Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
А кој носи вода.Еден другар прашал кај едни они му рекле само за фирми носат.За по дома не носеле :mad:
Како бе не носат. 2 години пијам само од тие балони дома. Да не ги рекламирам сега тука ќе ти пуштам пп со телефон.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Како бе не носат. 2 години пијам само од тие балони дома. Да не ги рекламирам сега тука ќе ти пуштам пп со телефон.
Ако не ти е тешко би ти бил заблагодарен :)
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
ima li vrski za polaganje testovi za kategorija vozacka dozvola b ako ima upatete me plzzzzzz
 
Член од
4 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
Decki kaj da najdam satori za kampuvanje? vo koi prodavnici ima satori za kampuvanje? ne mi trebat nekoi skapi mi trebat ednostavni nekade do 2-3 iljadi. isto i za oprema za kampuvanje. Fala :)
--- надополнето: 9 април 2013 во 01:16 ---
ima li vrski za polaganje testovi za kategorija vozacka dozvola b ako ima upatete me plzzzzzz
Nema sansi, se se elektronski :)
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Decki kaj da najdam satori za kampuvanje? vo koi prodavnici ima satori za kampuvanje? ne mi trebat nekoi skapi mi trebat ednostavni nekade do 2-3 iljadi. isto i za oprema za kampuvanje. Fala :)
Ефтини шатори (под 1000 денари за двајца) можеш да најдеш по кинескиве продавници, ако си упорен во барање (јас имам таков, за 2-ца, сосема е доволен за не-екстремни услови), едно време и во Џамбо имаше дури и за 400 денари.
Продавница за опрема: Про-Спорт во ГТЦ-Соравија (порано беше во ГТЦ на 3 кат, пред некој месец ја преселиле). Таму имаш се што би ти требало (шатори, вреќи за спиење, ранци ...), ама не знам колку пари се шаторите.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
На некој да не му се наога Македонско Германски разговорник во електронска форма ...
--- надополнето: 9 април 2013 во 10:52 ---
 
Член од
4 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ефтини шатори (под 1000 денари за двајца) можеш да најдеш по кинескиве продавници, ако си упорен во барање (јас имам таков, за 2-ца, сосема е доволен за не-екстремни услови), едно време и во Џамбо имаше дури и за 400 денари.
Продавница за опрема: Про-Спорт во ГТЦ-Соравија (порано беше во ГТЦ на 3 кат, пред некој месец ја преселиле). Таму имаш се што би ти требало (шатори, вреќи за спиење, ранци ...), ама не знам колку пари се шаторите.
Fala mnogu :)))
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
Decki kaj da najdam satori za kampuvanje? vo koi prodavnici ima satori za kampuvanje? ne mi trebat nekoi skapi mi trebat ednostavni nekade do 2-3 iljadi. isto i za oprema za kampuvanje. Fala :)
--- надополнето: 9 април 2013 во 01:16 ---

Nema sansi, se se elektronski :)
ima i pismeno be druze sto mislis bez navreda ima i nasi i albanci i romi sto ne znaat so e pc??? me svakas naci mozno e da ima pak nekoja dalavera
--- надополнето: 9 април 2013 во 12:29 ---
Decki kaj da najdam satori za kampuvanje? vo koi prodavnici ima satori za kampuvanje? ne mi trebat nekoi skapi mi trebat ednostavni nekade do 2-3 iljadi. isto i za oprema za kampuvanje. Fala :)
--- надополнето: 9 април 2013 во 01:16 ---

Nema sansi, se se elektronski :)
so svoi oci sum videl ima i pismeno i den deneska
 
Член од
4 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
ima i pismeno be druze sto mislis bez navreda ima i nasi i albanci i romi sto ne znaat so e pc??? me svakas naci mozno e da ima pak nekoja dalavera
--- надополнето: 9 април 2013 во 12:29 ---

so svoi oci sum videl ima i pismeno i den deneska
Ima pismeno samo sto ne se od onie 19te testovi so gi imase prethodno. Na novite softverot gi odbira prasanjata.. taka da isto e a kompjuter a pismeno :))
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
u makedonija svetot go vrtat parite i vrski (ako me svakas) taka da ke ja pobaram srekata na drugo mesto falati :D
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
u makedonija svetot go vrtat parite i vrski (ako me svakas) taka da ke ja pobaram srekata na drugo mesto falati :D
сакаш да кажеш дека ти е полесно да фатиш врски одколку да научиш 100 прашања од чиста култура и што тие правилабке ти требаат утре у животот фала
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
u makedonija svetot go vrtat parite i vrski (ako me svakas) taka da ke ja pobaram srekata na drugo mesto falati :D
па ти повеќе време ќе изгубиш барајќи врски ,одколку да седниш и данаучиш нешто што ќе ти треба!
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
па ти повеќе време ќе изгубиш барајќи врски ,одколку да седниш и данаучиш нешто што ќе ти треба!
iznerviran sum 2 pat polagam i prviot i vtoriot pat po edno dve prasanja ima od c kategorija naci i im kazuvam i mi vikat taka se pogodilo i prviot i vtoriot pat so ne gi resavam tie zaradi tie poeni ne mozam da polozam ima nad dozvolenoto 12 poeni i zaradi tie prasanja ne mozam da polozam i kako da ne baram vrski ti ne bi baral
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
iznerviran sum 2 pat polagam i prviot i vtoriot pat po edno dve prasanja ima od c kategorija naci i im kazuvam i mi vikat taka se pogodilo i prviot i vtoriot pat so ne gi resavam tie zaradi tie poeni ne mozam da polozam ima nad dozvolenoto 12 poeni i zaradi tie prasanja ne mozam da polozam i kako da ne baram vrski ti ne bi baral
жити се кои се тие прашања од Ц категорија? Сигурно малце да си ги размислил и подумал ќе си одговорел едно од две.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom