Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Па за 3 саати ми трга авионот за Виена :) После тоа може да се отиде на неколку дена до Србија и до Бугарија па и на викенд некој до Охрид.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Па во понеделник тргаме за Хрватска, со автомобил. Имам слушнато дека во Албанија патиштата се подобри, и затоа низ Албанија ќе идеме. После тоа во Црна Гора, таму ке останеме една вечер и од Црна Гора одиме за Хрватска. Во Дубровник ќе сме три дена најверојатно кај пријатели, и после тоа продолжуваме за Сплит, таму ќе преспиеме, после тоа Трогир ке го посетиме. Па Плитвачките езера и преку Србија се враќаме дома. Мене с езагрижува патот. Повеќето време ние ќе патуваме. Никогаш предходно не сум била во Хрватска. Има некој совет каде може да свратиме. Исто сум слушнала дека во хрватска и нема многу песочни плажи, како во Грција на пример.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Грција ваква, таква, онаква ... каде на одмор ? Скоро сите Грција! :toe:
...и народов после кука НЕМАМЕ ПАРИ,сиромаштија голема,НЕВРАБОТЕНОСТА е 30%,кризата маме ни е...а...........

НЕ СМЕ ЗА ЖАЛЕЊЕ истите што дебатираат за горенаведените состојби ОДАТ НА ОДМОР(и тоа повеќето надвор од МК)...........не ме гледај што правам,слушај што ќе ти кажам:pos2:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.122
...и народов после кука НЕМАМЕ ПАРИ,сиромаштија голема,НЕВРАБОТЕНОСТА е 30%,кризата маме ни е...а...........

НЕ СМЕ ЗА ЖАЛЕЊЕ истите што дебатираат за горенаведените состојби ОДАТ НА ОДМОР(и тоа повеќето надвор од МК)...........не ме гледај што правам,слушај што ќе ти кажам:pos2:
На ова мислиш?
http://forum.kajgana.com/showthread.php?50833-Социјалистичко-Уредување&p=3654784&viewfull=1#post3654784
"економистите" негодуваа :)
http://forum.kajgana.com/showthread.php?51768-Раст-на-невработеноста/page5

На темата одмор-у грчка, каде сите турци, таму и Мујо :) ако даде Господ и ако ја поправам колата. Велат ефтино било, да провериме
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Грција најдобар избор ми стои ова лето ем најблиску ни е ем најефтино и најубаво ќе си поминеш има добри аранжмани ако одеш друшто 4-5 души 10 дена за 130-140 евра... или Крф (Кавос) од 160-200 евра
Ај сега плукајте! :)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Грција најдобар избор ми стои ова лето ем најблиску ни е ем најефтино и најубаво ќе си поминеш има добри аранжмани ако одеш друшто 4-5 души 10 дена за 130-140 евра... или Крф (Кавос) од 160-200 евра
Ај сега плукајте! :)
што да плукаме кога вие сте исплукани од сопствениот народ,а не па таму кај што ќе идете:toe:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Грција најдобар избор ми стои ова лето ем најблиску ни е ем најефтино и најубаво ќе си поминеш има добри аранжмани ако одеш друшто 4-5 души 10 дена за 130-140 евра... или Крф (Кавос) од 160-200 евра
Ај сега плукајте! :)
3 евра векна леб, 3 евра кафе, 10 евра пиво ... чисто како информација ...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
3 евра векна леб, 3 евра кафе, 10 евра пиво ... чисто како информација ...
Озбилно? Jас па веќе 10 години одам во Грција и не сум приметил види чудна работа изгледа поодбивен си им бил ти па затоа поскапо ти наплаќале :) :)

Гирото ти е 100 денара бе дечко (1.50 до 2 евра најмногу) а не леб 3 евра, а пивото зависи од кај ќе го купиш во маркетите цените се исти како кај нас, во Лидл дури и поефтино е од кај нас а во кафич нормално тоа ти е поскапо Хаинекен минатата година во Аспровалта беше 5-6 евра во кафич :)
Сега има разлика на островите е малку поскапо... така да кај ти одговара повеќе таму ќе одиш сигурно нема со 150 евра да одиш на Закинтос...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
10 дена Египет, после можда Грција, па во Струга со друштво. А тие што ке идат во Албанија ги жалам:)

--- надополнето ---

Дали има некој одено во хотел во Турција или Бугарија на ултра ал инклузив?Или некој да има некакви информации за цената,услугата и се останато во врска со тоа?
во Турција, ултра алл инклузив. Цените се различни, т.е според стандардите на хотелот, услугата е солидна луѓето кои работат без здив трчаат по тебе да ти остават сокот или јадењето, забава десетка преку ден има разни игри на базен и на плажа, а навечер во амфитеатар има различни шоуа. Ако ти треба повеќе кажи
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
10 дена Египет, после можда Грција, па во Струга со друштво. А тие што ке идат во Албанија ги жалам:)
Како да не, моиве беа во Албанија пред некоја недела и баш убаво си поминале. И слики гледав, многу е убаво.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.122
Како да не, моиве беа во Албанија пред некоја недела и баш убаво си поминале. И слики гледав, многу е убаво.
Каде биле и какви се цените, престојот и плажите?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Како да не, моиве беа во Албанија пред некоја недела и баш убаво си поминале. И слики гледав, многу е убаво.
јас бев минатото лето и никад повеќе. Јас бев во Саранда или како се вика. Плажата никаква, водата никаква, а патот па... А и ние патувавме околу 10 часа. Подобро во Грција ке идам него пак таму. Ама ете тоа е мое доживување, незнам за тебе
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Со друштво во Охрид,знам дека локацијава не е којзнае што,но друштвото е најважно нели?:vozbud:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Каде биле и какви се цените, престојот и плажите?
Они биле у Саранда, лани у Валона и од двете места се супер задоволни. За тинејџери не било интересно, нема некој ноќен живот. За Саранда ми рекоа апартман со две јадења бил 30-40 евра од вечер. Значи апартман, не соба. По продавниците не било скапо, ко овде ми се чини. Во Драч и поевтино е :)
За плажите-нив не им се погоди времето, нели ладно беше, па биле на плажа само еден ден, остатокот шетале низ Албанија. Рекоа дека плажата била добра, сега не знам колку добра. Јас видов слики од плажата и изгледаше ок, наместена, со лежалки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom