Каков е вашиот стил ?

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
патика адидас, фармерче ,маица со крагни и увек брада од два-три дена (на работа ми мрчат за брадата ама не се давам )
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Meshavina od Jimmy Hendrix, Wiz Khalifa i Indiana Jones :icon_mrgr:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Мојот стил на облакање е заводлив и тренди....Тесно обожавам, кратко исто...Но со стил не сакам вулгарно нити пак ефтино да изгледам затоа пазам што носам и како.....Имам 3 бои во мојот плакар најчесто црно, бело и розе. Комбинирам со содветен накит...Женствена, уникатна и секси е мојот идеален look .
 
Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
Рокерски.
Сепак имам облека која не е дел од таквиот стил,али си ги носам.
Не можам да ги фрлам.

:)
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Спортски стил.Фармерки, дукс, патики.Само за излегувања со тешко срце правам прекршок, тогаш си носам тесно, елегантно и све тоа али едноствно не се пронаоѓам таму, барем не засега..Додека на другарките им течат лиги по секој пар штикли шо ќе го видат, јас си гледам најк и адидас патики, љубовта моја.
 
P

parvati

Гостин
Шалваре флуросценти,боди и баде мантил,ретровизор на сребрен ланац и бела патика

Абе фармарче,маичка и одкопчана карирана кошуља.Строго патика или зимуска гојзарка : D
Како ги викате у Скопје гојзарице, мене ми се мноо смеасфа на овј збор
Омилена боја маслинаста, за облекло де. Стил сајбер хипички

Летоска обожаам кратки фармарке, тексас де, тачно до колена : )
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мојот стил на облекување незнам како се вика, мојот стил на облекување е што имаш во шкаф тоа носиш:)

Тоа може да бидат трењерки сиво црвена или црно црвена комбинација, тоа може да биде фармерки, кошула, маичка комбинација, тоа може да биде маичка или кошула во комбинација со хавајќи..... буквално се користам и мешам што имам во шкаф.... :)

Најбитно ми е боите да бидат некои топли во кои пријатно ќе се чувствувам.... кафена, зелена, бела, црна, сифкаста... :)
 
P

parvati

Гостин
Мојот стил на облекување незнам како се вика, мојот стил на облекување е што имаш во шкаф тоа носиш:)

Тоа може да бидат трењерки сиво црвена или црно црвена комбинација, тоа може да биде фармерки, кошула, маичка комбинација, тоа може да биде маичка или кошула во комбинација со хавајќи..... буквално се користами мешам што имам во шкаф.... :)

Најбитно ми е боите да бидат некои топли во кои пријатно ќе се чувствувам.... кафена, зелена, бела, црна, сифкаста... :)
Сифкаста е кул, ама бела не спада у топли бое брат, црна ајде де, првилача сончеви зраци, ке те убие зној, али бела некако не штима, осфен ако не си фински снајперист,бела смрт,чуја ли си, он убија триста германски официри.Ти мислиш ск за Васили Зајцеф ја ти збору, ама он е русин, он носи крзно, финци су по бело, а и Аца Лукас
Хавајќи нешто као у стилу имаш ергелу на Галичник,место каубојски тесни фармарке ти си носиш хавајќе. Јавајки во хавајки, така? : D
Тфој стил е ваљда опа сунгер стајл,разигран како харлем шејк
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Farmerki, adidas patiki, dukser/jakniche/.. (prolet/esen)
Kratki pantaloni, koshula/maica, niski patiki (leto)
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Nike патики, фармерки, кошула/дуксерица/пуловер (обавезно со подлактица) (за пролет и есен)
Nike патики пониски, кратки панталони, кошула/маица (за лето)
Чизми, фармерки, дуксерица со јакна (за зима)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Зимскиот стил се` повеќе ми наликува на оној на Шерлок со темен капут, некој џемпер а под џемперот кошула. со некои темни панталони. Високи длабоки кондуро-чизми. Плетени ракавици ми се опционален избор ако е многу ладно. Барам оние шапкине Bowler hat за да бидам комплетен.
Есен и проет едно долго темнозелено војничко палто, некои блузи, истите панталони од зима и плитки кондури. Кошула зависи од расположение.
Лето тричетврт панталони (светли) некоја маица или па кошула со кратки ракави од кувано платно, сандали, очила за сонце и шапка со широк обод најчесто панама.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
во боите на природата :) колоритен и весел :)
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Од кога знам за себе слаба сум на хеланки и фармерчиња, ич немам мерак за некоја поженствена пролетна варијанта да речеме фустан во светли бои, балетанки на нозете во комбинација со обетки како пердуви и слично.
Rumor_woman_skinny_jeans.jpg fashion-tights-outfitsleggings-outfit-javaners-fashion-info-qt4kjlrz.jpg

А ако веќе решам да облечам фустан, зависи од повод, доколку е свечен би одбрала вакво нешто, црна боја строго, би додала крем боја штикли и ташна, косата ја фенирам чисто заради волумен.
Karen Millen Black DJ104 Floral Applique Dress_2.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom