Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Не знам. Во копирници знам дека прават пластифицирани корици за оние скрипти, проектни задачи..

Можеш да прашаш во некоја печатница ако може да ти ги завиткаат во таа фолија. Сепак и тоа е премногу замарање.

Како што пишав апаратче за вакумирање можеби и ќе заврши работа.

Еве едно евтино, колку добро функционира не знам. Вакви апаратчиња подобри имаше и во Lidl.



Еве ги и кесите.
Не си жив ако не го спомнеш Lidl...
Фала сепак, ми требаше само една книга да завиткам, цел апарат и + фолии не ми се купува. :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Има ли шанса да се најде гигантска Секвоја дрво садник или семе, ги прашав Фоја рекоа немале достапно, ме зачуди тоа што уствари го имаме овој вид на планина китка
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.214
Поени од реакции
57.870
Ај вака, од почеток: прашав каде да најдам ВО СКОПЈЕ ЧАДОР ШТО НЕМА ДА СЕ СКРШИ ИЛИ ОШТЕТИ ПРИ ГОЛЕМ ВЕТАР. Значи не на Али Експрес, во Скопје. Не кабаница - чадор. Не како да го носам чадорот, туку каде да најдам. Не чадор што ветрот нема да може да го преврти - туку чадор што не е направен од алуминиум и на кој нема да му се извиткаат или скршат жиците. И не чадор што ветрот нема да го дува, такво нешто ваљда само во приказните ќе најдам - туку чадор што нема да се скрши при голем ветар. Веројатно појасно, а?
Пивара држи вакви :D
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.567
Поени од реакции
716
Каде би можел да најдам ограда за врата за бебиња може и поволна ?
 

Attachments

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.291
Поени од реакции
6.744
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.567
Поени од реакции
716
poracaj si po zhelba neka ti napravat. Od skopje se . A sigurno ima i drugi firmi shto mozhi da ti zbrkaat rabota.

prednosta: Pasuva 100%, Kvalitetno i izdrzhlivo.
Фала ,ми треба нешто поевтино за многу краток период имам кученце па сакам да го ограничам да не влегува во една од собите а вратата да биде отворена
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.445
Поени од реакции
4.271
Има ли шанса да се најде гигантска Секвоја дрво садник или семе, ги прашав Фоја рекоа немале достапно, ме зачуди тоа што уствари го имаме овој вид на планина китка
Нема. Сегде имаж идено, нигде нема. Најретко што може да најдеш е Араукарија ама не е трефната за студот. Едина секвоја што ја има во државата е во трница. Мислам и на нејзе не е трефната климата
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
10
Каде можам да најдам во македоноја бежично звонче со две внатрешни единици..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom