Какви патики носите?

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Одамна не сум се пријавил во темава, се подновив со нови патичиња за на Водно - Adidas TERREX AX3 BETA MID C.RDY

Со континентал подлога се? Иначе преценети се за 150е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Одамна не сум се пријавил во темава, се подновив со нови патичиња за на Водно - Adidas TERREX AX3 BETA MID C.RDY

Со континентал подлога се? Иначе преценети се за 150е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Со континентал подлога се? Иначе преценети се за 150е
Да, со Континентал гума се доле, и ги платив реална цена 6190 денари во М-Спорт.
Сакав да купам некоја од шарените верзии, ама кога видов дека се од 8-10 илјади, си викам заеби изглед, гледај на која верзија ставиле реална цена.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Препорака за есенско-зимска удобна патика за секојдневно носење до работа? Би издвоил до кај 5-6 илјади.
Овие ги зедов, доста добри карактеристики имаат, таман ќе ми дојдат есен-зима периодов:

 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Порачав и Терекс но не ме бендисаа па ги вратив.
Исто така порачав и друг модел од Саломон кои беа mid-cut но и нив ги вратив. Висината им беше таква што точно на глужд ми предизвикуваа страшен дискомфор и осетив дека нема да можам да ги носам.
Од дете не сум носел високи гузерици и не сум навикнат на толкава нефлексибилност, но од друга страна пак ми е смачено да ми влегува снег во нозете и сакав да купам нешто повисоко.

Случајно ги видов овие кои беа нов модел. Немаа ни ривјуа но решив да ризикувам и да тестирам.
1637402409761.jpg

Искрено не се баш тоа што сакав (10/10) но за разлика од другите кои ги порачав и кои беа страшно некомотни овие се сосем спротивното.
Знам, не се за на -15/20 но морав да компензирам за флексибилност.

Овие им се во ClimaSalomon категорија, ги продаваат како зимски модели. Фул ватерпруф и со некаква изолациска Clima пена.

Имаше многу повисоки и подебели (поцврсти) модели, баш прави гузерици, али знам дека нема да ги можам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom