Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Buffer-ов на YouTube скокна пак некако, боље е. Да видиме до кога.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Едно прашање... Планираат ли од Телекабел да одговорат на понудите од Кабелтел 50 гига/6мбпс/1000 денари? На времето кога ставав интернет Телекабел имаа најдобра понуда, ама тапкаат долго време во место :nerv: А како добро би ми дошло една идентична понуда како од Кабелтел :pos:
Подобро префли се,кога веќе ги има кај тебе стави од нив.Ништо нема да изгубиш:wink:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Подобро префли се,кога веќе ги има кај тебе стави од нив.Ништо нема да изгубиш:wink:

Па на Телекабел нема договор за да те задржат година дена или две,за разлика од другите ..
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Подобро префли се,кога веќе ги има кај тебе стави од нив.Ништо нема да изгубиш:wink:
Ги нема кај мене, а и да ги има немаше да се префрлам... :toe:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.045
Поени од реакции
1.297
Ги нема кај мене, а и да ги има немаше да се префрлам... :toe:
Јас година ипол чекам 200 метри кабел да дојдат до нашава населба и стално викаат ќе биде ќе биде и ништо од тоа така да...Македонска забавна пародија:pos2::pos2: Се шират по села а градот сеуште не е покриен:toe:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ти вреди тој договор така што услугата е лоша?
Па вреди баш во тој случај,кога за некој е лоша услугата одма може да прекине . Дали пример кај другите ако не си задоволен од услугата можеш да го прекинеш договорот?? :)
И не само тоа ,ако си врзан на договор пример на 12 месеци а ти пример еден месец(или повеке) не си во можност да го користиш нетот,во случајот на телекабел само го гасиш модемот и толку, а кај другиве сакал нејкел,користел некористел ке си платиш..

Иначе нормално кој не е задоволен од услугата,треба да си бара друго чаре :) Ние останатите што сме задоволни само чекаме на поголема брзина :D
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Незнам до што ќе е проблемот но не ми чини нешто кога ќе влезам на YouTube. На сите веб страни интернетот ми лета, а кога и да оклучам YouTube несака да ми се исполни еден клип во пм. Проверив да не ми е минат лимитот ама имам уште 7 ГБ најмалце, а клип уште несака да ми се исполни за жива глава.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Metono1[mkd];3258720 напиша:
Незнам до што ќе е проблемот но не ми чини нешто кога ќе влезам на YouTube. На сите веб страни интернетот ми лета, а кога и да оклучам YouTube несака да ми се исполни еден клип во пм. Проверив да не ми е минат лимитот ама имам уште 7 ГБ најмалце, а клип уште несака да ми се исполни за жива глава.
Исто. Не само кај мене и тебе, туку и кај други корисници. Како што кажа некој, сто посто имаат направено далавера некоја, лимитирана брзина на Buffer на YouTube и тако даље. :costumed2
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Еве една финта, може да ги снимате видеата со некој софтвер, пример addon за Mozilla flashgot, па после преку addon-от downthemall (неколку конекции одеднаш прави) да го снимите видеото со многу поголема брзина него преку browser.
Не ми е јасно зошто преку browser тоа се случува, таман ги пофалив, пак се враќа тој проблем.

Или некој IDM го спомнуваат бил добар за клипчиња снимање.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Овие од телекабел веќе стварно претеруваат со ограничувањата за YouTube. Па добро бе, клип од 3 минути чекам да се избаферира 15. :nerv:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
Стварно претераа. И кај мене е тиња јутубот и дејлимоушн од 1-ви септември.
п.с и си ги сакам назад и 6-те мегабита :toe:
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
вчера симнав гугл хром и уклучувам youtube лета се полни одма а до сеа сум користел мозила и мислев дека е до телекабел за youtube ај пробајте со гугл па кажете,во исто време пуштам и хром и мозила клип од 3 мин и преку хром пуни одма а мозила стандард..споро:toe:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
вчера симнав гугл хром и уклучувам youtube лета се полни одма а до сеа сум користел мозила и мислев дека е до телекабел за youtube ај пробајте со гугл па кажете,во исто време пуштам и хром и мозила клип од 3 мин и преку хром пуни одма а мозила стандард..споро:toe:
Ја пробав со Chrome пред 2-3 недели и пак си тераше по старо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom