Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Дали може да купам само оној дел од полначот за лап топ кој оди од штекерот до адаптерот?
Не би требало да имаш проблем во Анхоч (ако не знаеш што бараш земи со го неисправното со тебе), ако случајно не најдеш во анхоч веројатно ќе најдеш во Логин Електроникс (иако овие се за нијанса поскапи)
 
Член од
15 февруари 2021
Мислења
79
Поени од реакции
399
Каде можам да најдам восочен ленен конец? Од тип што се користи за шиење книги? Исто така каде се продаваат поголеми игли за истата намена?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Евтина мала рачна правосмукалка, до кај 500-600 денари?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Магнет за фрижидер потсетник за да запишувам на него нешто?

Вакво нешто има ли во Џамбо да побарам? Само ве молам не ми давајте линкови од АлиЕкспрес Амазон и слично затоа што не ми се чека за ова повеќе недели да ми стигне.

 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Магнет за фрижидер потсетник за да запишувам на него нешто?

Вакво нешто има ли во Џамбо да побарам? Само ве молам не ми давајте линкови од АлиЕкспрес Амазон и слично затоа што не ми се чека за ова повеќе недели да ми стигне.
Баш вакво немам забележано во Џамбо.
Таму има магнети А4 формат што може да се искористат за ваква работа, но не се за пиши-бриши, страната за пишување им е како боенка. А баш добро се лепат на фрижидер.
Имаше и мали кружни магнети (Ф10) и малку поголеми елипсовидни.
(Нема да сум дома деновиве, ќе ти пратев слики како изгледаат, имам од сите 3).
Пиши-бриши табли можеш да побараш таму или во други продавници за играчки, па може да искомбинираш некако.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Баш вакво немам забележано во Џамбо.
Таму има магнети А4 формат што може да се искористат за ваква работа, но не се за пиши-бриши, страната за пишување им е како боенка. А баш добро се лепат на фрижидер.
Имаше и мали кружни магнети (Ф10) и малку поголеми елипсовидни.
(Нема да сум дома деновиве, ќе ти пратев слики како изгледаат, имам од сите 3).
Пиши-бриши табли можеш да побараш таму или во други продавници за играчки, па може да искомбинираш некако.
Кога ќе можеш прати слики.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Сега најдов нешто во Office plus


Aма не знам дали може на ова да се пишува и брише со маркер.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Сега најдов нешто во Office plus


Aма не знам дали може на ова да се пишува и брише со маркер.
Види и ова:

ама е за пишување со креда
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Види и ова:

ама е за пишување со креда
Знам за ова имам видено. Мене ми требаше за на фрижидер да не го лепам на вратата од фрижидерот плус дакам да пишувам на него со маркер што лесно се брише.

Ако не најдам поголемо од тоа што го има Office plus и ако не е тоа што барам ќе нарачам од Алиекспрес.
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Знам за ова имам видено. Мене ми требаше за на фрижидер да не го лепам и да оставам флеки на вратата. Ако не најдам поголемо од тоа што го има Office plus и ако не е тоа што барам ќе нарачам од Алиекспрес.
На сликите е прикажана и употреба на фрижидер, па би можело да се искористи и така.
Евенутално да го комбинираш со А4 магнетите од Џамбо (мислам беа околу 40-50 денари парче) за да не остава флеки. Така ќе можеш да покриеш погоголема површина.
Мене единствено би ми пречело што се пишува со креда, заради евентуална прашина и бришење.
Инаку магнетот од OfficePlus би требало да е тоа што бараш, ама нема опис па не знам со што се пишува.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.663
Поени од реакции
38.846
Магнет за фрижидер потсетник за да запишувам на него нешто?

Вакво нешто има ли во Џамбо да побарам? Само ве молам не ми давајте линкови од АлиЕкспрес Амазон и слично затоа што не ми се чека за ова повеќе недели да ми стигне.

појди у книжара имаш книжни лепенки ако ти треба потсетник, многу попрактични него ова да трошиш маркери магнети што ти ја знам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
појди у книжара имаш книжни лепенки ако ти треба потсетник, многу попрактични него ова да трошиш маркери магнети што ти ја знам.
Имам такви. Не ми се допаѓа од изглед естетски.

Оваа магнетна табла е одлично што цело се "закачува" на вратата, црна боја и е убаво естетски за око цело залепено без да мора секој пат да одлепувам залепувам.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
HTB1iXyMXovrK1RjSszfq6xJNVXaN.jpg Каде може да најдам вакви хартиени кеси што може повторно да се затворат како зиперка??
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Има ли од негде да се земе соја зрна? (Непечени)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom