Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.250
Купив два пари пантолони скапичко и после 2 перења се направија како да се носени 1000години иако внимавав да ги перам според температурата која е нагласена на нив.
Дали се продава некаде боја за да ги оправам или пак дали обојуваат ако им ги однесам некаде по овие хемиските чистења и колку би чинело?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.128
Поени од реакции
16.222
Купив два пари пантолони скапичко и после 2 перења се направија како да се носени 1000години иако внимавав да ги перам според температурата која е нагласена на нив.
Дали се продава некаде боја за да ги оправам или пак дали обојуваат ако им ги однесам некаде по овие хемиските чистења и колку би чинело?
Во Стара Чаршија ќе го побараш Хембој, право од сендвичара Тетекс до хотел Арка.

Би те чинело од 300-500 денари од пар.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.545
Поени од реакции
3.776
Знае некој каде во Скопје може да се најде хербариум?
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Каде можам да најдам парфем Pino Silvestre?
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
673
Поени од реакции
2.326
Да не знае некој кај можам да купам диспензери за шишиња?
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Поздрав дечки барам од каде да купам еден парфем, тетка ми ми го имаше земено пред година две од Oriflame ама го нема во ниту еден каталог.
Имам слика од шишенцето како изгледа и името на парфемот е Embrace for Him
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Поздрав дечки барам од каде да купам еден парфем, тетка ми ми го имаше земено пред година две од Oriflame ама го нема во ниту еден каталог.
Овој тешко дека ќе го најдеш од 2011-2012 година е а и мислам дека орифлејм веќе не го ни произведуваат. 02/3235-777 ова ти е нивното преставништво во Скопје, ако имаат нешто во залиха прашај ги може ке ти помогнат.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.323
Поени од реакции
4.745
Дечки каде во Скопје може да се најде специјализирана продавница за пиво. Порано имаше во Буњаковец ама веќе немаше по тоа што ми го кажаа. Или некоја друга продавница каде има голем избор на пива
 

Kajgana Shop

На врв Bottom