Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
9 август 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
Каде да најдам информации околу платите, начинот на работа и процесот за аплицирање како Cabin Crew во Wizz Air? Да помогне некој? :cuc:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.098
Дечки каде во Скопје може да се најде специјализирана продавница за пиво. Порано имаше во Буњаковец ама веќе немаше по тоа што ми го кажаа. Или некоја друга продавница каде има голем избор на пива
У Библиотека провери, таму има избор на алкохол.. Сеа не знам како точно е со пиво
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Дали знаете дали работи/функционира планетариумот во скопје? На времето од училиште нѐ носеа, ми останало во сеќавање, па сега внукот сакам да си го однесам на некое такво предавање. Или некое астрономско друштво од сличен карактер, се работи за дете од 8 години.Уверена сум дека ќе биде воодушевен
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Дали знаете дали работи/функционира планетариумот во скопје? На времето од училиште нѐ носеа, ми останало во сеќавање, па сега внукот сакам да си го однесам на некое такво предавање. Или некое астрономско друштво од сличен карактер, се работи за дете од 8 години.Уверена сум дека ќе биде воодушевен
Мислам дека работи Планетариумот во МКЦ
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Мислам дека работи Планетариумот во МКЦ
Се распрашав...само за групни посети :( значи ќе мора да чека ако се сетат од училиште да ги носат во 6 одд :/ жалничко
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Стокомак не е супермаркет од типот на Кам, Веро итн? И ако го има парфемов, каде се наоѓа нивната продавница ?
Стокомак е од типот на КАМ...парфемот го имаш на каса околу 300-400 денари
https://www.facebook.com/pages/STOKOMAK/206143875793

Го има на повеќе локации низ Скопје....во близина на Зелено пазарче, зад Капитол мол, спроти предепоследна 5ка Ново Лисиче, зад Базаро Ново Лисиче,....

Стокомак-Дирекција

  • Адреса: Димо Хаџи Димов 65-б
  • Место: Скопје
  • Оддалеченост: ≈3.59 км

Дејности:
дисконтни центри

Стокомак-Бутел

  • Адреса: Марко Крале б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченост: ≈6.62 км

Дејности:
дисконтни центри, супермаркети

Стокомак -дирекција

  • Адреса: Димо Хаџи Димов 6-б
  • Место: Скопје

Дејности:
супермаркети

Стокомак

  • Адреса: Владимир Назор 4
  • Место: Скопје

Дејности:
дисконтни центри

Стокомак

  • Адреса: 11-ти Октомври 25
  • Место: Скопје

Дејности:
дисконтни центри

Стокомак

  • Адреса: Јани Лукровски 5 лок.5
  • Место: Скопје

Дејности:
дисконтни центри

Стокомак

  • Адреса: бул.Јане Сандански 46-4/1
  • Место: Скопје

Дејности:
дисконтни центри


и на други локации кои не се наведени тука

...касно видов дека си од Тетово :( ,а колку што знам сеуште нама Стокомак во Тетово
 
Последно уредено:

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
^ Фала за информацијата, треба да одам за Скопје за неколку дена па ќе поминам до маркетов.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Барам повише инфо за она качување по вештачки карпи во Борис Трајковски,што како ово оно.. ако знае некој..?
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
дали знаете кај можам да најдам мини мотори, онакви за собирање за колекција?[DOUBLEPOST=1441047921][/DOUBLEPOST]
Барам повише инфо за она качување по вештачки карпи во Борис Трајковски,што како ово оно.. ако знае некој..?
120 или 150 денари е од саат, патики и за раце креда треба ти да си имаш :) иначе супер е
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Веќе имам документ од странство за такс фри каде можам да најдам во скопје освен таа во ГТЦ каде што би ми дале такс фри >?! :mad:
 
Член од
1 септември 2015
Мислења
14
Поени од реакции
4
Здраво купив стар модел од Мерида па сакам да прашам каде има фарбари каде што можат да го префарбаат рамот и да стават нови помодерни стикери со логото на Мерида итн... ? :)
 

Attachments

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.867
Јас не би му мењал ништо вака си е одличен иначе ако сакаш дополнителни налепници како на пр. монстер енерџи, ди си шус сигурно има по продавниците за мотори... А за ова првово не сум слушнал досега некој да префарбува и да менува фабрички налепници.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
дали знаете кај можам да најдам мини мотори, онакви за собирање за колекција?[DOUBLEPOST=1441047921][/DOUBLEPOST]

120 или 150 денари е од саат, патики и за раце креда треба ти да си имаш :) иначе супер е
фалаа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom