Каква кола имате/сакате?

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Немам возачка (уште), ама од време на време ја возам колава.. Ford Escort од 1997, дизелаш - ем супер вози (80тина коња е негде), ем не троши многу.

А би сакал Cadillac Sixteen (или Cadillac 16). Не дека некогаш ќе ја имам (не влегува во сериско производство), туку онака, ќе ми биде неостварена желба (=

Ова е кола бре.. 13600 кубика, 1000 коњи, 2.270 кила (=
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ja иам влашка кола - Голф 2 ама од коа сум вратен не возам..

А сакам.. сакам Лада Нива, исчукан и огребан. Хардкор.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Sakam c4 ili fokus od noviot...nebaram mnogu...so imam nesakate da znaete ziveo Kraguevac....:(
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.701
Поени од реакции
32.860


Сонувам за вакво нешто. :pos:
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Уффф убаини ова да го иам нишо друго не ми треба......види,види лепота:) :)

 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Marlboro-light напиша:
Imam Golf 4 ama bi sakal da imam i edno Porse........:icon_roll
Epa ako ne ti treba golfot slobodno daj mi go.
Jas imam Golf3,mazda626 i Daihatsu Feroza(dzipce)!!!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Macedalien напиша:
Имаме Peugeot 206 кабрио и сакаме новата верзија на истото да ја купиме.
прогласена за нај геј автомобил на 2002, не се заебавам, провери ако не ми веруваш
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ОК јас немам ама татко ми има што значи на некој месец и јас ке возам или BMW X5 или Rav 4
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Rav 4 se najs , baska drzat cena i na prodavanje :)))
Uff sega gledaf Top Gear , novoto Ferrari F430 ,490 hk . 200 mph . MERAK!!!!!!!!!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.335
Dani^^^ напиша:
Епа не си прочитал ама ич хехе:wink:Спортингот Пунто од таа серија сите се 1200 кубика:wink:Иначе е 16 вентили
Ima takva serija,moj drugar ima.btw,znae li nekoj kaj da najdam ratkapni za Xsara,ama originalnite?Unistiv eden bandaz od aluminiumskite i dodeka ne najdam nesto novo vozam so crni celicni so uzasno me nervira
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.834
Поени од реакции
1.118
strumics напиша:
Realno,u Makedonija prosecen covek moze da kupi kola ne poskapa od 13-14.000 EUR
Реално гледано ни тоа не можат многу од луѓето да си го дозволат.За многу луѓе таа сума е многу голема.Јас не сум голем лубител на коли имаме Форд ескорд комби и може некогаш ко ке цркне ке го мениме ама додека тркала ништо не менам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.335
Наташа напиша:
Реално гледано ни тоа не можат многу од луѓето да си го дозволат.За многу луѓе таа сума е многу голема.Јас не сум голем лубител на коли имаме Форд ескорд комби и може некогаш ко ке цркне ке го мениме ама додека тркала ништо не менам.
Tocno,no tie so kupuvaat kupuvaat najcesto do taa suma(zboram za novi vozila).Retki se tie so si dozvoluvaat poskapi i poluksuzni vozila.A najcudno e toa so site se zalat deka nemaat pari,i odednas gledas kupil kola,maksimum do gorenavedenata suma.Se so vozi po Makedonija(so isklucocite na biznismenite ili aj da kazeme bogatite)e vo nekoj dijapazon od 6.000 do 14.000 evra.Se zadolzuva narodot:krediti lizing ,zel pari od akcii,denacionalizacija...
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
14
Ratkapni vo salonot pobaraj si vo Sk ama tamu se skapi... ili na avtopazar. Malce se shkart ama vrshat rabota.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom