Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Бул. Св. Кирил и Методиј бр.20 Објектот на Кроација незивотно осигурување , доколку некој знае да ми објасни каде е ќе бидам многу благодарна
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Стаклар во центар кој по мерка ке ми изработи стакло за рамка од слика???
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Бул. Св. Кирил и Методиј бр.20 Објектот на Кроација незивотно осигурување , доколку некој знае да ми објасни каде е ќе бидам многу благодарна
Булеварот кај Рамстор Мол, пред него имаш нели катна гаража (Кирил и Методиј мислам се викаше), спроти катната е дирекцијата на Макпетрол, па до неа имаш улица и друга зграда, во таа другата е кроациа, мислам на втор е неживотно, доле ќе прашаш ќе те упатат.

Еве сликовито, под Аутомакедонија знакот ти е влезот.
 
Член од
9 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
56
Булеварот кај Рамстор Мол, пред него имаш нели катна гаража (Кирил и Методиј мислам се викаше), спроти катната е дирекцијата на Макпетрол, па до неа имаш улица и друга зграда, во таа другата е кроациа, мислам на втор е неживотно, доле ќе прашаш ќе те упатат.

Еве сликовито, под Аутомакедонија знакот ти е влезот.
Ti blagodaram
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Каде да најдам слушалки за мобилен ? ама знаете оние шо се со гумичка за побрзо оглувување, а да бидат евтини и добри со оглед на тоа дека нема да се расипат во период од 3 до 6 месеци.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде да најдам слушалки за мобилен ? ама знаете оние шо се со гумичка за побрзо оглувување, а да бидат евтини и добри со оглед на тоа дека нема да се расипат во период од 3 до 6 месеци.
:confused::D

Иначе како некој што активно слуша музика и користи слушалки секојдневно, можам да ти кажам дека не постојат такви слушалки. Имам купено најразлични слушалки, како од продавница, така и од пазар, и можам да кажам дека ако често ги користиш, брзо ќе се расипат, од проста причина што тоа кабелчето со жичките во него потенки од конец е пренежно и претенко. Можеби подолго ќе траат ако купиш слушалки од T-Mobile или Vip соодветни за твојот телефон, но и тоа не е правило дека ќе траат подолго од месец - два. Иначе јас си купив сега слушалки за компјутер и такви си користам еве веќе два месеци. Единствена маана им е што ти ги прегреваат ушите при подолго слушање.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Каде да најдам слушалки за мобилен ? ама знаете оние шо се со гумичка за побрзо оглувување, а да бидат евтини и добри со оглед на тоа дека нема да се расипат во период од 3 до 6 месеци.
Во hi.com.mk имаш асални слушалки


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Daj kazete od iskustvo preporaka za kamin za doma :) nekoj da topli dobro...
 
Член од
1 ноември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
3
Така сега јас ...
Барам некој што знае да поправа матични, но пред тоа да се види што проблем имат, зборам за матична плоча за ком, произведени се 2007/8 година.

Помош?
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Ми треба германска униформа од WW2 за снимање на сцена за кратко видео. Каде можам да најдам. Во Штип нема никаде, нема во театар. Скопјани нешто? Ако некој поседува или знае каде може да се најде, на реверс од институција пишете ве молам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom