Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Препорака за куфери/продавница за куфери со нормални цена/квалитет?
Ми требаат 4 парчиња, ги гледав Samsonite/Delsey/American Tourister (исклучиво пластични, лесни), ама цените им се малку луди (10к кабински, 12+ илјади тие за чекиран багаж).
Се наоѓа некој друг поефтин бренд, а со прифатлив квалитет, или само овие од погоре?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Aко имаш пристап до Декатлон, погледај ги Decathlon Kipsta Suitcase.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Препорака за куфери/продавница за куфери со нормални цена/квалитет?
Ми требаат 4 парчиња, ги гледав Samsonite/Delsey/American Tourister (исклучиво пластични, лесни), ама цените им се малку луди (10к кабински, 12+ илјади тие за чекиран багаж).
Се наоѓа некој друг поефтин бренд, а со прифатлив квалитет, или само овие од погоре?
Во гтц имаше една продавница за канцелариски материјали (мислам офис плус беше). Евентуално у Џамбо имам видено. Е сеа за квалитет не знам :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Препорака за куфери/продавница за куфери со нормални цена/квалитет?
Ми требаат 4 парчиња, ги гледав Samsonite/Delsey/American Tourister (исклучиво пластични, лесни), ама цените им се малку луди (10к кабински, 12+ илјади тие за чекиран багаж).
Се наоѓа некој друг поефтин бренд, а со прифатлив квалитет, или само овие од погоре?
Carpisa da vidis, mislam vidov vo eastgate ili city mall deka imaat nekoj popust.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Во гтц имаше една продавница за канцелариски материјали (мислам офис плус беше). Евентуално у Џамбо имам видено. Е сеа за квалитет не знам :D
Да, таму ги гледав овие од погоре.
Имаат и некој поефтини брендови Sazio и Maletas, ама немам појма дали воопшто ги бива (тие се 4700 денари за чекиран багаж (77х50х30), и 3400 за кабински (57х37х20)).


едно време кај овие праќаш шифра од производ од бугарскиот декатлон и ти кажуваат цена за да ти го донесат продуктот



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ќе прашам денес.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
едно време кај овие праќаш шифра од производ од бугарскиот декатлон и ти кажуваат цена за да ти го донесат продуктот

Колкави маржи земаат обично?
Инаку малтене сите производи во Декатлон се со најдобар однос пари/перформанси, штета што немаме овде продавница.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Колкави маржи земаат обично?
Инаку малтене сите производи во Декатлон се со најдобар однос пари/перформанси, штета што немаме овде продавница.
Прашував еднаш за харпун +30е од цената, веројатно зависи од големина и тежина појма немам
Најавија дека и кај нас ке се отвори


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Здраво, сакам да купам правосмукалка за работилница повеќе ми треба, и за чистење кола со јака усисивна моќ, што се лесно одржува од типот како казанче шо се, тие се најдобри за тоа. Не најдов соодветна тема па затоа овде прашувам. Па гледам низ онлајн продавниците, и се мислам која да ја купам помеѓу Black & Decker, INGCO, KARCHER, STANLEY, има едни STATUS, LAVOR, AGRINA и BOSCH, STIHL, ама BOSCH не ми се свиѓа видов рецензија. Тие LAVOR се Италијански, колку се добри незнам сите се до 12.000 ден. Ми треба правосмукалка како у автоперални шо користат, квалитетни до 12.000 ден. Некој да ми препорачи која би била најдобра да ја купам, некој што има искуство со некоја и друга да е.
 
Последно уредено:

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Здраво, сакам да купам правосмукалка за работилница повеќе ми треба, и за чистење кола со јака усисивна моќ, што се лесно одржува од типот како казанче шо се, тие се најдобри за тоа. Не најдов соодветна тема па затоа овде прашувам. Па гледам низ онлајн продавниците, и се мислам која да ја купам помеѓу Black & Decker, INGCO, KARCHER, STANLEY, има едни STATUS, LAVOR, AGRINA и BOSCH, STIHL, ама BOSCH не ми се свиѓа видов рецензија. Тие LAVOR се Италијански, колку се добри незнам сите се до 12.000 ден. Ми треба правосмукалка како у автоперални шо користат, квалитетни до 12.000 ден. Некој да ми препорачи која би била најдобра да ја купам, некој што има искуство со некоја и друга да е.

KARCHER,STIHL Сум работел со нив и добри се, LAVOR е срање и не чини, за другите поима немам.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
KARCHER,STIHL Сум работел со нив и добри се, LAVOR е срање и не чини, за другите поима немам.
Баш се мислев да земам измеѓу LAVOR и STATUS. И STATUS e Италијанска не се многу познати на пазарот, но имаат појака моќ по 1600W. Најдов и Einhell за 3.600 1250w. А пак KARCHER е само 1000W. Измеѓу овие ке е, а можно и KARCHER, во дилема сум. На ЛАВОРО шо му фали, у принцип сите смукаат која појако, која послабо.

img03-02-2020_034221_48139.jpg pravosmukalka.jpg tc-vc-1820-s-1-site-700x700.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom