Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Најгрозен во 7мица, ме искина стомак 2 дена. Ќе се степавме со една зашо сум рекла дека е гаден од седмица.... Кој и е крив ко нема пробано асално месо.......
 
S

silmarillion

Гостин
Правете разлика од бургер и хамбургер. За квалитетен бургер кај нас се Барбакан и Бруклински се друго е роштилијада и варијации на тема мешано месо со сомнително потекло.
7ца е стандард за општо било што поврзано со гастрономија (за жал) па така вредноста на било што се мери во сендвичи од 7ца.
Бургерот во странство што не му се допаднал на некој погоре е веројатно дека му ставиле чисто говедско:))
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Mc donalds xD не јадам мелено месо али хамбургерот од мек доналдс ми се свиѓаше.
Инаку вака да купам од сендивачара? Никогаш! Само еднаш во Охрид купив и никад више, мразам плескавици, бургери и слични сендвичи. :pipi:
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.115
Jас бев импресиониран од хамбургерите кај чичко Стоилко, Скопје, и сега последениов па кога бев МК реков таму да јадам пак.. МИ СЕ ЗГАДИИИ !!! Плескавиците направени од рано сабајле, ја затоплуваат само и тоа не знам што месо беше, 30% месо, 70% соја.. УЖАС. Сад и никад више си реков.

А кога бев Прилеп, зад старата автобуска постои една сендвичара - чичко Стојче или само Стојче не помнам, ептен убави сендвичи прават. Кога јадев таму им викам хамбургер, тој ми направил шарска плескавица. И му велам добро ова ли е хамбургер, па да ми одговори, кај нас тоа е хамбургер.. Ми докладе домати и краставици, немале помфрит, ама верувајте одете и пробајте, нема да зажалите.

А во Струга сум јадел многу добар хамбургер во Пинк Пантер.
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Највкусен бургер досега , во Будва ,локалот се викаше градска кафана или така некако , пред влезот во стариот град . Мислам дека е дел од Хотел Могрен .
За најневкусен конкуренцијата е голема , посебно во Мк . Не би сакал да фаворизирам никого:pov:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
добар ? се канам оддамна да идам ама никако да отидам...добро ли е месото,чисто месо е или ?
Сочно, чисто и вкусно. Јас за предјадење мавнав цезар па после бургерот. Искрено не сум љубител на мелено месо ама ова е едно од најдобрите што ги имам пробано.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
А цените како беа на салатите и бургерите ? и палачинките ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
ako sakas da jades pravo meso u lounge bar ako sakas soja u 7ca, zuzu i vili iako ima i mnogu polosi sendvicari od niv.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Пробав Pax Burgers во Cosmos, поточно "The Mexican Burger". Тоа беше најдоброто нешто ever :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom