Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
Дали и каде во Скопје може да се најде канал/регал за кабли со леплива лента, но лепакот на лентата да е доволно јак за да може да се справи со рапава фасада?
јас би одел на твое место со силикон, убаво си знаеш дека траки нефаќаат на рапаво плус ако ги иаме у обзир и надворешните фактори за брзо време ке си ебе мајката
би ти преопрачал да си земеш бекамент BK-Instant Fix зашто е густ и уште од старт ке ти стои како што ке го наместиш каналот без лизгање


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
490
Дали и каде во Скопје може да се најде канал/регал за кабли со леплива лента, но лепакот на лентата да е доволно јак за да може да се справи со рапава фасада?
Немам најдено, ми требаше и мене. Земав и од Меркур и од Бриколаж, али додавав силикон од страните до лепакот за да фати убаво. Вишка работа, али немаше проблем врз абривот.
 
Ф

Флеш

Гостин
Каде може да купам ваков прстен во Скопје ?! Сличен или ист дизајн со Кутлеш Сонцето ....

1605457745283.png
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Znae nekoj kaj se prodavaat mali procistuvaci za vozduh? Ne onie za po 300 evra golemite tuku nesto malo za edna soba...mozebi na pazar ?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Каде може да се најде далечински управувач за црните боксови од т-хоме ? Кај нив во салониве ми рекоа дека не продавале само даљинско, туку морало и нов бокс, а тоа не ми треба пред 2 години е сменет..
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
490
Ф

Флеш

Гостин
случајност, ваков прстен носеше еден од обезбедувањето у банка, го прашав, рече одамна дека го земал, од Рубин Кармин во ГТЦ.
Трет ист одговор добивам за истово место,значи дека сигурно имаат таму во Гтц .... Фала :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Каде може да се најде далечински управувач за црните боксови од т-хоме ? Кај нив во салониве ми рекоа дека не продавале само даљинско, туку морало и нов бокс, а тоа не ми треба пред 2 години е сменет..
Продаваат и кошта 1000 денари јас си купив од капитол салонот.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Каде може да се најде далечински управувач за црните боксови од т-хоме ? Кај нив во салониве ми рекоа дека не продавале само даљинско, туку морало и нов бокс, а тоа не ми треба пред 2 години е сменет..
Еве и на нивниот сајт можеш да најдеш
Дополнителна опрема
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
Значи ме излажале во Капитол Океј момци фала.
бетер од цигани лажат како ке им дојде у дадена ситуација, три пати јави се три верзии различни ке ти кажат за истото


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
3
Здраво. Дали некој знае каде можам да најдам алгинат, во течна или прашкаста состојба, сеедно. Ми треба за правење калапи. Ако знае некој и друг материјал што можам да го искористам за истата намена, советот е добредојден :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ми треба некој што има општо познавање од латински, има ли таков на форумOFF? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom