Каква кола имате/сакате?

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Лично се доведов во ситуација да зависам од други - лонг стори - се надевам во наредните месеци ќе се поправи ситуацијата драстично, па ќе има со што да се пофалам. Инаку, да чукнам во дрво, Пасатот сосем добро ме служи.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Татко ми ја купи вчера, сега уште да научам да возам. Денеска ја препиша на мое име, демек да била за мене. А најмногу мерак ми прај то шо има системче каде ќе пуштам некои убави песничиња. Отсекогаш ми се правело мерак да пробам со Флојд или Редиохед какво ќе ми биди возењето.

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Татко ми ја купи вчера, сега уште да научам да возам. Денеска ја препиша на мое име, демек да била за мене. А најмногу мерак ми прај то шо има системче каде ќе пуштам некои убави песничиња. Отсекогаш ми се правело мерак да пробам со Флојд или Редиохед какво ќе ми биди возењето.

Со здравје да си ја возите :) Отсекогаш сум го сакал овој модел на Пежо, иако веќе спаѓа во стар модел сеуште имам желба да си имам едно вакво. Одличен роденденски подарок од татко ти си добил :D
Иначе делува во супер состојба каросеријава, па ако не ти биде тешко да пишеш колку ја земал и колку km има поминато, можеш и по пп.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Со здравје да си ја возите :) Отсекогаш сум го сакал овој модел на Пежо, иако веќе спаѓа во стар модел сеуште имам желба да си имам едно вакво. Одличен роденденски подарок од татко ти си добил :D
Иначе делува во супер состојба каросеријава, па ако не ти биде тешко да пишеш колку ја земал и колку km има поминато, можеш и по пп.
99та година е колата. Надворешно е целосно зачувана. Има поминато околу 100 000 километри. Jа зеде 1400 евра. Човеков се погоди да се познаваме, инаку мислам дека 1700 си ја продаваше. Како и да е задоволен сум, но да се проба прво па да се коментира, :D вака од гледање не то то.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Татко ми ја купи вчера, сега уште да научам да возам. Денеска ја препиша на мое име, демек да била за мене. А најмногу мерак ми прај то шо има системче каде ќе пуштам некои убави песничиња. Отсекогаш ми се правело мерак да пробам со Флојд или Редиохед какво ќе ми биди возењето.

Ај честито!
Само... кажи ми што мотор носи ова чудо?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
spark3.jpg
Ајде и ние да се пофалиме дека сме купиле кола на децата.За помалиот син негов избор личен,а и онака не може да вози со поголема кубикажа.Ново од салон со се таблици 6950евра.Опрема...
1.Клима
2.Централна брава со далечинско
3.8воздушни перничиња(и јас це чудев)
4.АБС кочници
5.Електрика на прозори
6.Електрични ретровизори
7.Радио со МП3
8.1.0 16в мотор со подвозје од Опел Корса 1.0
Па нека ја сефтоса со невеста.....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Прегледај го приврзокот 65507
Ајде и ние да се пофалиме дека сме купиле кола на децата.За помалиот син негов избор личен,а и онака не може да вози со поголема кубикажа.Ново од салон со се таблици 6950евра.Опрема...
1.Клима
2.Централна брава со далечинско
3.8воздушни перничиња(и јас це чудев)
4.АБС кочници
5.Електрика на прозори
6.Електрични ретровизори
7.Радио со МП3
8.1.0 16в мотор со подвозје од Опел Корса 1.0
Па нека ја сефтоса со невеста.....
Нели купи едно за жената?
ова второ е за малиот?

како и да е со здравје нека ја вози
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Прегледај го приврзокот 65507
Ајде и ние да се пофалиме дека сме купиле кола на децата.За помалиот син негов избор личен,а и онака не може да вози со поголема кубикажа.Ново од салон со се таблици 6950евра.Опрема...
1.Клима
2.Централна брава со далечинско
3.8воздушни перничиња(и јас це чудев)
4.АБС кочници
5.Електрика на прозори
6.Електрични ретровизори
7.Радио со МП3
8.1.0 16в мотор со подвозје од Опел Корса 1.0
Па нека ја сефтоса со невеста.....

Со здравје да се вози,и со памет.
--- надополнето: 6 јуни 2013 во 23:32 ---
Татко ми ја купи вчера, сега уште да научам да возам. Денеска ја препиша на мое име, демек да била за мене. А најмногу мерак ми прај то шо има системче каде ќе пуштам некои убави песничиња. Отсекогаш ми се правело мерак да пробам со Флојд или Редиохед какво ќе ми биди возењето.


Со здравје да се вози.Бензинец е ако не грешам?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Нели купи едно за жената?
ова второ е за малиот?

како и да е со здравје нека ја вози

Сопругата ке почека малку,но лута зошто и го продадов кофтето нејзино......хехехехехех
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Прегледај го приврзокот 65507
Ајде и ние да се пофалиме дека сме купиле кола на децата.За помалиот син негов избор личен,а и онака не може да вози со поголема кубикажа.Ново од салон со се таблици 6950евра.Опрема...
1.Клима
2.Централна брава со далечинско
3.8воздушни перничиња(и јас це чудев)
4.АБС кочници
5.Електрика на прозори
6.Електрични ретровизори
7.Радио со МП3
8.1.0 16в мотор со подвозје од Опел Корса 1.0
Па нека ја сефтоса со невеста.....
Кире ти ја продаде? Кире е единствената причина зашо земав од Олимпија кола. Човекот е многу услужлив.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Голема грешка си пријателите наши имат Порше чип и незнам шо модел 2010 год
Ако ти тоа го сметаш за просек - браво!
Мој пријател, механичар од Струмица има Гаљардо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom