Каде на одмор во странство без Пасош ??

Член од
12 март 2009
Мислења
19.607
Поени од реакции
15.409
уште пред 4 месеци кога прОливер кажа дека ќе мора нови Пашапорти по фебруари/2024, се јавив во Комора за Туризам да прашам што мислат... тогаш уште не беа свесни , но сега сигурно им е јасно. Да, наводно има и 1,2 милки северни пасоши, но колку од нив живеат тука. Веројатно агенциите веќе се ПООПРЕЗНИ во ангажирање сместувања во странство... не се работи само за проблеми со чекање и сликање, наводно имало во МВР само 30.000 формучари за пасоши...
Можеби ќе биде слично на Коронскиот туризам 2020, ај да видиме...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.051
Поени од реакции
3.176
Не смееш ни да излаваш со ЛК на која нема северна, значи ќе си идеш у Охрид, Преспа, Дојран некоја река шо не е загадена и тоа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.748
Поени од реакции
10.269
што ви фали овде да идете? Морате Грција да им ги давате парите на грците? Па после да се чукате у гради демек антички сте...
Види грците тоа го сакаат скроз да се тргнеме од таму ама па среќа нашиве као луди почнаа да купуваат по Халкидики па одма плачат гејциве како секој трет комшија им е од Македонија
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.607
Поени од реакции
15.409
ШЕМАТА е ако имаш човек таму, некој се пријавил за хитна постапка или чекал на пунктови за чекање или не дошол поради грип, тој порано ги пушта закажаните и ТИ ЈАВУВА да ДОЈДЕШ....
Наводно 250.000 пасоши ќе дојдат у Фебруари, после во Јуни..
Идиотска работа, во нормална држава само за ова народ се крева и Влада паѓа како круша ОДМА
Важно било да им бутнат на луѓето Пасоши во 2020 па и 21 што ќе важат САМО 2=3 години

Е за ОВА може да се тужи, ама не со ОВА ГОВНО од Судство
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.607
Поени од реакции
15.409
Се смени песната, Ко има пара купа се на Мору,
а ко нема дома у Лавору

сега е ко има Пасош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom