Каков е вашиот стил ?

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

e ova e mojot stil.... najperfektno prikazano i preneseno preku ovie crnechki noti ... i violinski kluch!
 
П

Пепси_

Гостин
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Meshavina od Jimmy Hendrix, Wiz Khalifa i Indiana Jones :icon_mrgr:
Farmerki, adidas patiki, dukser/jakniche/.. (prolet/esen)
Kratki pantaloni, koshula/maica, niski patiki (leto)

e ova e mojot stil.... najperfektno prikazano i preneseno preku ovie crnechki noti ... i violinski kluch!
..ја дечко тебе те замислувам со афро фризура, шешир, ташница преку рамо (педерка, така се викала не знаев до скоро), кошула со тачкици и доле стрикно тренерка плус дукс со адидас патики, може и три четврт тренерка.
:D



Се обидов да сумирам како би изгледало тоа. Тежок процес беше. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
28
Немам пари за стил , но се трудам да сум casual у секоја прилика освен кога не бара од мене некој настан да се придржувам кон одреден кодекс на облекување , иначе кога би имал онака ќеш на располагање најверојатно би ја напунил гардеробава со casual дуксери , маици , тренерки (за низ дома и на точак , кола и сл.. не за во искачање ) фармерки секако и 1-2 одела у стилот на Харви Спектер од Сутс.... за сваќи случај.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
El klasiko Pimpstyle! Хаха :)) Стилот е класика: Фармерка, кошула, маица со кратки ,блузончиња, џемпери, патика адидас класика бела со црно, чизма катерпилар, кожна јакна или капут, или јакна црна .. и се тоа се комбинира у временски склоп. А за да имаш стил вистински со јаки партали на себе треба многу пари... пошо цените на оргиналите се ужас! ама тоа е што е, секогаш постојат комбинации :)
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
мојот стил е...патика трењерка..дукс,маичка...спортски тип :)
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
51
Поени од реакции
52
Зависи од ситуација, обожувам штикли и мислам дека никогаш ги немам потребните во моментот. Имам болест за обувки сите пари за нив ги трошам.

Вечерна комбинација задолжително елегантна како овие:


Преку ден нешто вакво:


Неможам да сватам како постојат жени кои не носат штикли:toe:
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Обожавам спортска облека посебно поло маички, нормално за преку ден ова
images.jpg
15032013 combo3.jpg
images (1).jpg
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
[DOUBLEPOST=1452356590][/DOUBLEPOST]
Menuvam stilovi odredeni periodi, nekad sum crnja od bruklin i bronx, nekad sum tony montana on majami. Sepak sozrevash, a so toa i oblekata koja ja nosish ja upgraduvash. Ti ako nosish isto sho si nosel ista obleka od 8mo odd ic stapov ne me zabole. Porasni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom