолго време, убацувам сервер еден босански и фуче пингот(лаг пуно). да, и на нашинскиве сервери е лом :S
се јавив во "стручна" телекабел поддршка и пази солуција - рестартирате го компјутерот и модемот за половина час.
Хмм .. не сум имал никаков проблем досега а башка имам 2ца цимери кои downloadiraat се живо шо ке сретнат по нет... Додека го прават тоа јас си играм WoW без проблем :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Хмм .. не сум имал никаков проблем досега а башка имам 2ца цимери кои downloadiraat се живо шо ке сретнат по нет... Додека го прават тоа јас си играм WoW без проблем :)
кај мене е срање уназад можда повеќе од година... разбаратај низ странициве ќе видиш од кога се жалам. ЛОМ!
офтопик::oeoeoe:


морав смајлево, топ е!

работава било, до модемот е. незнам дал да верувам на стручњациве. пошто ако кога би купл модем, ако продолжи да е тиња, ќе ги зеам двата и ќе им ги набутам у гз.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom