Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде е во бугарија најпогодно за малди? И како се движат цените?
Па најдобро за млади ти се:

1. Сончев Брег
2. Златни Песоци
3. Несебар
.
.
.
4. Созопол
5. Варна
6. Бургас
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
видена ми е :) Туку јас морам да одам со одредена агенција која што не прави тури, а само индидуални патувања. Е сега пријателиве цените што ми ги кажаа што ги платиле пред 2 год и тие денес на букинг немаат врска. Изгледа кризава ги поскапела хотеливе (n)

Лани бевме во Шпанија и беше толку, околу 900 и нешто евра од човек просечен хотел. Обично има стари и нечисти хотели така да нешто посаглам е таа цена со чартер лет.
Ако имаш деца ке ти наплатат или пола или цена скоро како твојата.
Импресии // и во лето дува тивко ветерче секој ден, убаво е рај за очи, морето бранови секој ден....храна цени како кај нас, гардероба ептен ефтино
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Planiram Mikonos da odam letovo. Ima nekoj sto bil da mi kaze dali e dobro za mladi.... - Zeni, nokjen zivot, plazi....

fala
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па најдобро за млади ти се:

1. Сончев Брег
2. Златни Песоци
3. Несебар
.
.
.
4. Созопол
5. Варна
6. Бургас
Od vakvi muabeti Soncev breg se napolni so tasaci. 10 maski na 1 zensko :D
 
M

macgowan

Гостин
Planiram Mikonos da odam letovo. Ima nekoj sto bil da mi kaze dali e dobro za mladi.... - Zeni, nokjen zivot, plazi....

fala
Миконос... жени, плажи, ноќен живот = многу, многу пари со тебе или да одиш да работиш таму преку летото и да ги искористиш моментите на слобода...
Види го постот на докторот над мене, за орјаците и суртуците...нив па ги нема во голем обем од друга страна, островот е за побогатата раја скроен.
А островот е убав, како секој од кикладите само што е одамна настроен по default за привлекување парајлии...
Ако сакаш да одиш на такво место подобро и поефтино ќе поминиш Крит(Херсонисос, Малиа, Сталида)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Лани бевме во Шпанија и беше толку, околу 900 и нешто евра од човек просечен хотел. Обично има стари и нечисти хотели така да нешто посаглам е таа цена со чартер лет.
Ако имаш деца ке ти наплатат или пола или цена скоро како твојата.
Импресии // и во лето дува тивко ветерче секој ден, убаво е рај за очи, морето бранови секој ден....храна цени како кај нас, гардероба ептен ефтино
Поточно каде во Шпанија ?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Каде е во бугарија најпогодно за малди? И како се движат цените?
Sunny Beach ти е доста добро место.Ти кажувам од искуство.Женски има преполно,од русија,германија,англија...Цените ти се слични како овде,мислам на јадење,пиење,добро сосем малце поскапи.Смештај во сезона 200 евра плативме по чоек,значи некаде 14-15 јули беше за 10 дена.Ич да не се мислиш,живот неверојатен има.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Sunny Beach ти е доста добро место.Ти кажувам од искуство.Женски има преполно,од русија,германија,англија...Цените ти се слични како овде,мислам на јадење,пиење,добро сосем малце поскапи.Смештај во сезона 200 евра плативме по чоек,значи некаде 14-15 јули беше за 10 дена.Ич да не се мислиш,живот неверојатен има.
Глеам има разлика сеа не ептен ама има разлика од таму до Созопол,а исто ми рекоа дека и созопол е супер сеа не е како sunny beach ама сепак екстра било, слично нешто како охрид од 7-77...Никад на одмор не сум бил у бугарија па затоа се распрашувам!
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Миконос... жени, плажи, ноќен живот = многу, многу пари со тебе или да одиш да работиш таму преку летото и да ги искористиш моментите на слобода...
Види го постот на докторот над мене, за орјаците и суртуците...нив па ги нема во голем обем од друга страна, островот е за побогатата раја скроен.
А островот е убав, како секој од кикладите само што е одамна настроен по default за привлекување парајлии...
Ако сакаш да одиш на такво место подобро и поефтино ќе поминиш Крит(Херсонисос, Малиа, Сталида)
Parite ne se problem, sakam ubavo da si pominam.Citam po internetov vikaat za nokjen zivot bil najdobar Mikonos... pa ke vidime.
Fala za informacijava ja ke pobaram uste informacii pa ke odlucam.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Крф или Закинтос?Ако би идел на Крф ќе идам преку агенцијата Јупитер 7 дена и ако некој бил на Крф преку Јупитер би сакал да каже како поминал.Сепак 7 дена да не се малце?А на Закинтос 9 ноќевања.Па сличности и разлики меѓу Крф и Закинтос.Пред се мислам ноќен живот и занимации за преку ден.Нормално за млади. :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Крф или Закинтос?Ако би идел на Крф ќе идам преку агенцијата Јупитер 7 дена и ако некој бил на Крф преку Јупитер би сакал да каже како поминал.Сепак 7 дена да не се малце?А на Закинтос 9 ноќевања.Па сличности и разлики меѓу Крф и Закинтос.Пред се мислам ноќен живот и занимации за преку ден.Нормално за млади. :)
Лани јас бев на Закинтос. Споредба меѓу 2та не можам да ти направам (бидејќи не сум бил на Крф), но она што го искусив лани од Закинтос е се' во суперлативи.

Бев во Лаганас, најоткаченото место од островот. 90% се англичани на возраст од 15 до 25 години, дивина. Ноќен живот има страшен секоја вечер, главната улица навечер е претвора во Лас Вегас и полна е со кафичи, барови, (стрип) клубови, таверни .. Гледам дека приоритет ти е проводот, Лаганас е правиот избор.

Е сега малце down е тоа што градската плажа во Лаганас не е добра, ситен каллив песок, релативно голема гужва и еден куп кафичи со гласна музика, но водата е прекрасна, мирна и чиста. Но од друга страна добро е тоа што, секој ден наутро имаш бусови (картата е 1-2 Евра) од Лаганас до околните блиски места со далеку поубави плажи, па те враќаат поручек околу 4-5.

Така да сума сумарум, мој совет ти е ако одиш плажите да ги вадите надвор од градот, аааа навечер Лаганас му е мајката. ;)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Лани јас бев на Закинтос. Споредба меѓу 2та не можам да ти направам (бидејќи не сум бил на Крф), но она што го искусив лани од Закинтос е се' во суперлативи.

Бев во Лаганас, најоткаченото место од островот. 90% се англичани на возраст од 15 до 25 години, дивина. Ноќен живот има страшен секоја вечер, главната улица навечер е претвора во Лас Вегас и полна е со кафичи, барови, (стрип) клубови, таверни .. Гледам дека приоритет ти е проводот, Лаганас е правиот избор.

Е сега малце down е тоа што градската плажа во Лаганас не е добра, ситен каллив песок, релативно голема гужва и еден куп кафичи со гласна музика, но водата е прекрасна, мирна и чиста. Но од друга страна добро е тоа што, секој ден наутро имаш бусови (картата е 1-2 Евра) од Лаганас до околните блиски места со далеку поубави плажи, па те враќаат поручек околу 4-5.

Така да сума сумарум, мој совет ти е ако одиш плажите да ги вадите надвор од градот, аааа навечер Лаганас му е мајката. ;)

Со колку пари би поминал за 10 дена?Со смештај и пат.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не е тоа тоа Бугарија што беше порано, сега веќе е пун кур машки. Ни од далеку русинки, украинки како што имаше пред 5/6 години. Не дека е лошо за провод, али далеку од порано.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Со колку пари би поминал за 10 дена?Со смештај и пат.
Јас бидејќи бев вонсезонски (почетокот на јули) аранжманот преку ТА за 9 ноќевања беше околу 170-180 Евра. Ефтино беше, но не бевме задоволни од смештајот. Повеќето агенции минатото лето ги работеа вила Аргаси иии уште една (одма до неа е, на 20 метри). За нашиве пари ајде така и така, ама за тие што го фатија шпицот, платија преку 250 Евра за истото, што е жално.

Поарно распрашај се низ агенциите за смештај во некој поскромен хотел со полу пансион, отколку ова горново, барем да не ти е криво за парите и да дадеш повеќе.

Покрај тие 170, таму потрошивме сите околу 300 Евра. Се минува и со помалку нормално, зависи колку ќе ја пуштиш чергата и колку ќе влезеш во филмот ... ;)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Не е тоа тоа Бугарија што беше порано, сега веќе е пун кур машки. Ни од далеку русинки, украинки како што имаше пред 5/6 години. Не дека е лошо за провод, али далеку од порано.
Не можам да ве сфатам.Полно било машки ау бау.Па добро бе и сите женски само да се таму зарем можеш сите да ги фатиш за една вечер?Освен ако одите само за да гледате е то е друг муабет.Ако бил порано соодносот 70 посто женски 30 посто машки сеа е 50/50 пример.Сосема доволно.Тебе ти требаат една евентуално две.Е од сите тие ако не најдиш и се жалиш дека било само машки,немам коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom