Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
So 20.000 evra bi mozel da zapocnes sekakov biznis.Moj predlog e nesto povrzano so hrana.Bidejki najgolem obrat na kapital imas tuka vo nasi uslovi na stopanisuvanje.

Не бе,ги земаш 20 000 евра и ги претвораш сега во долари.Кај и да е ќе се дуплираат,не може да издржат толку време на толку ниско ниво.:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Не бе,ги земаш 20 000 евра и ги претвораш сега во долари.Кај и да е ќе се дуплираат,не може да издржат толку време на толку ниско ниво.:toe:
Ne bi rzmisluval taka.delumno imas pravo no ne celosno.toa sto ti go kaza bi mozelo da ostvari koga nekoja druga pricina bi ja unistuvala ekonomijata na SAD.No pricinata za slabata ekonomija na SAD,i opaganje na istata za -1% do -4% na godisno nivo e poradi krizata so hipotekarnite krediti.Ovoj problem ne se resava tolku brgo za da mozete da zarabotite golemi pari.Eve eden drug predlog od mene.Kupete si drzanvi obvrnici koga ke ima emisija,ili blagajnicki zapisi(sega se so zgolemena kamata poradi inflacijata).
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ne bi rzmisluval taka.delumno imas pravo no ne celosno.toa sto ti go kaza bi mozelo da ostvari koga nekoja druga pricina bi ja unistuvala ekonomijata na SAD.No pricinata za slabata ekonomija na SAD,i opaganje na istata za -1% do -4% na godisno nivo e poradi krizata so hipotekarnite krediti.Ovoj problem ne se resava tolku brgo za da mozete da zarabotite golemi pari.Eve eden drug predlog od mene.Kupete si drzanvi obvrnici koga ke ima emisija,ili blagajnicki zapisi(sega se so zgolemena kamata poradi inflacijata).
Па 500-800 милјарди долари државна интервенција и не се баш мали пари,макар и за Американската економија.Значикако сега што е во рецесија одамна не била,доларот несомнено ќе се дуплира.:toe:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
bi otvoril nesto industrija,nesto sto bi proizveduval,seuste ne znam,ali malce se 20 000. mozda konzervna indrstrija,ili prerabotka na zelencuk i ovosje
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
bi otvoril nesto industrija,nesto sto bi proizveduval,seuste ne znam,ali malce se 20 000. mozda konzervna indrstrija,ili prerabotka na zelencuk i ovosje
20 000 ти требаат само за една полудозвола и еден полусертификат.:toe:
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Би одгледувал ноеви
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
Куписи едно дуќанче за 10 000 евра,увези гардероба од Турција,и шиткај ги за поефтини пари од бутиците во ГТЦ коа ке видат дека имаш убава роба сите ке доагаат кај тебе да купуваат и ем ефтино ем убаво,истите работи низ град ги има во шутка 5пати поефтини,па ти види сеа
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Куписи едно дуќанче за 10 000 евра,увези гардероба од Турција,и шиткај ги за поефтини пари од бутиците во ГТЦ коа ке видат дека имаш убава роба сите ке доагаат кај тебе да купуваат и ем ефтино ем убаво,истите работи низ град ги има во шутка 5пати поефтини,па ти види сеа
Дај кажи баце кај има дуќанчиња за 10.000 евра, ако Бога знаеш, би сакал да купам едно десет.

Макар и во Шутка било...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Еве кој има 100.000 евра.
Не бе, ама одма би нашол инвеститори, или би ги препродал уште некупени за неколкукратно поскапо. Ете ти бизнис.

*Инаку, не го сфати сарказмот.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

Ako parite si gi zarabotil od biznis nema da prashuvash nikoj, sam ke znaesh shto treba da pravish ponataka.
Ako parite ti se od zashteda od platata,chuvaj si gi doma pod pernica i prodolzisi i natamu so ist sistem, raboti i shtedi.
Pa taka ke si imash zadovlstvo da sednesh ednash vo godinata, ednash vo mesecot,ednash vo nedelata, da gi broish i da se raduvash kolku si bogat.
Ako parite ti se podarok ili dobieni od igri na srekja odi i kupi akcii na berza mozebi pak ke dobiesh ili ke bide kako doshlo taka oshlo.

ps.za da zapochnesh biznis ne se potrebni 20 000 evra-bidi siguren-dovolni se mnogu, mnogu pomalku.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Во право си за поголемиот број наведени ствари, али помалку за добар бизнис? Што?
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Во право си за поголемиот број наведени ствари, али помалку за добар бизнис? Што?
Sekoj biznis koj nosi profit e dobar.
Shto i da ti posochi nekoj, ako samiot ne go pochuvstvuvash i ne proniknesh vo sushtinata, za tebe ke e "slab" biznis.I pechenjeto semki od tikva e golem biznis.Ama kaj nas e "ostaj be semkar."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom