Каква звучна карта користите?

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
SoundBlaster Live 5.1 Digital, сакав да земам Audigy 2 ама никаде не можев да најдам. Може некој да ми каже колку пари се движи и каде има?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
SoundBlaster Live 5.1 Digital, сакав да земам Audigy 2 ама никаде не можев да најдам. Може некој да ми каже колку пари се движи и каде има?
Одамна ги нема на ново. Ако начекаш некоја на оглас само.
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Ај некој предлози за 5.1 звучна надворешна квалитетна и кај кого можам да ги најдам
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
155
Поени од реакции
57
Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
А како можам да видам дали е интегрирана...мислам незнам ни шо значи тоа....а доле во ќошот ја имам Realtek Audio....како така по да се запознаам со звучни оти свирам гитара па незнам дали звучната ќе го компресира звукот добро ако ја ставам без предпојачало...така директно у Mic in ili Line in????
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А како можам да видам дали е интегрирана...мислам незнам ни шо значи тоа....а доле во ќошот ја имам Realtek Audio....како така по да се запознаам со звучни оти свирам гитара па незнам дали звучната ќе го компресира звукот добро ако ја ставам без предпојачало...така директно у Mic in ili Line in????
Интегрирана значи да се наоѓа на самата матична плоча како додаток. Тие звучни се само колку звук да ти дадат, не се многу квалитетни. Инаку Realtek е најголемиот произведувач на интегрирани звучни така да...
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Интегрирана значи да се наоѓа на самата матична плоча како додаток. Тие звучни се само колку звук да ти дадат, не се многу квалитетни. Инаку Realtek е најголемиот произведувач на интегрирани звучни така да...

А може ли да ја сменам.....
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Имам едно прашање: Имам лап-топ со High definition Audio, би требало интегрирана да е не знам, и заинтересиран сум за за купвење сараунд. Па муабетов ми беше дали поддржвит картичкава сараунд? фала однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom