Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.781
Поени од реакции
22.879
Доволно би било да ме сака искрено,и да прави се шо сакам јас :) :) + да го прави тоа заради тоа шо он сака да биде така и да не очекува ништо за возврат ( тогаш би добил повеке ).
Сакам некој шо ке ме сфака секогаш и шо ке ме слуша кога му говорам. Сакам да ме исполнува на секој начин за било шо и да говореме. Да не е посесивен,ама и да не се сомнева у мене. Да знае да ме насмее, да се дополнуваме...никогаш никогаш да нема тага... Сакам да е мистериозен ,да биде ново нешто секој ден. Да биде спонтан и интересен, да биде позитивен, никогаш да не се замара за нешто шо не не вклучува НАС. Да внимава на малите нешта, да праве неочекувани романтични нешта, да ми влее доверба... Да знае шо сака, да биде сигурен у тоа, и да не се предомислува. Да го довршува тоа шо ке го почне и да не ме повреде никогаш. И пред се, сето тоа да го праве со срце, без лаги ,без преправања, без други личности.
тебе драга не ти треба машко тебе ти треба-телевизор.

По мои критериуми само да не ме замара само тоа ништо друго не сакам. Да ми даде слобода да не ме прашува кај си со кој си зашто си со еден збор да не биде мајка ми. Ќе ме врзе таа што нема да ме врзува.
Да биде привлечна и паметна.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
@Fortune: Аман јас можам да држам виски и цигара со една рака, а не сум пушач! *wink wink*
Fortune напиша:
Да има и шармантен и остар поглед од кој ќе ми се нишаат нозете секогаш кога ќе ме погледне

Да пивнува алкохол (наточен во ниска чаша) додека држи цигара во истата рака:vozbud:
Овие две работи заедно се напишани и одделени од останатиот дел од текстот:)

Можеш да држиш чаша и цигара со една рака, ама не можеш да тргнеш од цигарата додека ти чади пред очи:baeh:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Совршен партнер не барам и знам дека нема да најдам. Со тоа имам расчистено одамна. Инаку сакам партнер кој ќе ме насмее, расположи и партнер кој ќе ми биде сличен на мене а сепак различен. Партнер кој ќе ме сака и почитува, ќе биде со мене но и партнер кој ќе ми ја дава слободата која ми е важна и потребна за да таа една врска може да диши. Не сакам лепотани, или да се прават паметни, а не се. И да, да биде висок барем малку повеќе од мене, пошто носам штикли:pos2:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Неќам коа некој ме умара и не престанува да збори....Неќам да бидувам контролирана, и не сакам кога некој постојано сака да "разговараме" за проблемот...Ако има проблем ќе се реши со тоа што, ако мене нешто ми смета, тргни го или намали го, ако тебе нешто ти смета, ќе го тргнам или намалам...КРАЈ!!!(бре човече)....А тоа шо ми треба, го имам, или тоа шо го имам ми треба...сеедно
Толку
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
совршен партнер-не постои!
но сепак мене ми е поинтересно кога девојката е слична на мене!не се гледам покрај некоја сериозна и со застарени сваќања!сакам девојки што знаат да ме здрмаат и да ме испровоцираат со било што!да ме натераат да стигнам до нивното срце,а не такви што веднаш ќе ти се предадат.
да има широко срце за да ги разбере сите мои двоумења и сомнежи,како и напливи страст и емоции!
искреноста ми е понекогаш одвратна!не ја сакам во големи дози!
што значи дека ме привлекуваат девојки кои не се баш за пример!
 
N

n/a

Гостин
Cel eden zivot me privlekuvaat inteligentni zeni koi sto imaat sharm i nenapadna seksualnost.
Joooj Mohe...mnogu sakam takvi zeni koi sto imaat sopstven stav i se ....hmmm...prividno neskrotlivi.
Mi iznuduvaat nasmevki i me teraat uste tolku da gi sakam i....proucuvam :pos2:
Duri sum dobil i komentar od eden od drugarite koi sto najdobro me poznavaat:
Aman be Zeko...tebe za da ti se svigja nekoja treba i da te nervira,da ti ebam...Ne ti e dobro toa!
Neznam dali bese u pravo...ama sakam takvi...hehehehe gospogjici!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Те сакам, зошто не си мојот сон..

Вака..
Секој од нас, дали свесно или не бара љубов во она што му е перфекција во глава.. Изглед и карактер зацртан одамна што всушност неретко е сличен на неговиот. Тоа е тој сон за кој што имам пишано и во насловот..
Ама неретко се случува скроз обратно..
Љубовта ја наоѓаме во личност што нема ни допирни точки со она што сме го замислувале, и посакувале.
Дали ви се случило вас тоа?
Дали ако тој/таа не е по нашата замисла не е ни вистинска љубов?
Дали при ваков случај, ако заврши таква врска ако воопшто постоела ви се менува сликата,а и критериумите по кои барате партнер понатака?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Љубовта ја наоѓаме во личност што нема ни допирни точки со она што сме го замислувале, и посакувале.
Се случило и никогаш не сум можел да ја објаснам таа појава.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Прво, никогаш не сум правела модел во главата за тоа како сакам да изгледа и да се однесува мојот партнер ( добро, освен кога бев мала кога мојот иден маж сакав да биде принц на бел коњ ).
Второ, и да си правам некои скици во мислите, никогаш нема да го пронајдам тоа што сум го замислила.
Трето, од толку многу мечтаење по “Mr. Right“ еден ден ќе се разбудам и ќе сфатам дека цел живот сум барала нешто што не постои и сум пропуштила многу шанси на бидам среќна со некој кој можеби не личи на оној кој сум го сонувала, но со “силата“ на љубовта тој за мене ќе беше дури и подобар од “тоа“.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Вака..
Секој од нас, дали свесно или не бара љубов во она што му е перфекција во глава.. Изглед и карактер зацртан одамна што всушност неретко е сличен на неговиот. Тоа е тој сон за кој што имам пишано и во насловот..
Ама неретко се случува скроз обратно..
Љубовта ја наоѓаме во личност што нема ни допирни точки со она што сме го замислувале, и посакувале.
Дали ви се случило вас тоа?
Дали ако тој/таа не е по нашата замисла не е ни вистинска љубов?
Дали при ваков случај, ако заврши таква врска ако воопшто постоела ви се менува сликата,а и критериумите по кои барате партнер понатака?
Всушност не, два пати во животот имам сакано, а и двајцата се баш сличен тип, нешто што сум го замислувала, веројатно и вкусот не ми се сменил во последниве 5 години, не верувам ни дека допрва ќе ми се менува, едноставно тоа е тоа што го сакам, а знам што сакам.

Додека дали некој може да ми претставува вистинска љубов, тоа не го гледам според сликата која што сум ја изградила, тоа го барам во блискоста и духовното задоволство кое што го чувствувам додека сум со таа личност.

Критериумите ... не ми се битни ако ја има вистинската вибрација, но некако тешко се менува калапот.
:cvet:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
брбливецот бара слушател...
глупавиот- паметен......
срамежливиот - отворен....
итн итн...
Социолозите одамна ја имаат објаснето оваа "појава"
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Секој од нас, дали свесно или не бара љубов во она што му е перфекција во глава.. Изглед и карактер зацртан одамна што всушност неретко е сличен на неговиот. Тоа е тој сон за кој што имам пишано и во насловот..
Се додека не ја почувствував љубовта, не ја барав воопшто, ниту сонував за нејзе зашто не можам да сонувам за нешто што не знам како изгледа.Но да, имав можеби нешто зацртано во глава, нешто од карактер или изглед но не можам тоа да го наречам сон зашто почнав да сонувам отпосле, откако една личност, без да сака, ми го освои срцето.

Ама неретко се случува скроз обратно..
Љубовта ја наоѓаме во личност што нема ни допирни точки со она што сме го замислувале, и посакувале.
Да, многу често се случува ова (да не кажам секогаш).

Дали ви се случило вас тоа?
Дали ако тој/таа не е по нашата замисла не е ни вистинска љубов?
Напротив, вистинска љубов е токму затоа што не е по нашата замисла, а ние сепак го/ја сакаме.

Дали при ваков случај, ако заврши таква врска ако воопшто постоела ви се менува сликата,а и критериумите по кои барате партнер понатака?
Немам критериуми за партнер.Добро, постојат некои граници кои не смеат да се преминат но немам некои посебни критериуми.Да не знаев што е љубов, како порано, можеби ќе си формирав некои критериуми, но...сега знам дека и да постои некој кој би ги исполнил сите критериуми кои како мала сум си ги формирала...не значи дека ќе го сакам.:toe:
Срцето не бира...а како за инает ќе го/ја сака токму тој/таа што не ги исполнува критериумите.:pipi:
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
odgovor

kako prvo lubovta e edna cudna rabota i golema misterija
trgnuvajki od toa sosema razbirlivo e da se zalubime vo nekoj za koj so ne sme ni sonuvale deka voopsto postoi na ovoj svet
i drugo na srceto ne mu se nareduva vo kogo da se zalubi
sepak i pokraj se ne znaci deka sme se zalubile vo pogresna licnost samo ako taa licnost e sosem poinakva i mnogu porazlicna od ona sto sme sakale da bide.
pozdravcina:smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Слична тематика,овде продолжете.
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
edna od karakteristikite na ljubovta e shto si zaljuben i vo "nesovrshenstvoto" na partnerot.Ne veruvam vo nikakvi kalapi,koncepti, i sl.koga stanuva zbor za ljubovta.toa e mig,dopir,pogled,nacin na komunikacija,sharm...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom