Каква кола имате/сакате?

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
Dani^^^ земи си гранде хгт да видиш што е спортска кола, а не да те лажат со спортингот.

Колку е твоето? 1400 со 75?
Не ме лажат мене,ја сама си ја одбрав колата моите само со машничка ми ја доставија:wink:Иначе моето е праено ,не е стандард спортинг али е 1200 со 90
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
добро де, го кажав тоа само на шала....

Иначе 90 коња е одлично за 1200 кубика, се гледа дека е доправано. Тоа било спортинг од стално?
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
добро де, го кажав тоа само на шала....

Иначе 90 коња е одлично за 1200 кубика, се гледа дека е доправано. Тоа било спортинг од стално?
Се зезав и јас секако :)Да,спортинг е купено ,отпосле е праено
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
имам......
2х190
2хфолксваген комбиња
Фолксваген камион
Вито

а возам БМВ320инјектион од 89

инаше волзилата шо ги напишав горе....се продават ак сака некој!!!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
или ти си грешка или јас сум глуп! Мислам дека нема спортинг со 1200 кубика! Чисто сумљам дека се лажам бидејки немам пропуштено број на аутобилд, аутоклуб, аутомагазин....нигде нема пунто спортинг 1200 кубика, сите се 1400 со 95 коња и 16 вентила....
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
LouWeed напиша:
а возам БМВ320инјектион од 89
einsprich возиш

не заборавај да кажеш дека е со 6 линиски клипа (непознавачите на бмв не знаат)....тоа се поштува....
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
или ти си грешка или јас сум глуп! Мислам дека нема спортинг со 1200 кубика! Чисто сумљам дека се лажам бидејки немам пропуштено број на аутобилд, аутоклуб, аутомагазин....нигде нема пунто спортинг 1200 кубика, сите се 1400 со 95 коња и 16 вентила....
Епа не си прочитал ама ич хехе:wink:Спортингот Пунто од таа серија сите се 1200 кубика:wink:Иначе е 16 вентили
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
3
Imam Golf 4 ama bi sakal da imam i edno Porse........:icon_roll
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
која серија жити се...мислам дека беше....2003 твоето, така?
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
која серија жити се...мислам дека беше....2003 твоето, така?
2002 год.Мислам нема што да се убедуваме,ја имам колата 3 год -знам што кола е :wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
еве го во аутоклуб од април 2002 спортингот, тестиран е 1400 а го има и како 1200. Само што мала серија, тапа им била...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Dimitarc напиша:
einsprich возиш

не заборавај да кажеш дека е со 6 линиски клипа (непознавачите на бмв не знаат)....тоа се поштува....


EINSPRITZ


e da zaboraviv 6 zylinder....
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Dimitarc напиша:
еве го во аутоклуб од април 2002 спортингот, тестиран е 1400 а го има и како 1200. Само што мала серија, тапа им била...
Мала ,голема серија колата е топ-ја возам и знам:).А боље кола што е од мала серија него кола што пола Скопје ја има:wink::)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.726
Поени од реакции
246
Имаме Peugeot 206 кабрио и сакаме новата верзија на истото да ја купиме.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Macedalien напиша:
Имаме Peugeot 206 кабрио и сакаме новата верзија на истото да ја купиме.
Екстра кола :music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom