Каков бизнис би започнале со 20.000 евра?

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Плантажи со малини, јагоди.. и нешто слично :) Лежи пара у тоа
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
PA DA VI KAZAM,STE SLUSNALE LI ZA ARONIJA
KE SI NAPRAAM EDEN NASAD OD 2 HA,ZA TOA TI TREBAT 1200 SADNICI PO 2 EVRA =2500 EVRA+ORANJE+ZAKUP ZA NIVA PA SISTEM KAPKA PO KAPKA SE NA SEOKLU 7000 EVRA I KE SI ZIVEAM UBAO I KOGA KE SAKAM KE OAM NA ODMOR
IMAM USTE EDNA IDEA AMA NEMOZAM DA VI JA OTKRIJAM OTI IMA NEKOI KE MI MJA UKRADAT OTI IMAT PARI A JA KE IMAM ZA GODINA DVE
POZZZZZZZZZZ:helou:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Одма праам фолии и садам јагоди ... колку пара има у тоа не сте свесни .. една тетка од едно ко4анско село има отворено ваков бизнис ја коштало 25 000 иладарки .. ама си ги врнала уште првите 2 години .... :je:

Da da samo kako sto citav na sekoi dve godini treba da sadis novi stebla a kaj malinite e poisplatlivo tie davaat rod i do 15 godini
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас со 20000 илјади евра ке отворам фарма за ноеви ептен е исплатливо и се се бара од нив и пердуви и јајца и месо тоа е сигурен бизнис
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Eve Vi ideja kako garant sea ke napraite pari ne mora 20 000 moze i pomalce

Za 20 000 ke zemete wc hartija ama na nea ke vi bide istampano GRCKOTO ZNAME !!!

Ako ke gi prodavate troduplo od nabavnata i eve Vi kar od bar 30 000 evra za pomalce od mesec dena , ke zemete kopiljaci da ja sitkaat na Bit Pazar posto e nelegalno ova ama ke ide ko ALVA...

Ja ipak ne se zamaram so mali biznisi iskoristete ja idejata dur e aktuelna politickava situacija . :smir:
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Одма праам фолии и садам јагоди ... колку пара има у тоа не сте свесни .. една тетка од едно ко4анско село има отворено ваков бизнис ја коштало 25 000 иладарки .. ама си ги врнала уште првите 2 години .... :je:
Абе од Кочани е тетката и е меѓу најстручните у Кочани за оранжериско производство и да ти кажам ептен и е добар бизнисот меѓу другото и фер е кој сака да почне со ова им помага со совети и сл.
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Јас би купил едно станче и би го издавал и ете ти пари од киријата. За некоја година тоа ќе се исплати и пак ќе ги имаш парите.:wink::pos2:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас би купил едно станче и би го издавал и ете ти пари од киријата. За некоја година тоа ќе се исплати и пак ќе ги имаш парите.:wink::pos2:
Kaко не бе. За 20.000 евра веќе нема ни гарсоњера во Чаир да купиш. А гарсоњера, со кирија од 100 еур/месечно ќе ти биде повеќе зијан него ќар, ем ке те маткаат за кирија, ем ќе ти останат должни за сметки...

Умре тој бизнис. Пријатели што издаваа станови под кирија сите ги продадоа и парите во банка со камата.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Eve Vi ideja kako garant sea ke napraite pari ne mora 20 000 moze i pomalce

Za 20 000 ke zemete wc hartija ama na nea ke vi bide istampano GRCKOTO ZNAME !!!

Ako ke gi prodavate troduplo od nabavnata i eve Vi kar od bar 30 000 evra za pomalce od mesec dena , ke zemete kopiljaci da ja sitkaat na Bit Pazar posto e nelegalno ova ama ke ide ko ALVA...

Ja ipak ne se zamaram so mali biznisi iskoristete ja idejata dur e aktuelna politickava situacija . :smir:
Ова богами е перспективен бизнис мајтапот настрана...
Ке размислам
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
so 20 000 evra ke cekam izbori i ke doniram na taa partija sto ke bidam ubeden deka ke pobedi a za vozvrat ke baram direktorsko mesto vo nekoja drzavna institucija.....sekoj mesec malce plata poveke ukradeno i za godina 200 000 ke napravam.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
so 20 000 evra ke cekam izbori i ke doniram na taa partija sto ke bidam ubeden deka ke pobedi a za vozvrat ke baram direktorsko mesto vo nekoja drzavna institucija.....sekoj mesec malce plata poveke ukradeno i za godina 200 000 ke napravam.
најреална идеја до сега од сите,апсолутно точно
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
Врти сучи сите кажувате нереални идеи.

Ми се бендисаа идеите за малините и ноевите.

Сепак за се е потребно клима. Не секаде може да се одгледуваат ноеви. За тоа треба да трошиш нафта за греење зимно време. За малината ти треба затворен простор во зимно време или оранжерија во која ќе гориш саглам нафта да топлиш вода, осветлување и сл. Додуше на малините не дека им треба којзнае што вода ама еве не сум баш толку стручен.

Што се однесува за реален бизнис од 20.000 евра зависи каде сте. Битола сигурно ќе ви опали на кафуле бидејки тоа се прави во Битола. Кафе по кафе.
Потоа што знам разни училишта за странски јазици, ординации, сервиси за нешто што го нема по градовите, а се продава и тоа.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе за 20000 евра еден бизнис што ќе напраам. Кога се враќам од кај мене од школо па и по другиве школи што ги гледам во радиус од 500 метри имаат едно 300 кафичи 100 пекари. Абе кога и да пројдам се пуни. Затоа ќе направиш кафич па и една за бели печива пекара и за прво полугодие само ќе направиш пара.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Јас би купил едно станче и би го издавал и ете ти пари од киријата. За некоја година тоа ќе се исплати и пак ќе ги имаш парите.:wink::pos2:
Aj da te vidam kupi stance za 20.000 evra :pos2:
Ti treba minimum edno 35.000 i toa ednosoben, pa sea gledaj kolku ke zemas kirija. :baeh:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
So 20.000 evra bi mozel da zapocnes sekakov biznis.Moj predlog e nesto povrzano so hrana.Bidejki najgolem obrat na kapital imas tuka vo nasi uslovi na stopanisuvanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom